Aktualności

02.04.2012

Udany występ dziewcząt MOS Wola w ogólnopolskim turnieju mini siatkówki w Radomiu

W sobotę i niedzielę (31.03-1.04) odbył się II Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt „ Spring Cup” w Radomiu. Nie mogło zabraknąć tam zespołów MOS Wola. Trener Radosław Krukowski wystawił do gry jeden zespół „dwójek” i trzy „Trójki”. Zespoły zajęły miejsca: „Dwójka” 20 miejsce; „trójki”: MOS Wola I- 4 miejsce, MOS Wola II- 12; MOS Wola III- 19.

 • Wszystkie dziewczynki biorące udział w turnieju z trenerem Radosławem Krukowskim
  Wszystkie dziewczynki biorące udział w turnieju z trenerem Radosławem Krukowskim
 • Zespół MOS Wola II w trakcie akcji ofensywnej
  Zespół MOS Wola II w trakcie akcji ofensywnej
 • Zawodniczka zespołu MOS I w walce na siatce
  Zawodniczka zespołu MOS I w walce na siatce
 • Blok Julii z MOS I
  Blok Julii z MOS I
 • MOS III w trakcie gry przeciw 13ce Radom IV
  MOS III w trakcie gry przeciw 13ce Radom IV
 • Zadowolone zawodniczki po zakończonym turnieju z dyplomami i nagrodami
  Zadowolone zawodniczki po zakończonym turnieju z dyplomami i nagrodami

Dwójki: Wiktoria Połosak i Julia Ruclak

W pierwszym dniu turnieju nasza Dwójka w składzie Wiktoria i Julia, zostały przydzielone do mocno obsadzonej grupy A, wśród której znalazły się późniejsze zwyciężczynie turnieju. Dziewczynki pierwszego dnia wygrały jeden mecz i zostały przydzielone do finałowej grupy D grającej  o miejsca 19-22.

Pierwszy mecz z  13ką Radom, zaczął się pomyślnie, a nasz zespół toczył wyrównany pojedynek, a nawet prowadził 14:11. Niestety w tym momencie nasze młode zawodniczki „stanęły” i nie mogły przełamać zagrywki przeciwniczek. Niestety skończyło się to porażką 15:20.

Mimo tej porażki dziewczynki nie załamały się i w kolejnych dwóch meczach spięły się jeszcze bardziej, walczyły o każdą piłkę, czego skutkiem były kolejne dwa zdecydowane zwycięstwa. Śmiało możemy stwierdzić, iż turniej zakończył się dla naszej Dwójki bardzo udanie, a dziewczynki nie kryły radości z pierwszych turniejowych wygranych.

Trójki

MOS I: Zosia Parzydło, Julia Aleksandrow i Sabina Porwat.

Dziewczęta rozpoczęły rywalizację w turnieju od mocnego uderzenia. Pierwszego dnia zespół rozegrał sześć meczów z czego wygrał pięć. Jedynie UKS Kołobrzeg I zdołał pokonać naszą trójkę, która zajęła w grupie 2 miejsce i została przydzielona do grupy finałowej A, grającej o miejsca 1-6.

 Drugiego dnia nasza eksportowa drużyna rozpoczęła zmagania od dwóch zwycięstw, jednakże mając już jedną porażkę z  dnia poprzedniego, koniecznym były kolejne zwycięstwa z faworyzowanymi UMKS 13 Radom I i z Kołobrzegiem I. Jako pierwsze w szranki z MOS I stanął faworyzowany Kołobrzeg I , któremu nasze dziewczynki postawiły bardzo trudne warunki gry. Do zwycięstwa brakowało bardzo niewiele, lecz mimo przewagi sama końcówka należała do Kołobrzegu. Mecz z 13-tką Radom rozpoczął się fatalnie, gdyż dziewczynki przegrały go już w szatni…. Momentalnie zrobiło się 1 : 9 i mimo pościgu nie udało się już nawiązać równorzędnej walki. Mimo to MOS I odniósł wielki sukces zajmując bardzo dobre IV miejsce, a to nie koniec gdyż progresja jest z turnieju na turniej!

MOS II: Natalka Marek, Oliwia Jakóbowicz i Zosia Bindulska.

Dziewczynki w tym zestawieniu grały pierwszy raz i trzeba przyznać, że radziły sobie bardzo dobrze. Gdyby nie trema zaczęły by turniej od zwycięstwa. Lecz nerwy spowodowały, że trzeba było przełknąć gorycz pierwszej porażki. Z trzema zwycięstwami zespół przystąpił do walki o miejsca 7-12. Ostatecznie dziewczynki zakończyły rywalizację z taką samą ilością punktów jak dwa inne. Niestety stosunkiem małych punktów przegrały z Trzynastką Radom II i Włókniarzem Zgierz i zajęły 12 miejsce. Zespół zaprezentował wiele bardzo ciekawych akcji ofensywnych jak również, kilka wspaniałych obron. Grupa była bardzo wyrównana i dlatego oprócz umiejętności decydowało również trochę szczęścia.  Drużyna jest perspektywiczna i  drzemią w niej wielkie możliwości!

MOS III: Karolina Dąbrowska, Marysia Dulińska, Zosia Krajewska, Gabriela Surma.

Pierwszego dnia dziewczętom zabrakło zdecydowania w podejmowaniu decyzji. Zespół grał pasywnie i nerwowo reagował na sytuacje na boisku. Po tym niefartownym  dniu, zespół kończył walkę w grupie D o miejsca 19-22. Dziewczynki mając zaliczony, wygrany jeden mecz z pierwszego dnia, szybko uporały się z kolejnymi dwoma drużynami i tym samym zajęły 19 miejsce. Trzeba  powiedzieć, że zabrakło trochę szczęścia, bo drużyna powinna walczyć o miejsca 13-18, a może nawet 7-12. No cóż, następnym razem będzie na pewno lepiej.

Turniej „Spring Cup” podsumował trener Radosław Krukowski:

Cieszę się bardzo z zaangażowania rodziców, bez których nie udało by nam się pojechać na ten doskonale zorganizowany turniej. Dziękuję Panom: Porwat, Dąbrowski, Aleksandrow, Bindulski, Surma, Marek i Parzydło, którzy poświęcili swój cenny czas i pieniądze na rzecz drużyny.
Zespół zyskał ogromne doświadczenie w Radomiu. Organizatorzy zapewnili świetne warunki do gry, doskonałych przeciwników z całej Polski: Z Pomorskiego, Łódzkiego, Świętokrzyskiego oraz Mazowieckiego. Każdy z zespołów prezentował wysoki poziom umiejętności, dlatego tym bardziej cieszą osiągnięte wyniki. Każda z dziewcząt dała z siebie 100% możliwości i za to trzeba je chwalić. W drużynie z powodzeniem zadebiutowały dwie nowe zawodniczki: Zosia Bindulska i Zosia Krajewska.

Foto galeria z turnieju:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.327266410665594.76781.138726976186206&type=3

Szczegółowe wyniki i klasyfikacja:

http://moswola.pl/portal/mos/285/4240/104_nd_MINISIATKOWKA_I_Ogolnopolski_Turniej_Dziewczat_o_Puchar_Prezydenta_Miasta.html

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy