Drugoligowe derby Warszawy dla siatkarzy MOS-u Wola

W meczu o mistrzostwo II ligi seniorów, który odbył się 28.01 w hali przy ul. Szturmowej, MOS Wola w czterech setach pokonał AZS Uniwersytet Warszawski.

W meczu o mistrzostwo II ligi seniorów, który odbył się 28.01 w hali przy ul. Szturmowej MOS Wola w czterech setach pokonał AZS UW. Tego dnia zawodnicy MOS Wola byli dobrze dysponowani.

Dwa pierwsze sety siatkarze z Woli wygrali z wyraźną przewagą punktową. Podstawą dobrej gry była zagrywka  odrzucająca zawodników AZS-u Uniwersytet Warszawski od siatki. Przeciwnicy cały czas zmagali się z podwójnym blokiem, a piłki podbite kończyli efektownymi akcjami siatkarze MOS-u. Bardzo skuteczny był atakujący MOS Wola, Arkadiusz Żakieta, na którego zawsze mógł liczyć rozgrywający MOS-u Adrian Bartczak. Zawodnicy MOS Wola dużo punktów zdobywali blokiem, gdzie wyróżniał się Przemysław Smoliński. Seriami dobrych zagrywek popisywał się Bartosz Jarzembowicz, a w przyjęciu zagrywki imponował libero Jakub Linka.

W trzecim, przegranym secie, wyraźnie spadła koncentracja w zespole MOS Wola i przez długi czas utrzymywał się wynik remisowy. Edward Skorek - trener AZS UW dokonywał kolejnych zmian, na rozegraniu za Michała Drabkowskiego wszedł Jakub Pietrasik i kiedy wydawało się, że mosiacy rozpoczną drogę po zwycięstwo po kolejnych zdobytych punktach, akademicy doszli naszych zawodników i od stanu 22:22 nie oddali już więcej punktów.

Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika podrażnieni przegraną w trzecim secie, w czwartym znów podnieśli poprzeczkę i rozegrali najlepszy set tego dnia. Przewagę zawodników MOS Wola widać było we wszystkich elementach, szczególnie zaś w bloku i w ataku.

AZS UW - MOS Wola 1:3 (18:25; 19:25; 25:22; 17:25)

Skład MOS-u: Bartczak, Żakieta, Smoliński, Jarzembowicz, Poinc, Pawlewicz, Linka (L) oraz Jadacki, Skwarek, Kaczmarek, Piskorz, Mazur