Aktualności

12.01.2012

W finale II ligi kadetów Mazowsza MOS Wola II ’96 przegrał z Zieloną

W pierwszym z meczów finałowych Iskra Volley Zielona pokonała MOS Wola. Gospodarze zdobyli jeden set i po feriach, w Zielonej, będą walczyć o zwycięstwo w dwumeczu.

 

MOS Wola II - Iskra Zielona 1:3 (25:22, 17:25, 18:25, 19:25)
 
Druga drużyna kadetów MOS Wola radziła sobie bardzo dobrze w dotychczasowych rozgrywkach II ligi wojewódzkiej. Jednak w walce o pierwsze miejsce w II lidze jak na razie przegrywa z Iskrą Volley Zielona. Mecz rozegrany w środę na Rogalińskiej nie był najlepszy w wykonaniu naszej drużyny.
 
Pierwszy set jeszcze nie zapowiadał przegranej MOS-u. Obie drużyny grały nierówno, zdobywając lub tracąc po kilka punktów z rzędu. W końcówce seta zawodnicy MOS Wola skoncentrowali się i wygrali do 22.
 
Na początku drugiej partii kadeci MOS Wola II zaczęli popełniać błędy w przyjęciu i ataku. Iskra to wykorzystała zdobywając kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca seta i wygrała 25:17.
 
Bardzo dobrze dla MOS-u zaczął się trzeci set (7:3). Niestety na półmetku Zielona odrobiła stratę czterech punktów w jednym ustawieniu, a potem wyszła na prowadzenie. Gospodarze nie potrafili się temu przeciwstawić i przegrali do 18.
 
Z kolei czwarta odsłona zaczęła się serią mocnych zagrywek Iskry (5:0). Przy wyniku 3:8 trener Najmowicz zdążył już wykorzystać dwa czasy. Mimo znacznej przewagi przeciwników MOS Wola dalej walczył. Kilka punktów udało się odrobić, jednak strata była zbyt duża i Zielona wygrywając 25:19 zakończyła mecz.
 
W całym spotkaniu dobrze zagrali środkowi, jednak z uwagi na niedokładne przyjęcie nie mieli dużo okazji do zaprezentowania swoich możliwości.
 
W drużynie kadetów MOS Wola II grają chłopcy z rocznika 1996. Zawodnicy z Zielonej są w większości o rok starsi. Co ciekawe, kilku z nich można było zobaczyć na Rogalińskiej trzy dni wcześniej w meczu I ligi juniorów, gdzie dzielnie walczyli z pierwszą drużyną juniorów MOS-u.
 
Mecz rewanżowy w Zielonej odbędzie się tuż po feriach. Zawodnicy MOS-u będą mieli okazję przygotować się do niego na obozie sportowym w Rajgrodzie.
 
Obie drużyny walczące w finale II ligi będą mogły walczyć o awans do I ligi kadetów. Zagrają z drużynami, które po rozgrywkach fazy zasadniczej zajmą miejsca 7 i 8 w pierwszej lidze.
 
Skład drużyny kadetów MOS Wola II: Jakub Brudziński, Daniel Gałęzowski (K), Piotr Górski, Michał Włostowski, Krystian Kokoszka, Damian Pawłowski, Jakub Choromański (L), Maciej Ostrowski, Daniel Wnorowski, Fryderyk Zdrojewski, Marcin Czyżewski, Piotr Barański (L)
 
dodała: RG
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy