08.01.2012

Juniorzy wygrali rewanżowy mecz z Zieloną i grają dalej w play-offach rozgrywek wojewódzkich

W niedzielę juniorzy MOS Wola gościli na Rogalińskiej drużynę UKS Iskra Volley Zielona. Podobnie jak spotkanie wyjazdowe mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla MOS-u. Kolejnym przeciwnikiem wolskich juniorów w rozgrywkach fazy play-off będzie Metro II Warszawa.

MOS Wola I - Iskra Zielona 3:1 (32:30, 17:25, 25:21, 25:19)

Skład drużyny juniorów: Gregorowicz, Baran, Golec, Szczepaniak, Trzciński, Surdyn, Olszewski (L), Dmowski, Zambrowski, Paszak, Prudzyński

W pierwszym secie gra MOS-u była bardzo nerwowa. Dużo było błędów w przyjęciu i ataku, a przede wszystkim w polu zagrywki. Przeciwnicy również popełniali błędy i w rezultacie set był dość wyrównany. Silną bronią gospodarzy był blok. Po półgodzinnej walce juniorzy MOS Wola wygrali 32:30.

Po przerwie gra miejscowych niewiele się zmieniła, natomiast drużyna z Zielonej wzmocniła zagrywkę i zaczęła seryjnie zdobywać punkty. Juniorzy MOS-u nie byli w stanie się temu przeciwstawić i przyjezdni wygrali drugą odsłonę do 17.

W trzecim secie gospodarze zaczęli grać skuteczniej. Pojawiły się efektowne ataki i nadal dobrze funkcjonował blok. Po serii zepsutych zagrywek na początku seta, również w tym elemencie nastąpiła poprawa. Dla Zielonej był to set ostatniej szansy. Wygrywając 25:21 MOS Wola zapewnił sobie zwycięstwo w dwumeczu i możliwość dalszej gry w rozgrywkach o Mistrzostwo Mazowsza Juniorów.

Czwarty set mógł się najbardziej podobać, pomimo (lub może właśnie dlatego), że gra nie toczyła się już o wysoką stawkę. Więcej było ciekawych siatkarskich akcji i długich wymian. MOS Wola przypieczętował zwycięstwo w dwumeczu wygrywając 25:19 i cały mecz 3:1.

Mecz z Metrem II zostanie rozegrany na Rogalińskiej we wtorek 10.01.2012 o godz. 19.45. Rewanż odbędzie się w piątek 13.01.2012 o godz. 18.00. Zwycięzca zagra w Turnieju Finałowym o Mistrzostwo Mazowsza.