Młodzicy i młodziczki MOS WOLA awansowali do półfinałów MP !

Młodzicy na pierwszym miejscu w Białymstoku. Młodziczki na drugim miejscu w Elblągu.

Bardzo dobrze spisały się drużyny młodzików i młodziczek MOS Wola w turniejach ćwierćfinałowych.
Chłopcy trenera Krzysztofa Zimnickiego wygrali wszystkie trzy mecze i zajęli pierwsze miejsce w turnieju. W ostatnim meczu nasi siatkarze wygrali z Avią Świdnik 2:1. W pierwszym secie obydwa zespoły grały bardzo dobrze i stworzyły ładne widowisko siatkarskie. Szczególnie dobrze grała Avia Świdnik prowadząc  przez długi okres. MOS grał jednak coraz lepiej , a szczególnie dobrze w końcówce seta. Pierwszą partię  wygrał MOS Wola 25:22 i w ten sposób zapewnił sobie awans do półfinałów. W drugim secie trener Zimnicki dokonał kilku zmian i wprowadził do gry zawodników drugiej szóstki. MOS przegrał tego seta 23:25. W trzecim secie powrócili do gry podstawowi zawodnicy i MOS wygrał gładko 15:6.
Dramatyczna była walka o drugie miejsce premiowane awansem. Wszystkie trzy drużyny wygrały po jednym meczu , a po dwa przegrały. Decydowały sety. UKS Gimbasket Białystok musiał wygrać ostatni mecz 2:0, aby jednym setem zająć drugie miejsce. I gospodarze wygrali 2:0 z AZS Olsztyn.

Ostateczna kolejność turnieju w Białymstoku:

1/MOS WOLA Warszawa  3 zw. sety 6:2
2/Gimbasket Białystok      1 zw. sety 4:4
3/Avia Świdnik                1 zw. sety 4:5
4/AZS Olsztyn                1 zw. sety  2:5

Zwycięzca grupy IV czyli MOS Wola pojedzie do zwycięzcy grupy VIII. A w grupie VIII grają nietypowo w niedzielę i poniedziałek. Są po pierwszym dniu i już wiadomo, że awans uzyskały drużyny Jastrzębia i Kędzierzyna , bo mają po dwa zwycięstwa. Jutro zagrają o I miejsce. Tak więc  młodzicy MOS Wola pojadą na półfinał do Jastrzębia lub Kędzierzyna.

Zespół dziewcząt MOS WOLA  trenera Artura Wójcika uzyskał awans do półfinałów z drugiego miejsca w Elblągu . Nasze dziewczęta znowu przeżyły horror, ale najważniejsze , że zakończony happy andem,  czyli zwycięstwem 2:1 nad Tomasovią Tomaszów Lubelski i awansem w Mistrzostwach Polski.