Juniorki MOS Wola nie dały szans rywalkom z Ostrołęki

30.11 w środę w hali przy ul. Rogalińskiej 2 odbył się kolejny mecz w I lidze wojewódzkiej juniorek. Gospodynie, zawodniczki MOS Wola podejmowały zespół OTPS NIKE Ostrołęka. Mecz rozstrzygnął się w trzech setach na korzyść naszego zespołu.

Faworytem meczu były gospodynie. I jak na faworyta przystało, zaczęły od wyraźnego prowadzenia 4:0. Różnica punktów w trakcie seta systematycznie rosła. Mosianki w każdym elemencie przewyższały rywalki. Ani na chwilę nie straciły koncentracji  wygrywając seta przewagą 11 punktów.

W drugim secie zawodniczki MOS Wola nie prezentowały już takiego skupienia i zaangażowania więc i punkty ciężej się zdobywało, a przeciwniczki dostały szansę rozwinięcia skrzydeł. (9:7, 10:7). Ale gdy funkcjonował atak ostrołęczanki były bezsilne. W dalszej części seta gra MOS-u uległa poprawie. Przewaga wzrostowa  zespołu zaczęła przynosić korzyści, zarówno w bloku  jak i w silnych punktowych atakach. Zagrywka, jeśli nie punktowa to odrzucająca od siatki. Wynik systematycznie rósł na korzyść gospodyń: 18:11, 22:11. W końcówce seta trener Artur Wójcik dał szansę gry większej ilości zawodniczek, które również spisywały się znakomicie wygrywając stado 14.

W trzecim secie wystarczyło postawić przysłowiową „kropkę nad i”. Nie pozwolić przeciwniczkom się rozwinąć i prowadzić dotychczasową rozważną grę. Co prawda przeciwniczki rozpoczęły od prowadzenia ale tylko na 0:1 (to było pierwsze i ostatnie prowadzenie NIKE w meczu). Potem schemat był podobny do poprzednich setów. Zagrywka pustoszyła szeregi obronne ostrołęczanek, ataki (nawet sytuacyjne ale z piłek wysokich) zawodniczki MOS-u potrafiły uderzyć nad blokiem.

W całym meczu trener Artur Wójcik dał zaprezentować się wszystkim zawodniczkom będącym tego dnia do dyspozycji.

Aktualnie juniorki MOS Wola plasują się na III miejscu, za Spartą i Legionovią.

MOS Wola- NIKE Ostrołęka 3:0 (25:14; 25:14; 25:15)

Skład MOS-u: Semeniuk, Mikos (L), Grzeszczak, Pietrzyńska, Gniadek (L), Jankowska (K), Doniek, Kowalska, Paziewska, Skoczeń, Zawadzka