Przegrana kadetek '95, ważne zwycięstwo juniorów na wyjeździe

29.11 Dzień po dniu zawodniczki MOS Wola grały swoje mecze ligowe. Uskrzydlone zwycięstwem we wtorkowy wieczór siatkarki MOS-u podejmowały tym razem Spartę Warszawa. Niestety w trzy setowym pojedynku lepsze okazały się przeciwniczki. Natomiast juniorzy MOS Wola w meczu ligowym w Ostrołęce odnieśli ważne zwycięstwo nad miejscowym Netem 3:1

Pierwszy set meczu toczył się dość wyrównanie do chwili gdy przy stanie 10:8 przeciwniczki zdobyły 7 punktów z rzędu. Seria błędów po naszej stronie plus asy sparcianek spowodowały, że na tablicy wyników widniał wynik 10:15. Przewaga jeszcze parę razy się zmieniała ale prowadzenie do końca utrzymały sparcianki. Zawodziło przyjęcie a w konsekwencji atak.

Drugą odsłonę Sparta rozpoczęła od przewagi, a przy stanie 2:6 trenerka Elżbieta Lizińczyk zmuszona była wziąć czas. Bardzo dobre technicznie akcje naszego zespołu , przeplatane były błędami własnymi. Przytrafiały się ataki w pół siatki lub kilkumetrowe auty z zagrywki. Dlatego cztero punktowa przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas, lub oscylowała w tej okolicy (11:15, 12:16). Potem znów złe przyjęcie, zblokowany atak, a wynik się zmieniał na niekorzyść gospodyń (12:20). Pod koniec seta gospodynie poderwały się do walki. Ataki sparcianek na przemian były blokowane albo leciały w aut, do tego udane kontry i w końcówce mosianki doszły przeciwniczki na 23:23, potem 24:23. Niestety nie wykorzystane sytuacje się mszczą i ostatecznie set zakończył się wynikiem 27:29.

Ostatni moment na lepszą grę to początek trzeciego seta, który jednak nie zapowiadał zmiany na lepsze. Przy stanie 4:6 gospodynie schodziły na pierwszą w tym secie przerwę na żądanie. Psychologiczna przewaga była po stronie przeciwniczek. To one miały dwa sety zapasu, ale mosianki nie miały już nic do stracenia. Powinny grać odważnie, mocno i z pewnym ryzykiem, a grały bojaźliwie, bez wiary i pomysłu na rozwiązywanie boiskowych problemów.
Kolejna szansa pojawiła się przy stanie 15:16 gdy kilka dobrych akcji naszej drużyny i złych przeciwniczek zgrały się w czasie. Wynik remisowy (18:18) zapowiadał emocjonującą końcówkę. Dwa punkty później (18:20) drugi czas dla mosianek. niestety nie pomogło. Seta i mecz wygrały liderki tabeli.

MOS Wola I- MUKS Sparta Warszawa 0:3 (19:25; 27:29; 22:25)

Skład MOS-u:Szyjka (L), Grzeszczak, Dziekańska, Grajek, Gawlik, Bratman, Świercz, Karcz, Jasik, Jędrzejewska, Robaszkiewicz, Trocińska
Trener: Elżbieta Lizińczyk