Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

25.Międzynarodowy Turniej Młodzików "WOLA-CUP" wygrali siatkarze AZS Olsztyn

16 drużyn z czterech krajów walczyło przez trzy dni w hali przy ul. Deotymy w Warszawie o okazały Puchar Woli. Po rozegraniu przez młodych siatkarzy 48 meczów zwycięzcą 25. Turnieju "Wola-Cup" został zespół AZS Olsztyn, który w finale pokonał Plas Warszawa 2:0. Drużyna MOS I Wola zajęła 6 miejsce w turnieju.

 

25. Międzynarodowy Turniej Siatkarski "WOLA-CUP" otworzył pan Zenon Dagiel, zastępca dyrektora Biura Sportu i Rekreacji miasta stołecznego Warszawy w towarzystwie pani Marzeny Małaszkiewicz, dyrektorki Sportowego Gimnazjum nr 48, pani Jolanty Piątkowskiej w Wydziału Sportu Dzielnicy Wola, prezesa UMKS MOS Wola Krzysztofa Zimnickiego i wicedyrektora MOS Wola, Pawła Wasilewskiego.

Turniej "Wola - CUP odbywa się dzięki dofinansowaniu przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Na otwarciu prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki przybliżył zebranym historię turniejów "WOLA-CUP". Międzynarodowe Turnieje Siatkówki Młodzieżowej odbywają się na Woli od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowało w nich 60 drużyn zagranicznych z 16 krajów oraz setki zespołów z całej Polski.

W turniejach "WOLA-CUP" grało wiele siatkarek i siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieńczego zostali wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej. W turniejach o Puchar Woli startowały świetne siatkarki MKS MOS Wola, potem reprezentantki w pierwszej drużynie narodowej: Izabela Szczypiórkowska, Agata Jung-Tekiel i Jolanta Kosmol-Studzienna. W "Wola-CUP" startowali jako młodzi chłopcy m.in.późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga. W wolskim turnieju startowali także późniejsi reprezentanci innych krajów, np. Związku Radzieckiego, Danii, Austrii, Szwecji czy Niemiec (m.in. w wieku młodzika i kadeta występował na parkietach Woli reprezentant Niemiec Bjoern Andrae).

W tegorocznym turnieju "Wola-CUP" młodzików wystartowało 16 drużyn z czterech krajów, Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski. Po rozegraniu 48 meczów w ciągu trzech dni wyłoniono zwycięzców i ustalono kolejność wszystkich zespołów. W wielkim finale na zakończenie turnieju AZS Olsztyn pokonał 2:0 Plas Warszawa, a w meczu o trzecie miejsce Wicher Kobyłka pokonał gości ze Słowacji, Slavię Svidnik.

Puchary dla wszystkich 16 drużyn, medale dla najlepszych zespołów i nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników wręczali: pan Michał Szczerba, poseł na Sejm Rzeczpospolitej oraz zasłużony działacz siatkówki warszawskiej pan Bogusław Nader, a także prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki i wicedyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski.

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:                                MVP ZESPOŁU:

1.      AZS Olsztyn                          Paweł Rutecki

2.      Plas Warszawa                    Artur Bonder

3.      Wicher Trójka Kobyłka        Mateusz Gawkowski

4.      Slavia Svidnik                       Alan Petrik

5.      Trefl Gdańsk                          Ksawery Tomsia

6.      MOS Wola I                            Michał Dryński

7.      Aon hot Vienna                    Kindl Moritz

8.      Wifama Łódź                         Łukasz Rusin

9.      Olimp Ostrołęka                   Bartek Dąbrowski

10.  Wrzos Międzyborów               Kamil Treliński

11.  Sparta Braniewo                     Karol Redyk

12.  Skok Wołomin                         Bartosz Wojno

13.  MOS Wola II                              Adrian Kacperkiewicz

14.  OSiR Żyrardów                         Mateusz Laskowski

15.  VC Dresden                              Paul Schneider

16.  BAS Białystok                          Patryk Kolczykiewicz

Wkrótce więcej szczegółów i więcej fotek z turnieju w galerii zdjęć na stronie klubowej oraz w galerii na stronie MOS Wola na Facebooku. 

Komentarz (1)

Dodaj komentarz
  • ci w zielonych koszulkach z jakiej drużyny są ?
    Asia_357
    2011/11/21 18:41

Opcje strony

do góry