Aktualności

17.11.2011

Jubileuszowa 25.edycja Międzynarodowego Turnieju "WOLA-CUP"

W bieżącym roku odbywa się jubileuszowa, 25.edycja znanego w całej Europie Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Młodzieżowej "Wola-CUP". Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowało na Woli 60 drużyn zagranicznych z 16 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wiele świetnych siatkarek i siatkarzy.

  • Mapa prezentująca kraje, z których drużyny przyjeżdżały na turnieje WOLA-CUP w latach 1980-2010.Opracował Janusz Pilecki.
    Mapa prezentująca kraje, z których drużyny przyjeżdżały na turnieje WOLA-CUP w latach 1980-2010.Opracował Janusz Pilecki.
  • Mecz o I. miejsce w turnieju Wola-Cup w1992 r. pomiędzy MOS Wola a MDK Warszawa. Z lewej MOS Wola, a w składzie Arkadiusz Ruciński, Marcin Drabkowski, Michał Lizinczyk. Z prawej w druzynie MDK Paweł Zagumny.
    Mecz o I. miejsce w turnieju Wola-Cup w1992 r. pomiędzy MOS Wola a MDK Warszawa. Z lewej MOS Wola, a w składzie Arkadiusz Ruciński, Marcin Drabkowski, Michał Lizinczyk. Z prawej w druzynie MDK Paweł Zagumny.
  • W czerwcu 2011 r. w czasie pobytu MOS-u w Berlinie trener K.Felczak spotkał się z Bjoernem Andrae, który kilkakrotnie był w Warszawie na Wola-Cup
    W czerwcu 2011 r. w czasie pobytu MOS-u w Berlinie trener K.Felczak spotkał się z Bjoernem Andrae, który kilkakrotnie był w Warszawie na Wola-Cup

 

W dniach 18-20 listopada 2011 roku w hali przy ul. Deotymy 25/33 na Woli odbędzie się

25. Międzynarodowy Turniej Siatkówki Młodzików „WOLA-CUP 2011” organizowany przez MOS Wola Warszawa.

W tegorocznym turnieju młodzików startuje 16 drużyn z 4 krajów: Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.

Międzynarodowe Turnieje Siatkówki  Młodzieżowej „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami)  i dotychczas startowało na Woli 60 drużyn zagranicznych z 16 krajów oraz setki drużyn z całej Polski.

Turniej "WOLA-CUP" cieszy się dobrą opinią w wielu krajach, o czym może świadczyć fakt, iż oprócz zespołów klubowych z całej Europy, w wolskich turniejach startowały młodzieżowe reprezentacje narodowe innych krajów, np. Związku Radzieckiego, Austrii, Danii i Litwy.

W turniejach „WOLA-CUP” grało wiele siatkarek i siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostali wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

W turniejach o "Puchar Woli" startowały świetne siatkarki MKS MOS Wola, potem reprezentantki Polski w pierwszej drużynie narodowej: Izabela Szczypiórkowska, Agata Jung-Tekiel i Jolanta Kosmol-Studzienna.

W „Wola-CUP” startowali jako młodzi chłopcy m.in. późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga. 

W wolskim turnieju startowali także późniejsi reprezentanci innych krajów, np. Związku Radzieckiego, Niemiec, Danii, Austrii, Szwecji. M.in. w wieku młodzika i kadeta występował na parkietach Woli reprezentant Niemiec Bjoern Andrae.

 

Wykaz zespołów, które startowały w turniejach "Wola-Cup" (1980-2010):

AUSTRIA: Aon Hot Volleys Wiedeń,  Reprezentacja narodowa Austrii kadetów;

BELGIA: VC Mortsel, IK Kruikenburg;

BIAŁORUŚ: Szkoła Mistrzostwa Sportowego Mińsk;

CZECHY: Ruda Hvezda Praha, Vysoke Śkoly Praha, TJ Semily, Reprezentacja miasta Praga, Lużiny Praha, TJ Spartak Dećin;

DANIA: Holte IF Volleyball, Reprezentacja narodowa juniorów Danii;

FRANCJA: Reprezentacja Sportu Szkolnego Francji;

LITWA: Reprezentacja Sportu Szkolnego Litwy, Reprezentacja narodowa kadetów Litwy, Sportowa Szkoła Siatkówki Wilno, Szkoła Sportowa Dubysa Siauliai (Szawle);

NIEMCY: SC Traktor Schwerin, Reprezentacja miasta Schwerin, Reprezentacja Landu Meklenburgia, SG Dynamo Wittenberg, TV Murrhardt, VC Dresden, TuS Xanten, USC Münster, SC DJK Everswinkel, TuS Schladern 1913, TV Dülmen, Dynamo Berlin,  SCC Berlin, Humboldt Uniwersitat Berlin, BSG Konsum Berlin, VC Marzhan e.V Berlin, VC Olympia Berlin, Forderverein Jugendvolleyball Hiltrup e.V, Sportclub Leipzig, Berliner TSC;

RUMUNIA: Reprezentacja Sportu Szkolnego Rumunii, Dinamo Bukareszt;

SERBIA:  Termal Kraljevo;

SŁOWACJA : TJ Nafta Gbely, Strojar Malacky, TJ Hodvab Senica, Palas Levice, Slavia Komarno, ASK Inter Bratislava, Reprezentacja miasta Bratysława,Karpatska Svidnik, Slavia Svidnik;

SZWECJA: Brahe Huskvarna, VK Falkenberg;

UKRAINA: Avtomobilist Lwów;

WĘGRY: Dunaujvaroś Kohasz SE, Reprezentacja miasta Budapeszt, Gimnazjum Josef Katona Kecskemet;

WŁOCHY: Lasalliano Volley Turyn, Reprezentacja Turynu, Scuola di Pallavolo Anderlini Modena;

ZSRR: Reprezentacja juniorów ZSRR w siatkówce.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy