Wysoka porażka juniorów z Czarnymi Radom

W czwartkowy wieczór (10.11) w hali przy ul. Rogalińskiej juniorzy Mos Wola podejmowali rywali z Radomia. Poprzedni mecz tych drużyn w Radomiu zakończył się wynikiem 3:2 dla Czarnych, więc kolejna potyczka miała być rewanżem dla naszych zawodników. Niestety to nasi siatkarze dostali lekcję siatkówki, ulegając 0:3.

Mocnym akcentem rozpoczęli gospodarze. Na samym początku podwójny blok, po którym "nie było co zbierać". Niestety potem cztery punkty z rzędu zdobyli radomianie i na tablicy wyników było 1:4. W trakcie seta uwidoczniła się przewaga radomian na zagrywce i automatycznie słabsze przyjęcie gospodarzy, a wypadkową słabego dogrania piłek było schematyczne rozegranie. Po wykorzystanych dwóch czasach i przeprowadzonych zmianach w zestawieniu składu, MOS zaczął grać lepiej, lecz to nie wystarczyło na wygranie seta.

Radomianie w drugim secie nie zamierzali zwolnić tempa. Wszechstronna gra rozgrywającego gości utrudniała pracę naszym blokującym.  Bardzo skoczni atakujący Czarnych szybko doprowadzili do stanu 7:10, wtedy Trener Krzysztof Felczak zmuszony był poprosić o pierwszy czas. Wynik się zmieniał, mosiacy gonili rywali lecz do remisu doprowadzili dopiero przy stanie 18:18, a przy 21:20 trener gości wziął czas na żądanie. Końcówkę graną na przewagi rozgrywający obu zespołów grali do liderów. Lepsi okazali się przyjezdni.

Goście szli za ciosem i otwarcie trzeciego seta było dla nich. Już przy 0:3  Krzysztof Felczak  prosił o czas. Kilka dłuższych wymian sprawiło, że kibice się ożywili. Zawodnicy też byli bardziej zmotywowani, co zaowocowało dobrą grą gospodarzy w środkowej części seta (15:15). W końcówce goście zachowali więcej zimnej krwi i wygrali set i cały mecz.

Trzeba przyznać, że juniorzy zagrali poniżej oczekiwań i nic ich nie usprawiedliwia z porażki 0:3

MOS Wola I- RCS Radom 0:3 (18:25; 24:26; 21:25)

Skład Mos-u: Dmowski, Gregorowicz, Wasiucionek, Bujniak, Szczepaniak, Bąk, Zackiewicz, Trzciński (K), Paszak, Grzyb, Olszewski (L), Golec.