Kadeci '95 rozegrali dwa mecze w lidze juniorów

2.11 we wtorek i 3.11 w środę podopieczni trenera Jacka Banasika grali kolejno dwa spotkania z drużynami starszych juniorów: z MKS MDK Warszawa na wyjeździe i na Rogalińskiej z RCS Radom. Oba mecze przegrali po 0:3.

Wtorkowy mecz na ul. Polnej nie stał na wysokim poziomie zarówno po stronie gospodarzy jak i Mos-u. Nasi zawodnicy popełniali bardzo dużo błędów i ostatecznie mecz przegrali.

MKS MDK Warszawa- MOS Wola II 3:0 (25:13; 25:19; 25:22)

Skład Mos-u: Kajetan Kulik, Damian Siuta, Jakub Nieora, Piotr Kozak, Maciej Mata, Mateusz Trzmiel, Damian Kraśniewski, Kamil Wójcik, Adrian Augustynik, Mateusz Żyluk-libero, Mateusz Koncewicz- libero

W środowym meczu rozegranym przy ul. Rogalińskiej zawodnicy Mosu też nie zachwycili, choć w każdym secie rozpoczynali od mocnego uderzenia i kilkupunktowego prowadzenia.

Lepszego otwarcia meczu gospodarze nie mogli sobie wyobrazić. Trzy skuteczne akcje i  było 3:0. Goście szybko się obudzili i zaczęli odrabiać straty, lecz do stanu 9:9 gra toczyła się punkt za punkt. Radomianie po słabym początku wyraźnie wzmocnili zagrywkę, a nasze szeregi obronne nie dawały sobie rady z zagrywką z wyskoku. W krótkim odstępie czasu trener zmuszony był wziąć dwie przerwy na żądanie, lecz dopiero błąd własny gości przerwał serię. Dziesięciu punktów przewagi nie udało się już nadrobić.

Drugi set rozpoczął się również od przewagi MOS-u. Wtedy ponownie w zespole gości pojawił się na zagrywce zawodnik z numerem 11 (Wachnik) i na przyjęciu zadrżało. kolejna seria i wynik 4:10 mówił sam za siebie. Efektem błędów technicznych w przyjęciu była dość czytelna gra skrzydłami, a przy co najmniej podwójnym bloku atakujący radzili sobie różnie. Przy wyniku 7:15 trener Jacek Banasik poprosił o pierwszy czas. Niestety przy stanie 8:16 na zagrywce w szeregach gości znów pojawił się kapitan zespołu, który miał możliwość trenować ten element aż 5 razy. Po tej serii powietrze z naszych zawodników uszło.

Trzeci set gospodarze rozpoczęli  ze zmianami, natomiast  goście wyszli w  wyjścowej "6-ce". Kolejny znakomity początek  dla gospodarzy, przewaga wynosiła już 6:2, potem 8:4, 9:5. Mogło by się wydawać, że na boisku stoi inny zespół w porównaniu do poprzednich setów. Zawodnicy byli skoncentrowani i pełni energii. Jednak sytuacja powoli wracała do normy. Trener Jacek Banasik szybko zareagował i przy stanie 12:9 poprosił o czas. Nie pomogło. Goście doprowadzili do remisu (12:12) i to oni zdobyli kolejne prowadzenie. Zawodnicy MOS-u mieli ogromny problem by przebić się przez siatkę. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 19:25

MOS Wola II- RCS Radom 0:3 (15:25; 10:25; 19:25)

Skład Mos-u: Kajetan Kulik, Damian Siuta, Jakub Nieora, Maciej Wliński-Trzewik, Maciej Mata, Mateusz Trzmiel, Damian Kraśniewski, Kamil Wójcik, Adrian Augustynik, Mateusz Żyluk-libero, Mateusz Koncewicz- libero

Watro nadmienić, że tak wysokie porażki nie są spowodowane brakiem umiejętności naszych zawodników lecz tym, iż grali oni przeciwko chłopcom z rocznika '93/'94, ponadto zespół RCS Radom to obecny złoty medalista mistrzostw Polski juniorów.