Kolejne zwycięstwo kadetów II ’96 w II lidze Mazowsza

Kadeci trenera Najmowicza wygrali 3:1 z Metrem II w rozgrywkach II ligi kadetów Mazowsza.

W środę 26 października druga drużyna kadetów MOS Wola grała z Metrem II Warszawa w hali przy ulicy Rogalińskiej. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu tych samych drużyn na Ursynowie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla MOS-u.

MOS Wola II - Metro II Warszawa 3:1 (28:26, 25:21, 16:25, 25:18)

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Potem przeciwnicy odskoczyli na kilka punktów (18:14), ale wkrótce nasi zawodnicy doprowadzili do remisu po 20. Metro miało dwie piłki setowe jednak to zawodnicy MOS-u zachowali zimną krew w końcówce seta i wygrali na przewagi.

W drugim secie zapowiadał się równie zacięty bój jak w pierwszej odsłonie meczu. Zespoły naprzemiennie zdobywały po kilka punktów jednak wciąż będąc w kontakcie. Na półmetku seta, kadeci MOS Wola wypracowali przewagę, której nie oddali do końca, pewnie wygrywając 25:21.

W trzecim secie zawodnicy MOS-u Wola utracili koncentrację. Od  początku Metro uzyskało kilkupunktową przewagę, która z biegiem czasu powiększała się. Gospodarze zdobywali po kilka punktów, jednak nie zdołali odrobić wysokiej straty i przegrali seta do 16.

Początek czwartego seta to błędy zespołu przyjezdnych i lepsza gra gospodarzy, które dały efekt w postaci wysokiego prowadzenia i kontroli całego seta. Przeciwnicy starali się jeszcze doprowadzić do tie-breaka, jednak bezskutecznie. Nasi zawodnicy pewnie wygrali seta i całe spotkanie.

Dzisiejszym meczem kadeci MOS Wola II zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie A. Czeka ich jeszcze mecz z Dębiną Nieporęt, którego wynik nie zmieni już lidera grupy.

W dalszej części rozgrywek MOS Wola II zagra dwa mecze z drużyną, która zajmie drugie miejsce w grupie D. Ich stawką będzie wejście do pierwszej czwórki II ligi kadetów. W grupie D grają LKS Wrzos Międzyborów, KKS Armat Kozienice i OSiR Żyrardów. Na półmetku rozgrywek prowadził Międzyborów przed Kozienicami.