Młodzicy MOS-u wicemistrzami Mazowsza, po porażce na Metrze 1:2

Tylko w pierwszym secie nasi młodzicy zagrali bardzo dobrze, potem nie wytrzymali presji konieczności wygrania 2:0 , aby być mistrzem i...przegrali 1:2.

Na Ursynowie , w hali na ul.Hirszfelda młodzicy MOS Wola rozegrali swój ostatni mecz w rozgrywkach mazowieckich. Tylko wysokie zwycięstwo z Metrem dawało naszej drużynie szansę na tytuł mistrzowski. Nasza drużyna zaczęła bardzo dobrze. Dobre zagrywki, dynamiczne ataki, dobry blok i świetne nastawienie psychiczne sprawiły, że przeciwnicy z Metra byli bezsilni. Wygralismy seta wysoko 25:14. Zawodnicy i trener Metra robili wszystko , by wytrącić naszych z uderzenia. Zwalniali wszystkie akcje, wolno podawali piłki, serwowali po wytrzymaniu nas przez kilka sekund. Zagrywali wysokimi , wolnymi "balonami ". I udało się. Gracze MOS-u Wola zaczęli sami popełniać głupie błędy. Psuli zagrywki,źle przyjmowali , atakowali w auty i przez długie okresy Metro oddawało naszym piłkę , a my sami oddawaliśmy punkty. Wydaje się , że na psychice naszych młodzików zaciążył fakt, że bardzo chcieliśmy wygrać wysoko 2:0 , aby być mistrzem i kiedy przestało nam wszystko wychodzić zapanowała panika i strach przed porażką. Wyszła w tym momencie wyższa dojrzałośc i ogranie przeciwników, którzy potrafili wygrać , mimo, że nie szło im dobrze. Wygrali sposobem, a nie siłą i wspaniałymi zagraniami.
Drugiego seta przegraliśmy 18:25, a w trzecim 9:15.
Sad MOS-u : Iliński 4 pkt, Drzyzga 5, Podolak 9, Kostrzewa 8, Łukasik 6, Fryłow 5, Jonak (libero) i Marchwicki.
Teraz zespól musi przygotować sie do turnieju ćwierćfinałowego w Białymstoku w terminie 19 -21 marca br.