Aktualności

21.02.2004

Turniej finałowy seniorów o mistrzostwo MAZOWSZA

Od zwycięstwa 3:0 z KTPS Kozienice rozpoczęli turniej siatkarze MOS Wola. Potem , niestety, było już gorzej.

Na Rogalińskiej w dniach 20-22 lutego odbył się turniej finałowy w kategorii seniorów o mistrzostwo  Mazowsza.
W pierwszym swym meczu MOS Wola pokonał KTPS Kozienice 3:0 (20,31,20).
Skład MOS-u: Drabkowski, Kozłowski, Jałoza, Kosciołowski, Gradowski, Kępka, Paszak(L), Mazowiecki, Pietrasik, Świrydowicz.

W trudnej sytuacji znalazł się MOS Wola przed finałowym turniejem seniorów. Nie mogą grać w naszej drużynie seniorów ani Bartman (bo gra w lidze I A), ani T.Drzyzga i B. Gawryszewski (bo grają z SMSem Spała w lidze  I B) , ani żaden inny kadet naszego klubu, ponieważ wyznaczono w jednym terminie turnieje  kadetów i seniorów.
W tej sytuacji MOS wystawił do gry, obok juniorów, kilku naszych absolwentów : M.Drabkowskiego, R. Kępkę, K.Gradowskiego, P.Kościołowskiego, A.Zielińskiego. MOS Wola wygrał w pierwszym meczu 3:0 z Kozienicami. Szczególnie zacięty był drugi set, w którym doskonałą zmianę dał Kamil  Mazowiecki. W końcówce seta grał bezbłędnie i można powiedzieć, że był "ojcem " zwycięstwa.
Drugiego dnia turnieju MOS Wola przegrał 0:3 z Borutą Kuczbork. Nasi zagrali gorzej, niż pierwszego dnia turnieju, a zespół Boryty Kuczbork grał bardzo dobrze, rozgrywając swój najlepszy mecz w turnieju.
Dramatyczne były mecze ostatniego dnia i zakończyły się wynikami 3:2. W pierwszym meczu Kozienice pokonały 3:2 Borutę, a MOS Wola przegrał z Wilgą Garwolin 2:3 (-22,22,18,21,-11).
Końcowa tabela turnieju:
1. Wilga Garwolin     6  pkt   sety 9:3
2. Boruta Kuczbork  4  pkt   sety 6:6
3. UMKS MOS Wola  4 pkt    sety 5:6
4. KTPS Kozienice    4 pkt    sety 3:8

Następny turniej za dwa tygodnie w Kozienicach. Dwa pierwsze zespoły, które zdobędą najwięcej punktów w dwóch turniejach  awansują do półfinału walki o II ligę.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy