03.06.2011

Kadeci MOS Wola wygrali dwa mecze, ale nie weszli do czwórki w finałach Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Kadeci MOS Wola wygrali dziś 3:1 z Jokerm Piła, ale było to "pyrrusowe" zwycięstwo, bo nie dało awansu do finałowej czwórki, która powalczy o medale Mistrzostw Polski. Nasi siatkarze zagrają o miejsca 5-8, mimo że wygrali dwa mecze w fazie grupowej. Wysoka porażka 0:3 w pierwszym meczu spowodowała brak awansu.

• Kadeci MOS Wola
    Kadeci MOS Wola

Jak relacjonuje trener Piotr Najmowicz nasz zespół zagrał dziś dobry mecz. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marcin Wasiucionek, bardzo skutecznie grał także Maciek Baran. Świetne wejście z ławki miał Bartek Grzyb, który pozostał już na boisku do końca meczu, grając dobrze na przyjęciu i w obronie. W trakcie meczu podkręcił lekko nogę, ale powrócił na boisko i grał nadal dobrze. Szkoda, że nieudany był nasz pierwszy mecz, którego wynik 0:3, zaważył na dalszych losach drużyny.

MOS Wola Warszawa - Joker Piła 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:21)

Skład MOS Wola: Jakubski, Wasiucionek, Paszak, Baran, Surdyn, Szczepaniak, Olszewski (libero) oraz Grzyb, Zackiewicz, Bujniak.

Oto relacja z meczu naszych siatkarzy, jaką zamieściła Strefa Siatkówki:

"Piątek na rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostwach Polski kadetów rozpoczął się od dość niespodziewanej porażki Jokera Piła z MOS Wola Warszawa. Od początku trwania premierowej odsłony spotkania walka toczyła się punkt za punkt (5:4) Zawodnicy Piotra Najmowicza mieli drobne kłopoty ze skończeniem ataku, natomiast pilanie bardzo dobrze zachowywali się w polu serwisowym, co zapewniło im czteropunktową przewagę (9:5), która dzięki dobrej grze wzrosła do 11:6. Warszawiacy zaczęli dobrze grać na kontrze, co pozwoliło odrobić im straty i doprowadzić do remisu 19:19. W końcówce seta zdecydowanie lepiej radzili sobie pilanie, którzy bardzo dobrze ustawiali blok, przez który trudno było się przebić siatkarzom MOS. Set zakończyła błędna zagrywka posłana przez zespół z Warszawy.

W drugim secie między zespołami widoczny był kontakt punktowy, jednak tym razem prowadzili zawodnicy z Warszawy, 6:4. Wielkim sprytem wykazali się młodzi środkowi trenera Najmowicza, natomiast w pilskim Jokerze gra nieco osłabła. Również zespół MOS Wola lepiej radził sobie w grze na kontrze i skuteczniej atakował, co przekładało się na wynik, 22:16. Zespół pilskiego Jokera nie był w stanie dogonić przeciwnika i przegrał 20:25. W trzeciej partii w drużynie z Piły nieco szwankowało przyjęcie. Rozpędzeni siatkarze z Warszawy nie wykazywali chęci do zatrzymania się chociaż na chwilę, prowadząc nawet 17:9. Zawodnicy Jarosława Kubiaka odrobili część strat, głównie dobrą zagrywką. Nie przyczyniło się to jednak do wygranej w tej części, która padła łupem warszawiaków, 25:18. Czwarta odsłona niewiele różniła się od poprzedniej. Zespół z Piły ani razu nie objął prowadzenia ani nie doprowadził do remisu, 25:21 Drużyna MOS Wola w tym spotkaniu była zdecydowanie lepsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrała cały mecz w stosunku 3:1.

Warszawianie liczyli, że w drugim meczu tej grupy Skra pokona Delic-Pol Częstochowa i wówczas oni awansują do półfinałów. Tak się jednak nie stało. Częstochowianie od początku meczu narzucili ostre tempo i mając szanse na pierwsze miejsce w grupie łatwo wygrali pierwsze dwa sety do 17 i 16. W trzecim również nie dali zbyt wiele pograć rywalom i wygrywając do 22 mogli cieszyć się z awansu do strefy medalowej. Skra zakończyła rozgrywki grupowe z trzema porażkami na koncie i podobnie jak MOS Wola Warszawa grać będzie o miejsca 5-8."

Z drugiej grupy awans do finałowej czwórki wywalczyły drużyny: 1/ MKS MDK warszawa, 2/ Chemik Bydgoszcz

1.06.2011 (środa)
10:00 EKS Skra Bełchatów – MUKS Joker Rodło Piła  0:3 (21:25, 22:25, 22:25)
12:00 UMKS MOS Wola Warszawa – Delic-Pol Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 27:29, 19:25)

2.06.2011 (czwartek)
10:00 MUKS Joker Rodło Piła – Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:20)
12:00 EKS Skra Bełchatów – UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (25:22, 23:25, 18:25, 25:17, 13:15)

3.06.2011 (piątek)
10:00 UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Joker Rodło Piła 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:21)
12:00 Delic-Pol Norwid Częstochowa – EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)