Kadeci MOS Wola wygrali dwa mecze, ale nie weszli do czwórki w finałach Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Kadeci MOS Wola wygrali dziś 3:1 z Jokerm Piła, ale było to "pyrrusowe" zwycięstwo, bo nie dało awansu do finałowej czwórki, która powalczy o medale Mistrzostw Polski. Nasi siatkarze zagrają o miejsca 5-8, mimo że wygrali dwa mecze w fazie grupowej. Wysoka porażka 0:3 w pierwszym meczu spowodowała brak awansu.

Jak relacjonuje trener Piotr Najmowicz nasz zespół zagrał dziś dobry mecz. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marcin Wasiucionek, bardzo skutecznie grał także Maciek Baran. Świetne wejście z ławki miał Bartek Grzyb, który pozostał już na boisku do końca meczu, grając dobrze na przyjęciu i w obronie. W trakcie meczu podkręcił lekko nogę, ale powrócił na boisko i grał nadal dobrze. Szkoda, że nieudany był nasz pierwszy mecz, którego wynik 0:3, zaważył na dalszych losach drużyny.

MOS Wola Warszawa - Joker Piła 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:21)

Skład MOS Wola: Jakubski, Wasiucionek, Paszak, Baran, Surdyn, Szczepaniak, Olszewski (libero) oraz Grzyb, Zackiewicz, Bujniak.

Oto relacja z meczu naszych siatkarzy, jaką zamieściła Strefa Siatkówki:

"Piątek na rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostwach Polski kadetów rozpoczął się od dość niespodziewanej porażki Jokera Piła z MOS Wola Warszawa. Od początku trwania premierowej odsłony spotkania walka toczyła się punkt za punkt (5:4) Zawodnicy Piotra Najmowicza mieli drobne kłopoty ze skończeniem ataku, natomiast pilanie bardzo dobrze zachowywali się w polu serwisowym, co zapewniło im czteropunktową przewagę (9:5), która dzięki dobrej grze wzrosła do 11:6. Warszawiacy zaczęli dobrze grać na kontrze, co pozwoliło odrobić im straty i doprowadzić do remisu 19:19. W końcówce seta zdecydowanie lepiej radzili sobie pilanie, którzy bardzo dobrze ustawiali blok, przez który trudno było się przebić siatkarzom MOS. Set zakończyła błędna zagrywka posłana przez zespół z Warszawy.

W drugim secie między zespołami widoczny był kontakt punktowy, jednak tym razem prowadzili zawodnicy z Warszawy, 6:4. Wielkim sprytem wykazali się młodzi środkowi trenera Najmowicza, natomiast w pilskim Jokerze gra nieco osłabła. Również zespół MOS Wola lepiej radził sobie w grze na kontrze i skuteczniej atakował, co przekładało się na wynik, 22:16. Zespół pilskiego Jokera nie był w stanie dogonić przeciwnika i przegrał 20:25. W trzeciej partii w drużynie z Piły nieco szwankowało przyjęcie. Rozpędzeni siatkarze z Warszawy nie wykazywali chęci do zatrzymania się chociaż na chwilę, prowadząc nawet 17:9. Zawodnicy Jarosława Kubiaka odrobili część strat, głównie dobrą zagrywką. Nie przyczyniło się to jednak do wygranej w tej części, która padła łupem warszawiaków, 25:18. Czwarta odsłona niewiele różniła się od poprzedniej. Zespół z Piły ani razu nie objął prowadzenia ani nie doprowadził do remisu, 25:21 Drużyna MOS Wola w tym spotkaniu była zdecydowanie lepsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i wygrała cały mecz w stosunku 3:1.

Warszawianie liczyli, że w drugim meczu tej grupy Skra pokona Delic-Pol Częstochowa i wówczas oni awansują do półfinałów. Tak się jednak nie stało. Częstochowianie od początku meczu narzucili ostre tempo i mając szanse na pierwsze miejsce w grupie łatwo wygrali pierwsze dwa sety do 17 i 16. W trzecim również nie dali zbyt wiele pograć rywalom i wygrywając do 22 mogli cieszyć się z awansu do strefy medalowej. Skra zakończyła rozgrywki grupowe z trzema porażkami na koncie i podobnie jak MOS Wola Warszawa grać będzie o miejsca 5-8."

Z drugiej grupy awans do finałowej czwórki wywalczyły drużyny: 1/ MKS MDK warszawa, 2/ Chemik Bydgoszcz

1.06.2011 (środa)
10:00 EKS Skra Bełchatów – MUKS Joker Rodło Piła  0:3 (21:25, 22:25, 22:25)
12:00 UMKS MOS Wola Warszawa – Delic-Pol Norwid Częstochowa 0:3 (17:25, 27:29, 19:25)

2.06.2011 (czwartek)
10:00 MUKS Joker Rodło Piła – Delic-Pol Norwid Częstochowa 3:1 (25:23, 21:25, 25:20, 25:20)
12:00 EKS Skra Bełchatów – UMKS MOS Wola Warszawa 2:3 (25:22, 23:25, 18:25, 25:17, 13:15)

3.06.2011 (piątek)
10:00 UMKS MOS Wola Warszawa – MUKS Joker Rodło Piła 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:21)
12:00 Delic-Pol Norwid Częstochowa – EKS Skra Bełchatów 3:0 (25:17, 25:16, 25:22)