Juniorki MOS Wola grały w trzech turniejach ogólnopolskich

Drużyna juniorek MOS Wola uczestniczyła w ostatnich dniach w trzech ogólnopolskich turniejach: w Płocku, w AON Rembertów oraz w turnieju o Puchar Ziemi Sandomierskiej.

Od zeszłego tygodnia juniorki rozpoczęły przygotowania do zbliżającego się sezonu.

Turniej w Płocku
W sobotę i niedzielę, 7 i 8 maja pojechały na turniej zorganizowany przez Volley Płock. Oprócz naszych dziewcząt i gospodarzy brały w nim również udział drużyny: Sparty Warszawa,  Pałacu Bydgoszcz, Truso Elbląg i Ósemka Siedlce. System rozgrywek każdy z każdym, po trzy sety bez względu na wynik. Za każdy wygrany set drużyna dostawał jeden punkt. Ostatecznie turniej wygrała drużyny Sparty Warszawy. Nasze zawodniczki ukończyły turniej na 4 pozycji za Pałacem Bydgoszcz  i Truso Elbląg. Jako najlepsza zawodniczka naszego zespołu została wyróżniona Justyna Zawadzka.

Turniej w AON Rembertów
Podobnie jak w zeszłym roku nasz zespół został zaproszony przez AZS AON Warszawa na Wiosenny Turniej Siatkówki Kobiet. Również podobnie jak rok temu nasze dziewczęta zwyciężyły, pewnie wygrywając wszystkie mecze po 2:0. W turnieju brały udział jeszcze zespołu Uniwesytetu Warszawskiego i WAT-u Warszawa. Wszystkie zespoły zagrały każdy z każdym do dwóch wygranych setów.
Najlepszą zawodniczką całego turnieju została wybrana Aleksandra Kołtuniak.

Turniej o Puchar Ziemi Sandomierskiej
W sobotę i niedzielę ,14/15 maja odbył się turniej O Puchar Ziemi Sandomierskiej z udziałem 10 zespołów z całej Polski. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których grano każdy z każdym po dwa sety bez względu na wynik. Po piewrszyn dniu nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce w swojej grupie, wygrywająć 2-0 z LTS Legionovią, Ósemką Siedlce, i drugim zespołem gospodarzy, natomiast przegrywając 0-2 z Ostrowcem Świętokrzyskim.
Drugiego dnia odbywały się mecze na krzyż. Nasz zespół zmierzył się z dziewczętami z Łańcuta, wygrywając 2-0 i awansując do finału, w którym ponownie spotkał się z Jedynką Ostrowiec Świętokrzyski. Również i tym razem wygrał zespół z Ostrowca. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły 2 miejsce.