Aktualności

23.04.2011

Drużyna młodszych kadetów MOS Wola na siódmym miejscu w Modenie.

Zespół chłopców z rocznika 1995 MOS Wola zajął siódme miejsce w X Międzynarodowym Turnieju Trofeo Bussinello w Modenie z udziałem 16 zespołów. Nasza drużyna wygrała najpierw grupę eliminacyjną, ale potem przegrała dwa mecze i w spotkaniu o 7 miejsce pokonała Land Wurttemberg z Niemiec. Turniej wygrała reprezentacja włoskiej Prowincji Emilia Romagna, która w turnieju przegrała tylko jeden mecz, w eliminacjach 1:2 z MOS Wola.

 • Plakat Turnieju w Modenie
  Plakat Turnieju w Modenie
 • Drużyna MOS Wola przed hotelem
  Drużyna MOS Wola przed hotelem
 • Ekipa MOS Wola na posiłku w pizzerii
  Ekipa MOS Wola na posiłku w pizzerii
 • MOS Wola gra mecz w turnieju
  MOS Wola gra mecz w turnieju
 • Mecz z gospodarzami turnieju. MOS Wola - SdP MODENA
  Mecz z gospodarzami turnieju. MOS Wola - SdP MODENA
 • Na przerwie z trenerem J. Banasikiem
  Na przerwie z trenerem J. Banasikiem
 • Ekipa MOS Wola przed halą sportową
  Ekipa MOS Wola przed halą sportową

 

Oto relacja z pobytu kadetów MOS Wola w Modenie:

Drużyna chłopców MOS Wola Warszawa ( rocznik 1995 ) wyjechała w środę, 20 kwietnia o godz. 6:00 do Modeny na turniej. Podróż przebiegła spokojnie, trwała 22 godziny. Po drodze można było zobaczyć zamek Rumcajsca w czeskim Iczynie, piękne widoki Alp, czy stadion grającego w Serie A Udinese Calcio.

Zespół trenera Jacka Banasika został zakwaterowany w hotelu Eden, do którego dotarł ok. godz. 4.30 nad ranem. Nazajutrz po zjedzeniu śniadania drużyna udała się na krótki spacer po Modenie. Po południu zespół poszedł na obiad do włoskiej pizzerii , aby zjeść prawdziwą włoską pizzę. Na wieczór ponownie kadeci udali się na spacer, tylko tym razem do historycznej części Modeny. Zawodnicy wrócili do hotelu o godz.21.00.

Następnego dnia rozpoczęła się rywalizacja o wyjście z grupy, w której to drużyna miała do rozegrania trzy spotkania. W pierwszym meczu zespół trenera Jacka Banasika pokonał Selezione Emilia Romagna 2:1 (25:16)(18:25)(15:10). Jak się później okazało MOS Wola był jedyną drużyną, która pokonała przyszłych zwycięzców turnieju.

Kolejnym rywalem była reprezentacja Anglii, z którą nasi kadeci wygrali 2-0(25:19)(25:16). Po meczu zespół poszedł na obiad , odpoczął i wrócił na ostatni mecz w grupie, który również wygrał z As Merate Volley 2:0 (25:20(25:20).

Po udanym dniu kadeci udali się na dyskotekę z kolacją w której uczestniczyły wszystkie drużyny męskie i żeńskie.

Grupa trenera Banasika w ćwierćfinale trafiła na gospodarzy, czyli Scuola di Pallavolo Modena. Mecz toczył sie przy ogromnym dopingu publiczności i stremowani nasi siatkarze zagrali słabo, przegrywając 0:2 (18:25(20:25).

W następnym meczu MOS grał z Ursa Major Volley Ostia, a mecz decydował o tym, czy drużyna będzie grała o 5, bądź 7 miejsce. Niestety zespół nie zdołał się podnieść po porażce z gospodarzami turnieju, która w dość znaczący sposób odbiła się na grze kadetów i został pokonany 2:0 (24:26)(16:25).

W trzecim  meczu, o siódme miejsce drużyna trenera Banasika wygrała z reprezentacją niemieckiego Landu Wurttenberg 2:0 (25:21)(25:22) i ostatecznie uplasowała się w turnieju na 7 miejscu.

W Warszawie cała i szczęśliwa drużyna pojawiła się w Wielkanoc, po godz. 10,00 rano.

 

Zespół MOS Wola grał w Modenie w następującym składzie :

Kulik Kajetan, Siuta Damian, Koncewicz Mateusz, Kozak Piotr, Wójcik Kamil, Waliński-Trzewik  Maciej, Kornaś Benedykt, Mata Maciej, Ziółkowski Michał, Nieora Jakub,  Kraśniewski Damian, Choromański Jakub. 

Kadra trenerska:  Banasik Jacek, Cop Konrad i Kulik Andrzej

W grupie eliminacyjnej siatkarze MOS Wola wygrali trzy spotkania i zajęli pierwsze miejsce w grupie:

MOS Wola - Sel. Emilia Romagna 2:1 (25:16)(18:25)(15:10)

MOS Wola - England Cadet Boys 2:0 (25:19)(25:16)

MOS Wola - As Merate Volley 2:0 (25:20(25:20)

W kolejnym etapie rozgrywek nasi siatkarze przegrali dwa mecze:

MOS Wola - S.di P. Anderlini Casa Modena 0:2 (18:25(20:25)

MOS Wola - Ursa Major Volley Ostia 0:2 (24:26)(16:25)

W meczu o miejsce 7 nasza drużyna wygrała z reprezentacją niemieckiego Landu Wurttembergia:

MOS Wola - Volleyball Landesverband Wurttenberg 2:0 (25:21)(25:22)

Ostateczna kolejność drużyn w X Trofeo Paolo Bussinello w Modenie:

1/ Sel. Emilia Romagna (ITA)

2/ S.di P. Anderlini Casa Modena (ITA)

3/ Reprezentacja Italii

4/ Trentino Volley (ITA)

5/ Kuortane (FIN)

6/ Ursa Major Volley Ostia (ITA)

7/ UMKS MOS Wola Warszawa (POL)

8/ Volleyball Landesverband Wurttenberg (GER)

9/ Hessen (GER)

10/ AS Merate Volley (ITA)

11/ OK Zuzemberk (SLO)

12/ Zagreb Selection (HOR)

13/ TSV Muhldorf (GER)

14/ England Cadet Boys (GBR)

15/ Swiss Volley (SUI)

16/ Falkenbergs (SWE)

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy