Aktualności

18.04.2011

Pierwsza drużyna młodziczek MOS Wola awansowała do ćwierćfinałów MP na turnieju w Łańcucie

Drużyna młodziczek MOS I Wola trenera Artura Wójika zwyciężyła w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski w Łańcucie i awansowała do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Drugi zespół młodziczek MOS Wola startujący w Białymstoku odpadł z dalszych rozgrywek.

  • Zespół MOS I Wola w czasie przerwy z trenerem A. Wójcikiem
    Zespół MOS I Wola w czasie przerwy z trenerem A. Wójcikiem

 

            W miniony weekend w dalekim Łańcucie młodziczki MOS WOLA I walczyły w 1/8 Mistrzostw Polski.

 

Przeciwnikami naszych dziewcząt były zespoły Orła Kleszczele (III miejsce woj. Podlaskiego), Szóstki Biała Podlaska (III miejsce woj. Lubelskiego) i gospodarza turnieju San-Pajda Łańcut (II miejsce woj. Podkarpackiego).

 

W pierwszym meczu nasz zespół pokonał Orła Kleszczele 2:0, następnie Szóstkę Biała Podlaska 2:1, a następnego dnia gospodarzy z Łańcuta 2:0.

Młodziczki, pomimo nie najwyższej formy prezentowanej podczas turnieju, dość spokojnie wygrały dwa mecze, trzeci po emocjach i z pierwszego miejsca zapewniły sobie awans do ¼ Mistrzostw Polski.

 

Cieszy fakt, iż na wysokości zadania (pomimo słabszej dyspozycji) stanął cały zespół, bardzo dobre zmiany dały zawodniczki rozpoczynające „na ławce” co daje do myślenia podstawowej szóstce.

Trener natomiast może się tylko cieszyć, że w drużynie trwa sportowa rywalizacja na każdej pozycji i że ma do dyspozycji 12 zawodniczek, a o tym kto gra decyduje aktualna forma.

 

Mamy nadzieję że od tej pory forma zespołu będzie tylko rosła i każda zawodniczka zrobi wszystko aby jak najlepiej przygotować się do ćwierćfinałów. Zawody takiej rangi jak Mistrzostwa Polski to pierwsze w historii tej grupy i każdy następny etap to wielka niewiadoma.

Jeżeli na zawodach następnego szczebla nasze zawodniczki pokażą pełnie swoich możliwości będziemy mogli cieszyć się z następnego awansu.

 

Na ćwierćfinały zespół wybiera się do Wrocławia w terminie 7-8.05.2011r. Zapraszamy kibiców!!!

 

W Łańcucie UMKS MOS Wolę reprezentowały:

Prus Zuzia, Nadowska Małgosia, Szustak Małgosia, Nawrot Nina, Brudnicka Kasia, Jastrzębska Paulina, Żywek Gabrysia, Filipiak Wiktoria, Misiak Beata, Drzewiecka Luiza, Latos Magda, Błachut Monika.

 

Końcowa tabela turnieju:

  1. UMKS MOS Wola Warszawa I – awans do 1/4
  2. Szóstka Biała Podlaska – awans do 1/4
  3. San-Pajda Łańcut II
  4. Orzeł Kleszczele
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy