Aktualności

24.03.2011

Najmłodsi siatkarze MOS Wola grali w eliminacjach Mazowsza

W Ostrołęce i Jaktorowie odbyły się pierwsze turnieje eliminacyjne Kinder+Sport w minisiatkówce chłopców. Startowało kilka drużyn MOS Wola z roczników 1998, 99 i 2000.

 • Grupa chłopców 1999 z trenerem
  Grupa chłopców 1999 z trenerem
 • Chłopcy z rocznika 1999 z trenerem Konradem Copem w czasie turnieju
  Chłopcy z rocznika 1999 z trenerem Konradem Copem w czasie turnieju
 • Chłopcy z rocznika 2000 wśród uczestników turnieju
  Chłopcy z rocznika 2000 wśród uczestników turnieju
 • Chłopcy z rocznika 1999 wśród uczestników
  Chłopcy z rocznika 1999 wśród uczestników
 • Grają chłopcy z rocznika 1998 na turnieju eliminacyjnym Mazowsza
  Grają chłopcy z rocznika 1998 na turnieju eliminacyjnym Mazowsza
 • Walka na siatce w czasie turnieju w Jaktorowie
  Walka na siatce w czasie turnieju w Jaktorowie
 • Współna fotografia dwóch drużyn chłopców MOS Wola z rocznika 1998
  Współna fotografia dwóch drużyn chłopców MOS Wola z rocznika 1998
 • Drużyna MOS I Wola chłopców na przyjęciu zagrywki
  Drużyna MOS I Wola chłopców na przyjęciu zagrywki

 

W dniach 19-20.03.2011 odbyły się pierwsze Turnieje Eliminacyjne Kinder+Sport minisiatkówki chłopców.

W sobotę rywalizowały ze sobą „dwójki” w Ostrołęce oraz „czwórki” w Jaktorowie. Natomiast w niedzielę rozgrywały swój turniej „trójki” ponownie w Ostrołęce. Występ grup minisiatkówki należy ocenić pozytywnie. Chłopcy z rocznika 2000 zajęli 4 miejsce,  rocznik 1999 był blisko awansu do najlepszej ósemki, natomiast zawodnicy rocznika 1998 zajęli 2 i 5 lokatę.

„Dwójki” reprezentowali Michał Skibiński, Filip Szymański i Jan Warszawski. W rywalizacji ponad 40 zespołów z Mazowsza chłopcy zajęli dobre 4 miejsce. Mecze rozgrywane były po jednym secie , do 15 punktów z przewagami .

Trener Konrad Cop powiedział : - „Gratulacje dla naszych najmłodszych adeptów siatkówki. Żałuję, że nie mogłem chłopcom towarzyszyć na ich pierwszym turnieju z uwagi na równolegle rozgrywany turniej „czwórek”. Dlatego bardzo chciałbym podziękować Tatom Michała i Jasia, którzy pojechali z chłopcami do Ostrołęki, za  trenerską opiekę. To 4 miejsce jest dobrym prognostykiem na przyszłość, a w następnym turnieju postaramy się zająć miejsce na pudle”

„Trójki” reprezentowały dwie ekipy MOS Wola:

MOS I : Aleksander Jass, Rafał Prokopczuk, Kacper Dyliński i Franciszek Strzeżek

MOS II: Stanisław Bęza, Krzysztof Godlewski, Jan Najmiec i Konrad Szewczyk

Mecze grane były po jednym secie , do 20 punktów z przewagami .

MOS II niestety nie przeszedł eliminacji przegrywając spotkania z Radomiem  17-20, Metrem III 19-21 i wygrywając z Iskrą Volley Zielona 20-12.

MOS I wygrał w grupie eliminacyjnej mecze z Metrem II 22-20, Wołominem III 20-7 i przegrał ze SP42 17-20. Chłopcy zajęli drugie miejsce w grupie i awansowali do najlepszej szesnastki. W grupie ćwierćfinałowej nie poszło nam już tak dobrze. Wygraliśmy z SP 42 20-11, jednak ponieśliśmy porażkę Olimpem Ostrołęka 11-20 (zwycięzcą turnieju) oraz z Czarnymi Radom 13-20.

Trener Konrad Cop : „Chłopcy zaprezentowali się na chwilę obecną najlepiej jak mogli. Chciałem pochwalić ich za wolę walki i za dobrą atmosferę w czasie rozgrywanych spotkań. W naszych poczynaniach widoczna była nerwowość, która wynikała z faktu, że był to pierwszy turniej młodych siatkarzy. Zabrakło nam ogrania i doświadczenia w meczach z zawodnikami, którzy występowali w „dwójkach”.  W pełnym wymiarze z rocznikiem’99 pracujemy dopiero od września, więc musimy uzbroić się w cierpliwość i dać temu zespołowi trochę czasu na efektywny trening. Na początku kwietnia wyruszamy na turniej do Białegostoku, gdzie będziemy mieli możliwość rozegrania sporej dawki spotkań i zdobycia nowych doświadczeń”

„Czwórki” reprezentowały dwa składy MOS Wola:

MOS I: Daniel Grzymała, Kamil Rusak, Adrian Kacperkiewicz, Wiktor Siewierski ,Max Warzywoda i Kamil Krukowski

MOS II: Mateusz Perkowski, Maciej Kuć, Kacper Żabicki, Alexander Świątek, Arkadiusz Zgoda, Patryk Paciorek

MOS I z racji tego, że w kategorii trójek w roku 2010 zdobył złoty medal w Mistrzostwach Mazowsza był zwolniony z rozgrywania turnieju eliminacyjnego.  MOS II w fazie eliminacyjnej wygrał wyraźnie trzy spotkania, ulegając jedynie Radomiowi  17-20.

W fazie głównej turnieju do jednej grupy trafiły dwa zespoły MOS-u, Olimp Tłuszcz i Wrzos Międzyborów. MOS I zgodnie z oczekiwaniami wygrał wszystkie swoje spotkania, a MOS II uległ jedynie … MOS-owi I J

Do najlepszej ósemki awansowały dwa zespoły MOS-u.

MOS I wygrał swoje spotkania z Radomiem i Wołominem oraz uległ MDK-owi 22-25. MOS II po zaciętej walce przegrał z Olimpem Ostrołęka 24-26 i Plasem oraz wygrał z Metrem.

Mecz o 5 miejsce:

MOS Wola II – Czarni Radom 25-16

Półfinał:

MOS I – Olimp Ostrołęka 25-23

Finał

MOSI – MDK I 20-25

Występ chłopców z rocznika ’98 podsumował trener Konrad Cop:

Trener Konrad Cop posumował : „Cieszę się z obecności dwóch ekip w najlepszej ósemce województwa. Szczególnie zadowolony jestem z postawy chłopców z MOS-u II, którzy w swoim pierwszym występie zajęli 5 miejsce. Przed sezonem postawiliśmy sobie za cel obecność dwóch zespołów w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza. Zrobiliśmy mały krok ku realizacji tego celu, ponieważ czeka nas jeszcze drugi turniej eliminacyjny. Natomiast więcej oczekuję od postawy zespołu pierwszego. Przegraliśmy dwa spotkania z zespołem MDK-u, który z turnieju na turniej robi bardzo duże postępy. Chciałem ich trenerowi i zawodnikom złożyć gratulacje za zwycięstwo. Męczyliśmy się też w półfinale z Ostrołęką. Dostaliśmy solidną lekcję pokory i postaramy się z niej wyciągnąć wnioski. W naszej grze brakowało  radości, momentami wyglądało to tak jakbyśmy odbębniali pańszczyznę i grali za karę. Z  powodu kontuzji  dwa tygodnie nie trenował z nami „Forest” i wrócił dopiero na sam turniej. W piątek wyjeżdżamy do Gdańska na międzynarodowy turniej i liczymy na dobry występ.”

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy