Juniorzy MOS Wola wicemistrzami Mazowsza

Drużyna juniorów MOS Wola wygrała 3:1 z Metrem Warszawa o prymat w Warszawie w ostatnim meczu turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza i zdobyła tytuł wicemistrza województwa. Czarni Radom wygrali 3:0 z MDK Warszawa i bez porażki zostali mistrzem Mazowsza. Gratulujemy.

W ostatnim piątym dniu turnieju finałowego o mistrzostwo Mazowsza juniorów najpierw Czarni Radom pokonali 3:0 MKS MDK Warszawa i bez porażki zdobyli tytuł mistrzów Mazowsza, tak jak w roku poprzednim. Siatkarze z Radomia są obrońcami tytułu mistrza Polski.

Po meczu radomianie odebrali puchar i złote medale, które wręczył im w imieniu Zarządu MWZPS dyrektor MOS Wola, Krzysztof Zimnicki oraz wychowanek Radomia Wojciech Żaliński, grający obecnie w AZS Politechnika Warszawska.

Następnie w ostatnim meczu turnieju spotkali się siatkarze MOS Wola z Metrem Warszawa. Obydwa zespoły już miały zapewniony awans z Mazowsza do mistrzostw Polski, ale mecz toczył się o tytuł wicemistrza Mazowsza i o prymat w Warszawie.

Jak zwykle mecz między tymi zespołami był bardzo zacięty i dostarczył ogromnych emocji licznie zebranej publiczności. Trener Krzysztof Felczak wystawił do gry zupełnie inną szóstkę niż w poprzednich meczach.

W pierwszym secie dominowali na boisku zwodnicy Metra. Gospodarze nie mogli sobie poradzić z zagrywkami rywali, sami zawodzili w ataku. Trener Felczak robił wiele zmian, ale niewiele to pomogło. Set dla Metra 25:19.

W drugim i trzecim secie toczyła się bardzo wyrównana walka o każdą piłkę, a kibice mogli podziwiać wiele bardzo udanych akcji z obu stron. Było mnóstwo obron, kontrataków i efektownych akcji. Doskonałą formę prezentował w drużynie gospodarzy Dawid Skiepko, potencjalnie drugi rozgrywający MOS-u, który dostał dzisiaj szansę i zagrał bardzo dobre zawody. Dawid świetnie zagrywał, kilka razy zaatakował z drugiej piłki, dobrze wystawiał. Zdaniem wielu obserwatorów był dziś MVP spotkania.

W czwartym secie zawodnicy Metra jakby opadli z sił i początkowo siatkarze MOS Wola prowadzili dość wysoko, np.13:8 , ale potem nastąpił brak koncentracji w zespole MOS-u, błąd ustawienia i Metro poprawiło wynik w tym secie. Ostatecznie partię czwartą wygrali gospodarze 25:21 i cały mecz 3:1.

MOS Wola - Metro Warszawa 3:1 (19:25)(25:23)(25:23)(25:21)

MOS Wola: Smoliński, Skiepko, Nikonowicz, Bartosiak, Wasilewski, Gluz, Strzeżek (libero) oraz Urbański, Michalak, Biernat, Surdyn.

Metro: Skwarek, Juszt, Szaniawski, Biernat, Markiewicz, Marcyniak, Olenderek (libero) oraz Prusik, Studziński, Wojtasiak, Ledwoch, Kubak.

Na zakończenie turnieju prezes MWZPS Witold Roman wręczył puchary oraz medale srebrne i brązowe zawodnikom MOS Wola i Metra.

Relację z ostatniego dnia turnieju zamieściła TVP Info Warszawa. Oto link do tej relacji: