Aktualności

30.12.2010

Kadetki MOS Wola wygrały turniej w Siemiatyczach

Kadetki MOS Wola trener Elżbiety Lizińczyk zwyciężyły w turnieju świątecznym w Siemiatyczach, z udziałem sześciu drużyn. Grano systemem każdy z każdym i w ciągu jednego dnia trzeba było rozegrać pięć spotkań.

  • Siatkarki MOS Wola grały w Siemiatyczach (na zdjęciu MOS Wola na pierwszym planie)
    Siatkarki MOS Wola grały w Siemiatyczach (na zdjęciu MOS Wola na pierwszym planie)
  • Kadetki MOS Wola wygrały turniej świąteczny w Siemiatyczach
    Kadetki MOS Wola wygrały turniej świąteczny w Siemiatyczach
  • Fotka wszystkich drużyn starujących w turnieju
    Fotka wszystkich drużyn starujących w turnieju

 

Udanie zakończyły 2010 rok nasze kadetki. W dniu 28.12. brały udział w Pierwszych Świątecznym Turnieju Piłki Siatkowej w Siemiatyczach, gdzie zajęły pierwsze miejsce. Oprócz naszych siatkarek i gospodyń „Danex” Siemiatycze, startowały zespoły MDK Warszawa, UKS Kleszczele, UKS Nadarzyn i MKS Bielsk Podlaski.

Mecze rozgrywane były w nowej, pięknej hali sportowej na trzech pełnowymiarowych boiskach jednocześnie. Był to prawdziwy jednodniowy siatkarski maraton, w którym wszystkie drużyny w ciągu 8 godzin rozegrały po 5 spotkań, gdyż grano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Tak więc oprócz umiejętności techniczno-taktycznych zespołów, duże znaczenie miało przygotowanie wytrzymałościowe zawodniczek oraz granie szerokim składem. Nasze kadetki mimo iż niespodziewanie uległy siatkarkom z Siemiatycz 1:2, pozostałe cztery mecze wygrały po 2:0 i to pozwoliło im zająć 1 miejsce w klasyfikacji końcowej.

                Zwycięstwo cieszy, natomiast styl gry naszych kadetek pozostawał wiele do życzenia. Główne mankamenty to słaba koncentracja w newralgicznych momentach setów oraz brak powtarzalności udanych zagrań. Statuetkę dla najlepszej zawodniczki z zespołu otrzymała Iza Szyjka, grająca tym razem na lewym skrzydle.

Skład zespołu MOSu:

Szyjka Iza, Grzeszczak Ola, Jasik Julka, Dziekańska Julita, Grajek Paulina, Nagrodkiewicz Kasia, Robaszkiewicz Marta, Świercz Ola, Gawlik Kamila, Szymańska Dominika, Olak Monika

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy