Aktualności

30.12.2010

Młodzicy MOS Wola na drugim miejscu w Memoriale J. Cudnego w Wołominie

Drużyna młodzików MOS Wola zajęła drugie miejsce w dwudniowym Memoriale Jerzego Cudnego w Wołominie, w którym startowało osiem drużyn

 • Mecz MOS Wola z Malborkiem w Memoriale Cudnego w Wołominie
  Mecz MOS Wola z Malborkiem w Memoriale Cudnego w Wołominie
 • Mecz MOS Wola - Metro w czasie turnieju w Wołominie
  Mecz MOS Wola - Metro w czasie turnieju w Wołominie
 • Ekipa MOS Wola na turnieju w Wołominie
  Ekipa MOS Wola na turnieju w Wołominie
 • Mecz o I miejsce MOS Wola - Wołomin
  Mecz o I miejsce MOS Wola - Wołomin
 • Współna fotografia wszystkich uczestników turnieju
  Współna fotografia wszystkich uczestników turnieju

 

W dniach 28-29 grudnia w Wołominie odbył się Memoriał Jerzego Cudnego w kategorii młodzików.

 

Jerzy Cudny (1918-1989) to legendarna postać wołomińskiej siatkówki, wieloletni kierownik sekcji siatkówki klubu Huragan Wołomin, pod którego wodzą wołomińscy siatkarze awansowali w 1964 r. do najwyższej ligi państwowej.

 

W tegorocznym Memoriale Jerzego Cudnego wzięło udział 8 drużyn młodzików: w tym 4 drużyny z I Ligi Młodzików Mazowsza (Stolarka Wołomin, MOS Wola Warszawa, Metro Warszawa, Polonez Wyszków), które wkrótce spotkają się na kolejnym turnieju ligowym. Do Wołomina przybyły także dwie drużyny z Pomorza – SPS Lębork i Jurand Malbork oraz Volley Białystok. W turnieju wystąpiła jeszcze druga drużyna wołomińska grająca w IV Lidze Młodzików. MOS Wola zajął drugie miejsce przegrywając w meczu finałowym z gospodarzami – Stolarką Wołomin.

 

Młodzicy MOS Wola zagrali w nieco osłabionym składzie – zabrakło dwóch zawodników z pierwszej szóstki. Na zdjęciu stoją od lewej: trener Paweł Wasilewski, Aleksander Gardziński, Daniel Gałęzowski, Fryderyk Zdrojewski, Michał Włostowski, Mikołaj Pilecki, Damian Pawłowski; na dole od lewej: Jakub Brudziński, Piotr Górski, Jakub Gładysz.

 

Wyniki meczów:

Pierwszy dzień turnieju – faza grupowa:

MOS Wola Warszawa – Jurand Malbork  2:0 (25:13, 25:12)

MOS Wola Warszawa – Stolarka II Wołomin  2:0 (25:15, 25:10)

MOS Wola Warszawa – Metro Warszawa  2:1 (21:25, 25:18, 15:13)

 

Drugi dzień turnieju – faza finałowa:

Półfinał:

MOS Wola Warszawa – SPS Lębork  2:0 (25:21, 25:22)

Finał:

Stolarka I Wołomin – MOS Wola Warszawa  2:1 (25:22, 23:25, 25:15)

 

Mecz finałowy miał oprawę rzadko spotykaną na meczach młodzików – spiker odczytywał nazwiska zawodników wbiegających na boisko i na bieżąco komentował ich akcje.

 

Wszystkie drużyny otrzymały puchary a zawodnicy i trenerzy atrakcyjne upominki. Rozgrywający MOS Wola Fryderyk Zdrojewski otrzymał wyróżnienie indywidualne. Nagrody wręczali: wiceburmistrz Wołomina oraz córki Jerzego Cudnego. Turniej był dobrze zorganizowany i przebiegał w miłej sportowej atmosferze.

 

Po turnieju trener Wasilewski powiedział:

„Graliśmy trochę eksperymentalnym składem ale dzięki temu mogliśmy poćwiczyć różnego rodzaju ustawienia, bo właśnie temu służą turnieje towarzyskie. Wynik sportowy na takich turniejach nie jest sprawą najważniejszą, aczkolwiek cieszy, że nowi zawodnicy będą w przyszłości stanowili wsparcie dla tych trenujących od dłuższego czasu. Życzę chłopcom Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku. Bierzemy się do pracy, bo docelowa impreza jaką jest Finał Mistrzostw Mazowsza już w marcu”.

 

Krótkie relacje z Memoriału Jerzego Cudnego w Wołominie pojawiły się na antenie TVP Info:

 

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/28122010/3690183

 

http://www.tvp.pl/warszawa/informacyjne/wiadomosci-sportowe/wideo/29122010/3701335

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (1)

Dodaj komentarz
 • To było wiadome , że Wołomin musi wygrać mecz od początku do końca był ustalony a można to potwierdzić zachowaniem sędziego przy przewadze Stolarki 8 pkt bodajże . Więc ja uważam , że ugrali to co potrafili i mogli :) Gratulacje dla was , życze dalszych sukcesów w grze
  Gracz1234
  2011/01/08 15:55