Aktualności

28.11.2010

Wychowanka MOS Wola Izabela Kożon robi furorę w USA

Jak podaje strona sport.pl, Izabela Kożon świetnie radzi sobie w rozgrywkach uniwersyteckich w USA. Iza Kożon to wychowanka MOS Wola, która w 2007 roku zdobyła z drużyną juniorek z Woli brązowy medal mistrzostw Polski i wybrana została MVP mistrzostw, a na początku kariery była w zwycięskiej drużynie minisiatkówki MOS-u, która wygrała turniej w Zabrzu. Iza wyjechała studiować i grać w USA. Również inna wychowanka MOS-u, Joanna Stawicka też gra z powodzeniem i studiuje w Stanach Zjednoczonych.

  • Iza Kożon
    Iza Kożon
  • Brąz juniorek MOS Wola w Łodzi w roku 2007. Pierwsza z lewej w dolnym szeregu - Iza Kożon.
    Brąz juniorek MOS Wola w Łodzi w roku 2007. Pierwsza z lewej w dolnym szeregu - Iza Kożon.

 

Oto relacja ze strony sport.pl:

Siatkówka. Izabela Kożon robi furorę w USA

Polka Izabela Kożon reprezentująca Middle Tennessee State University w Murfreesboro została wybrana zagraniczną zawodniczką tygodnia ligi NCAA siatkarek. To już jej drugie takie wyróżnienie w sezonie i czwarte w karierze.

Drużyna uniwersytetu Polki, Blue Raiders, rywalizuje w akademickiej lidze NCAA. Kożon została niedawno wybrana najlepszą zawodniczą roku w konferencji Sun Belt i najbardziej wartościową zawodniczką turnieju finałowego tej konferencji. Teraz otrzymała także wyróżnienie dla najlepszej zagranicznej zawodniczki tygodnia całej ligi.

- Izabela rozgrywa jak do tej pory wielki sezon - chwali Polkę trener Matt Peck. - Będę zaskoczony, jeżeli nie zdobędzie kolejnych tego typu wyróżnień - dodał.

Wygrana 3:1 z Western Kentucky to jedenaste z rzędu zwycięstwo zespołu Kożon.

Kożon: Miałam trzydzieści propozycji

- Dostałam ponad trzydzieści propozycji z USA i bardzo długo nie mogłam się zdecydować, która z nich będzie najlepsza. Jako jeden z ostatnich zgłosił się uniwersytet w Murfreesboro, a ponieważ ich drużyna odgrywa znaczącą rolę w lidze, wzbudzili moje zainteresowanie. Miejscowość, w której przyjdzie mi studiować i grać, nie jest może oszałamiająca, ale postanowiłam patrzeć przede wszystkim na walory siatkarskie mówiła Kożon w rozmowie z "Mazowieckim Sport Expressem" w lipcu 2007 roku.

Nie tylko Kożon

Zagraniczne zawodniczki grające w akademickich drużynach w USA pochodzą najczęściej z Europy. Izabela Kożon nie jest jedyną Polką, która zdobyła tytuł zagranicznej zawodniczki tygodnia, ale jedyną, która wywalczyła go dwukrotnie. Poza nią wyróżniane w tym sezonie były: Joanna Stawicka, Izabela Grot, Aleksandra Nowak i Monika Kasperek.

źródło: sport.pl

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy