Aktualności

23.11.2010

Kolega z siatkarskiego boiska potrzebuje pomocy !

U Jakuba Pastuszka, młodego siatkarza Czarnych Radom wykryto groźną chorobę. Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich ludzi siatkówki, którzy mogą mu pomóc.

Zaledwie pół roku temu z  drużyną juniorów Czarnych Radom po raz pierwszy w historii radomskiej, męskiej, młodzieżowej siatkówki wywalczył złoty medal mistrzostw Polski juniorów.

Nie tylko kolegom z drużyny, ciężko w to uwierzyć. Przed niespełna dwoma tygodniami walczył z zespołem juniorów w meczu ligowym. Dziś jest pacjentem Świętokrzyskiego Centrum Onkologicznego w Kielcach. Ratunkiem jest przeszczep szpiku. Aby można go przeprowadzić, Kuba musi przejść leczenie. Pomóżmy Kubie wrócić na boisko.

Jak pomóc Kubie?
Przede wszystkim oddając krew. Krew można oddać honorowo w dowolnej stacji krwiodawstwa. Należy jedynie poprosić o zaświadczenie, na którym zostanie odnotowana ilość oddanej krwi oraz umieszczona adnotacja: „Dla Jakuba Pastuszki, Świętokrzyskie Centrum Onkologiczne w Kielcach, oddział hematologii”. Zaświadczenie należy dostarczyć do siedziby Czarnych Radom, ul. Narutowicza 9 (Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji). Można również skorzystać z jednej z planowanych zbiórek krwi. Swoją pomoc dla Kuby zadeklarowali już jego szkolni koledzy z V Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu, im. Romualda Traugutta, uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych w Radomiu oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Radomiu. Krew będzie można oddać także w mobilnym punkcie krwiodawstwa w sobotę, 27 listopada. Autobus ustawiony zostanie przed halą MOSiR w Radomiu.

Uwaga! Grupa Krwi oddającego jest nieistotna, bowiem każda przekazana krew zostanie zamieniona na odpowiednią pod względem jej grupy dla Kuby.

Kuba potrzebuje także dawcy szpiku. Oddając krew wystarczy jedynie zadeklarować chęć oddania szpiku i podpisać stosowne oświadczenie. Część pobranej krwi zostanie przekazana do dalszych badań.

Leczenie białaczki jest długotrwałe i kosztowne. Dlatego w czasie sobotnich spotkań (27 listopada) obydwu radomskich drużyn, Czarnych i Jadaru przeprowadzone zostaną aukcje gadżetów siatkarskich. Lista gadżetów przeznaczonych na licytację ogłoszona zostanie we wszystkich lokalnych mediach oraz na stronach klubów w piątek. Osoby, które chcą przekazać pamiątki na licytację mogą dostarczyć je osobiście do siedziby Czarnych lub Jadaru. Wszystkie pieniądze uzyskane z aukcji przekazane zostaną na leczenie Kuby.

Pomóc mogą również młodsi kibice siatkówki, którzy ze względu na wiek nie mogą oddać krwi. Napiszcie pozdrowienia dla Kuby. Wszystkie kartki z pozdrowieniami i słowami otuchy na pewno trafią do młodego siatkarza.

źródło: czarni.radom.pl

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy