Aktualności

20.11.2010

Fabian Drzyzga o MOS Wola w wywiadzie na stronie " Młoda Liga"

"MOS Wola - miejsce gdzie rodzą się siatkarskie talenty" - pod takim tytułem ukazał się wywiad z Fabianem Drzyzgą na stronie internetowej Młoda Liga.

  • Fabian Drzyzga
    Fabian Drzyzga

 

MOS Wola - miejsce gdzie rodzą się siatkarskie talenty


 

Przed kilkoma dniami przy ulicy Rogalińskiej świętowano jubileusz 45-lecia Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Wola. Obecnie na hali trenują siatkarze Politechniki Warszawskiej grający w Młodej Lidze. Wychowankiem MOS-u Wola jest między innymi Fabian Drzyzga – zawodnik Tytanu AZS Częstochowa.

Młoda Liga: Jak i kiedy zaczęła się twoja przygoda z siatkówką?
Fabian Drzyzga: Tak na poważnie zaczęła się w Olsztynie, gdy chodziłem do szóstej klasy, ale tak naprawdę piłkę odbijałem już od małego.

- Jakie jest twoje największe marzenie związane z siatkówką?
- Myślę, że zdobycie złota olimpijskiego – to jest marzenie chyba każdego zawodnika.

- Jak wspominasz swój debiut w seniorskiej kadrze A w meczu z Francją w Rzeszowie?
- Był to bardzo krótki debiut – zagrałem tylko 1 set, mimo tego stres był obecny. Prawdziwym debiutem będzie jednak to, jeśli rozegram mecz w pierwszej szóstce.

- Przez pięć lat grałeś  w warszawskim klubie MOS Wola. Jaki wpływ na twoją siatkarską karierę miała współpraca z Krzysztofem Zimnickim i Krzysztofem Felczakiem w ośrodku na Woli?
- Obaj trenerzy mieli bardzo duży wpływ ponieważ oni ułożyli mnie technicznie i to oni wybrali mnie na pozycję, jaką teraz zajmuję na boisku. Za to im bardzo dziękuję.

- Obecnie w MOS na Woli trenują siatkarze Młodej Politechniki oraz wielu innych zdolnych zawodników. Jakie rady miałbyś dla siatkarzy rozpoczynających zawodową karierę?
- Uważam, że jestem zbyt młodym zawodnikiem aby udzielać rad ale jedno mogę powiedzieć: należy przede wszystkim słuchać swoich trenerów i nie przejmować się niepowodzeniami.

Autor/ Aneta Kuć

Źródło: www.mlodaliga.pl

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy