Aktualności

27.09.2010

Dwa pierwsze mecze kadetów w rozgrywkach Mazowsza.

Drużyna kadetów MOS Wola trenera Piotra Najmowicza rozegrała dwa pierwsze mecze w rozgrywkach mazowieckich. Pierwsza drużyna kadetów startuje w I lidze Mazowsza kadetów oraz dodatkowo w II lidze juniorów starszych, gdzie startuje w celu zdobycia dodatkowych doświadczeń w rywalizacji ze starszymi rywalami.

  • Drużyna kadetów MOS Wola
    Drużyna kadetów MOS Wola

 

Kadeci MOS Wola występujący w II lidze juniorów wygrywają na inaugurację sezonu.
 
Zespół trenera Piotra Najmowicza w pierwszym w tym sezonie meczu o punkty pokonał zespół juniorów MMKS Mińsk Mazowiecki. Rywal okazał się niezbyt wymagający i nasi młodzi siatkarze odnieśli łatwe zwycięstwo.
Przypominamy, że drużyna kadetów MOS Wola występuje w I lidze kadetów oraz w II lidze juniorów gdzie ma za zadanie zdobywać doświadczenie i szlifować swoje umiejętności.
 
MOS Wola Warszawa – MMKS Mińsk Mazowiecki 3:0 (20,14,21)
 
MOS: Leśniewski, Grzyb, Jakubski, Zackiewicz, Szczepaniak, Wasiucionek oraz Paszak (l), Lesisz, Marszał, Dukata, Więcławski, Sowiński.
 
Po meczu trener Piotr Najmowicz powiedział: „Spotkanie to nie było zbyt porywające, jednak ważne dla nas, ponieważ da chłopcom trochę pewności siebie przed sobotnim meczem z NET-em Ostrołęka w I lidze kadetów. Przeciwnik nie był zbyt silny, ale mimo wszystko mieliśmy okazję zgrać zespół przed ważniejszymi meczami. Raziła ilość błędów własnych popełnianych przez naszą drużynę, ale było też w tym spotkaniu kilka pozytywów. Na pochwałę zasłużyła postawa przyjmujących: Bartka Grzyba i Antka Leśniewskiego. Również nasi środkowi pokazali się z niezłej strony.”
 
Wygrana MOS Wola na inaugurację I ligi kadetów.
 
W sobotę w Ostrołęce rozpoczęli swoje zmagania na Mazowszu kadeci MOS Wola. Drużyna trenera Piotra Najmowicza wygrała z NET Ostrołęka w czterech setach.
 
NET Ostrołęka – MOS Wola Warszawa 1:3 (-20,16,18,22)
 
MOS: Dukata, Jakubski, Grzyb, Zackiewicz, Szczepaniak, Wasiucionek oraz Paszak (l), Lesisz, Bujniak.
 
NET: Murach, Pliszka, Kowalczyk, Gaładyna, Brzostek, Boros oraz Kuczyński (l), Tyszka, Damięcki.
 
Mecz rozpoczął się wyrównaną walką jednak z upływem czasu gospodarze zyskiwali przewagę – głównie dzięki dobrej zagrywce i błędom popełnianym przez nasz zespół w przyjęciu. Nerwowe zagrania zawodników MOS-u w środkowej fazie seta pozwoliły osiągnąć drużynie z Ostrołęki bezpieczną przewagę i wygrać seta 25:20.
Drugi set to już zupełnie inna postawa drużyny z Woli. Dzięki dobrej grze blok-obrona i znacznej poprawie jakości przyjęcia kadeci MOS-u na niewiele pozwolili gospodarzom wygrywając 25:16.
Następny set również padł łupem naszej drużyny, która nie zwolniła tempa i pewnie wygrała do 18. W ataku wyróżniał się Bartek Grzyb i Paweł Szczepaniak. Również Patryk Lesisz dołożył kilka ważnych punktów.
Czwarty set przyniósł najwięcej emocji. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania jednak dobra gra gości w końcówce zapewniła im zwycięstwo w tym secie 25:22 i całym meczu 3:1.
Po meczu trener Piotr Najmowicz powiedział: „Cieszę się że dobrze rozpoczęliśmy sezon. Mecz nie należał do łatwych i jestem zadowolony z twardej postawy moich chłopaków w trzech ostatnich setach. Na słowa uznania zasługuje cała ekipa.”
 
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy