Aktualności

20.09.2010

Kadeci MOS Wola na piątym miejscu w 7.Hitthaller - Cup w Wiedniu.

Drużyna kadetów MOS Wola trenera Piotra Najmowicza zajęła piąte miejsce na Międzynarodowym Turnieju 7. Hitthaller - Cup 2010w Wiedniu, z udziałem dziewięciu zespołów z czterech krajów: Austrii, Niemiec, Serbii i Polski. Nasz zespół tradycyjnie uczestniczy w turniejach organizowanych przez klub Aon hotVolleys Wiedeń.

  • Drużyna kadetów MOS Wola na turnieju w Wiedniu.
    Drużyna kadetów MOS Wola na turnieju w Wiedniu.

 

Drużyna kadetów MOS Wola na piątym miejscu w Hitthaller Cup w Wiedniu.
Zespół trenera Piotra Najmowicza zajął piąte miejsce w turnieju Hitthaller Cup organizowanym przez Aon Hotvolleys Wiedeń w dniach 18-19.09.2010r. Ekipa z Woli grała ze zmiennym szczęściem, a trener wypróbował dwunastu zawodników przed rozpoczynającym się sezonem. Turniej rozgrywany był systemem trzech faz grupowych (grupy trzydrużynowe), dzięki czemu nasza drużyna zagrała 6 spotkań.
 
I faza grupowa
MOS – VC Dresden 2:0 (18,22)
MOS: Jakubski, Szczepaniak, Dukata, Zackiewicz, Wasiucionek, Baran oraz Paszak (l), Leśniewski, Surdyn.
Mecz przebiegał pod dyktando warszawskiej drużyny. Mimo momentami niespokojnej gry dość łatwe zwycięstwo MOS-u.
MOS – UVC Graz 0:2 (-17,-23)
MOS: Jakubski, Wasiucionek, Surdyn, Baran, Zackiewicz, Lesisz oraz Bugajak (l), Szczepaniak, Dukata, Leśniewski.
Spotkanie to siatkarze MOS-u rozpoczęli zbyt nerwowo i popełniali zbyt dużo błędów własnych by móc się pokusić o zwycięstwo z dobrze grającą drużyną z Austrii.
 
II faza grupowa
MOS – Bisamberg 2:0 (17,19)
MOS: Paszak, Zackiewicz, Leśniewski, Szczepaniak, Lesisz, Sowiński oraz Bugajak (l), Wasiucionek, Jakubski.
Mecz w całości kontrolowany i bez problemów wygrany przez wolską drużynę.
MOS – Vojvodina Novy Sad 1:2 (22,-20,-21)
MOS: Jakubski, Dukata, Baran, Zackiewicz, Surdyn, Wasiucionek oraz Paszak (l), Leśniewski.
Emocjami z tego spotkania spokojnie można obdzielić cały turniej. Był to niewątpliwie najciekawszy i dzięki fatalnej obsadzie sędziowskiej również najdramatyczniejszy pojedynek tego turnieju. Od początku do końca mecz stał na wysokim poziomie i widać było ogromną mobilizację w obydwu ekipach. Widzowie byli świadkami wielu ciekawych i efektownych akcji. Żadna z drużyn nie składała broni, dzięki czemu obserwowaliśmy na boisku twardą walkę dwóch wyrównanych ekip. Bardzo wysoka i silna drużyna z Serbii co raz nękała naszych obrońców bardzo mocnymi atakami, na co MOS odpowiadał solidnym blokiem i dobrą postawą w defensywie. Również nasza zagrywka nie była dla rywali łatwym elementem. Na pierwszy wygrany przez MOS set (do 22), Serbowie odpowiedzieli wygrywając drugą partię do 20. Tie-break był jeszcze bardziej emocjonujący niż poprzednie sety. Walka punkt za punkt do samej końcówki, a tam… MOS Wola w odstępie dwóch akcji dwukrotnie kończył to spotkanie, po czym dwukrotnie sędzia zmieniał swoją decyzję po namowie osób trzecich i przerywał trwający już dobrą chwilę taniec radości naszego zespołu. Niestety dwie nieprawidłowe i niezrozumiałe decyzje arbitra pozbawiły nasz zespół miejsca w grupie medalowej, ponieważ Serbowie wykorzystując chwilową dekoncentrację naszych chłopców po całym zajściu wygrali tie-break 23:21.
 
III faza grupowa
MOS – Amstetten 1:2 (-23,20,-11)
MOS: Jakubski, Leśniewski, Dukata, Zackiewicz, Szczepaniak, Wasiucionek oraz Paszak (l), Surdyn, Sowiński, Baran.
Ambitnie grająca i dobrze zorganizowana ekipa z Amstetten pokonała naszych siatkarzy w tie-breaku. Nasza drużyna wyszła na ten mecz mało skoncentrowana, co przełożyło się na wynik spotkania. Nasi gracze mieli duży problem ze sforsowaniem szczelnej obrony drużyny przeciwnej, a sami w tym elemencie prezentowali się nienajlepiej.
MOS – Aon hotVolleys Wiedeń 2:1 (19,-24,9)
MOS: Jakubski, Szczepaniak, Zackiewicz, Wasiucionek, Lesisz, Leśniewski oraz Bugajak (l)
Po dobrej i równej grze ekipa z Woli pokonała w trzech setach drużynę gospodarzy. Mocnymi punktami naszej drużyny były głównie: blok, obrona i zagrywka. Również w ataku zagraliśmy ciekawe spotkanie i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie zajmując ostatecznie piąte miejsce w turnieju.
Po turnieju trener Piotr Najmowicz powiedział: „To był dla nas bardzo ciekawy turniej. Dużo lepiej wypadaliśmy grając z drużynami silnymi. Niestety mankamentem był brak koncentracji ze słabszymi zespołami. Przetestowaliśmy w warunkach meczowych kilka zestawień personalnych drużyny. Mieliśmy też możliwość zgrania naszej ekipy i będzie to dla nas bardzo pomocne w rozpoczynającym się właśnie sezonie. Widać wyraźny postęp w organizacji gry naszej drużyny, jak i poszczególnych graczy.”
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1.      BBTS Bielsko-Biała
2.      UVC Graz
3.      Vojvodina Novy Sad
4.      Aon hotVolleys Wiedeń
5.      MOS Wola Warszawa
6.      Amstetten
7.      Vfb Friedrichshafen
8.      VC Dresden
9.      Bisamberg

 

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy