Drużyna seniorów MOS Wola Warszawa wygrała III. " Międzynarodowy Warszawski Turniej Siatkówki Seniorów" dla zespołów II ligi

W drugim dniu III. "Międzynarodowego Warszawskiegi Turnieju Siatkówki Seniorów" z udziałem zespołów II ligi siatkarze MOS Wola wygrali dwa mecze po 3:0 i wygrali cały turniej. Siatkarze z Woli wygrali w niedzielę z Dubysa Szawle z Litwy 3:0 i z AZS II UWM Olsztyn także 3:0. Można zobaczyć krótki film z turnieju.

Turniej, który organizowany był przez Fundację "Tak dla Sportu" na Białołęce to Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy MOS Wola: Dawida Mańkowskiego, Arkadiusza Gołasia i Łukasza Jałozy.

W drugim dniu turnieju drużyna MOS Wola trenera Krzysztofa Wójcika rozegrała dwa kolejne mecze. W pierwszym meczu spotkaliśmy się z drużyną z Litwy, która nie okazała się zbyt wymagającym rywalem i po spokojnym meczu wygraliśmy w trzech setach. Szansę gry przeciwko seniorom dostało dwóch zawodników z naszego zespołu juniorów i spisali się bardzo dobrze.

MOS Wola Warszawa - Dubysa Szawle (Litwa) 3:0 (15,17,18)

MOS Wola: Kaczmarek Bartosz, Mazur Adam, Biernat Mateusz, Trzciński Jakub, Bartosiak Mateusz, Wasilewski Alan, Pawlewicz Witold (libero) oraz: Bartczak Adrian, Sutyniec Paweł, Nassalski Konrad, Schamlewski Mariusz

W drugim meczu poprzeczka została zawieszona znacznie wyżej, ale i z tej próby wyszliśmy zwycięsko. Imponujący był zwłaszcza pierwszy set, w którym nie pozwoliliśmy przeciwnikowi praktycznie na nic i wygraliśmy do 13. Świetnie w ataku i zagrywce grał Adam Mazur. W kolejnym secie od początku kontrolowaliśmy przebieg gry osiągając sporą przewagę. W trzeciem secie przez długi czas graliśmy punkt za punkt wygrywając dopiero w końcówce, co nie udawało się wczoraj, przeciwko zespołowi z Radomia. Wszyscy zawodnicy grający w turnieju zasłużyli na duże słowa pochwały, wszystko idzie w dobrym kierunku a nasza gra wygląda coraz lepiej. W następny weekend wyjeżdzamy do Olsztyna na trzydniowy turniej organizowany przez AZS UWM Olsztyn, a więc będziemy mieli kolejną okazję do szlifowania formy przed startem ligi.

MOS Wola Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:0 (13,22,23)

MOS Wola: Bartczak Adrian, Sutyniec Paweł, Mazur Adam,  Nassalski Konrad, Schamlewski Mariusz, Wasilewski Alan, Pawlewicz Witold (libero) oraz Kaczmarek Bartosz