Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Srebro dla czwórek dziewczęcych w I Memoriale Wojciecha Niewiskiego

Minisiatkarki trenerki Małgorzaty Dzido w minioną sobotę wzięły udział w I Memoriale organizowanym przez UKS Plas Warszawa. W turnieju żeńskiej rywalizacji wzięło udział 10 zespołów.

 

Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy.  Zespół pierwszy MOS WOLA 1 wygrał swoją grupę  kwalifikując się do fazy półfinałowej pokonując w niej Olimp Tłuszcz Warszawa i ulegając w finale Sparcie Warszawa 2 .  Ostatecznie  brązowe  medalistki Mistrzostw Mazowsza zajęły drugie miejsce . 

Drugi zespół MOS WOLA  zbierał doświadczenie siatkarskie na parkiecie, w grupie zajął 3 miejsce  i ostatecznie po dobrej fazie grupowej zajął 8 miejsce w turnieju. . W turnieju,  w barwach naszego klubu debiutowała . 

Z każdego zespołu  przyznano MVP zespołów :  
MVP MOS WOLA 1 - Sofia Krutsko
MVP MOS WOLA 2 - Patrycja Ostrowska 
 
 Wyniki spotkań fazy grupowej: 
Grupa A
MOS WOLA 1 - Sparta Warszawa 2 21:18
MOS WOLA 1 -  Esperanto Warszawa 2 21:9
MOS WOLA 1 - Olimp Tłuszcz 2 21:10
MOS WOLA 1 - Plas Warszawa 1  21:11
 
Grupa B
MOS WOLA 2 - Esperanto Warszawa1 21:17
MOSWOLA 2 - Sparta Warszawa 1   9:21
MOS Warszawa 2 - Olimp Tłuszcz 1   19:21
MOS WOLA 2 - Plas Warszawa 2  21:15 
 
Klasyfikacja końcowa:
1 msc Sparta Warszawa 2
2 msc MOS WOLA Warszawa 1
3 msc Sparta Warszawa 1 
4 msc Olimp Tłuszcz
5 msc Esperanto Warszawa 1
6 msc Plas Warszawa1 
7  msc Olimp  Tłuszcz 2
8 msc MOS WOLA 2 Warszawa
9 msc Esperanto Warszawa 2
10 msc Plas Warszawa 2 

Komnetarz trenerki:" Po perypetiach klasyfikacyjnych w związku z Mistrzostwami Mazowsza,  turniej był okazjem by znowu z etapu roztrenowania wejść jednak w regularny trening i zapracować na jak najlepsze miejsce w Mistrzostwach Polski czwórek dziewczęcych.  Cieszy fakt , iż poziom siatkarski wszystkich dziewcząt w pierwszym zespole wyrównuje się i ciągle ulega progresowi. Mamy przed soba dwa intensywne tygodnie pracy.  W drugim zespole mile zaskoczyła mnie Patrycja oraz Maja , które w przyszłości będą rywalizowac o pozyje libero ;).  Rozegrała sie Hania i widać iż jest prawdziwym walczakiem, szybko nadrabia kilumiesięczną  przerwę w treningach spowodowaną urazem. W turnieju debiutowała Kaja , strach ją paraliżował ale wiem iż i to pokonamy , ma ogromny potencjał. Pierwszemu zespołowi słodzić nie będę, znam ich jakość, jak trzeba mobilizują głowy na niebiański poziom i wtedy idą jak taran. Teraz musimy sie skupić na wytrzymałości specjalnej, poprawić agresywnośc serwisu, i przyjęcie po torpedach z serwisu..." 

Składy zespołów:

 MOS I: Karolina Sidorenko,  Alina Połojańska, Marysia Piwkowska , Sofia Krutsko, Hanna Piklikiewicz, Julia Kojara

MOS II: Patrycja Ostrowska , Maja Koch, Hanna Karpińska, Blanka Kaczmarczyk, Kaja Szyszko, Anna Sternicka , Ola Zawadka 

Ps:  Serdeczne podziękowania dla organizatorów  I Memoriału im. Wojciecha Niewińskiego - Sławomira Petrowicza , nie tylko za zaproszenie do udziału  ale również fantastyczną organizację.  Uczestniczyliśmy w ceremoni podsumowania turnieju czwórek chłopców, podczas której podkreślono wkład w rozwój siatkówki warszawskiejśp Wojciecha Niewińskiego  wręczając na ręce rodziny złotą odznake MWZPS przez Prezesa MWZPS - Jarosłąwa Miałkowskiego . W podsumowaniu turnieju oraz wspomnieniu  o Wojciechu Niewińskim zabrali głos włodarze Warszawy, dzielnicy oraz dyrekcja szkoły. 

 

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry