Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Para Szymon Beta/ Artem Besarab zagra w finale Mistrzostw Polski piłki siatkowej plażowej.

W ostatni weekend, podczas turnieju rozgrywanego w Przysusze, awans do finału MP zapewniła sobie para Beta/Besarab. Zawodnicy MOSu Wola zajęli 1. miejsce. Druga para Rajchelt/ Pietrzyk z jednym zwycięstwem została sklasyfikowana na 17 miejscu.

W ostatni weekend rozgrywano 2 turnieje ½ Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii Juniorów. W turnieju w Przysusze wystartowały 4 duety z Mazowsza, w tym 2 reprezentujące niebieskie barwy UMKS MOS Wola Warszawa. Jak się okazało całe zawody wygrała para Szymon Beta/ Artem Besarab, którzy jak burza przebrnęli przez cały turniej. - Co mogę powiedzieć prócz tego, że każda wygrana w barwach mojego macierzystego klubu napawa mnie dumą i satysfakcją. Cieszę się że półfinały mimo wewnętrznych problemów zakończyliśmy na pierwszym miejscu – mówi Szymon Beta. - Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie, ale robota jeszcze nie jest wykonana, w końcu celujemy jak najwyżej i tym samym zachęcamy do dalszego wspierania nas w najważniejszym etapie tych rozgrywek jakim jest finał mistrzostw Polski – dodaje Beta.

Druga para Adam Rajchelt i gościnnie grający w niebieskim trykocie Filip Pietrzyk również bardzo dobrze rozpoczęła zawody. Niestety dwie kolejne porażki pozbawiły ich szans na awans. Duet Rajchelt/ Pietrzyk ostatecznie został sklasyfikowany na 17 miejscu.

W turnieju wzięli udział także zawodnicy, którzy w sezonie halowym reprezentowali klub z Woli. Roszkowski Kacper z partnerem zostali sklasyfikowany na 17 miejscu, podobnie jak Banasiak Dawid, który w parze z Michałem Wydrą jako jedyni urwali seta zwycięzcom.

W zawodach rozgrywanych w Przysusze udział wzięło 30 par z 8 województw. Zawodników z Woli wspierał trener Tomasz Keller.

Turniej finałowy z udziałem 16 najlepszych par z całej Polski zostanie rozegrany w dniach 20 - 21.07.2024 w Mysłowicach.

Klasyfikacja końcowa par, które uzyskały awans do finałów MP z Przysuchy:

  1. Beta / Besarab (UMKS MOS Wola – mazowieckie)
  2. Gibas / Przeborowski (Sukss Suwałki – podlaskie)
  3. Warych/ Wanat (MKS Czarni Połaniec – świętokrzyskie)
  4. Słota Dawid/ Sala Krzysztof (TS Sokół Tuchów – małopolskie)
  5. Drogoś Mikołaj/ Michalski Patryk (Fundacja Proskos, Poznań – wielkopolskie)
  6. Baran Maciej/ Rudowski Mateusz (SMS Sparta Kraków – małopolskie)
  7. Wojtczak Kacper/ Śliwiński Jakub (KS Wifama Łódź – łódzkie)
  8. Varvanin Artem/ Tasenko Anton (MKS Pogoń Proszowice- małopolskie)

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry