Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Znamy rywalki naszej reprezentacji U18 w Mistrzostwach Europy

W piątek w Luksemburgu rozlosowano grupy mistrzostw Europy do lat 18 dziewcząt, które od 1 do 13 lipca rozgrywane będą w Rumunii i Grecji. W Mistrzostwach Europy U18 dziewcząt, których gospodarzami będzie rumuński Blaj i grecki Heraklion na Krecie będzie rywalizować 16 reprezentacji, które zostały podzielone na dwie grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do półfinałów, a następnie zmierzą się w meczach medalowych. Decydujące spotkania będą rozgrywane w Rumunii.

Wród reprezentantek ME U18 Mosowianki! 

Polki zagrają w Grupie II, która swoje mecze będzie rozgrywać właśnie w Grecji, gdzie przyjdzie im rywalizować im z Greczynkami, Turczynkami, Bułgarkami, Niemkami, Węgierkami, Finkami i Litwinkami - te ostatnie już napisały historię swojego kraju, gdyż są pierwszą reprezentacją swojego kraju, która wystąpi w turnieju finałowym młodzieżowych mistrzostw Europy.

Biało-Czerwone prowadzone przez trenera Marcina Orlika kwalifikację na #EuroVolleyU18W wywalczyły w listopadzie ubiegłego roku wygrywając Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w łotewskim Dyneburgu. 

Dziewczeta póki co w fazie szlifowania formy, czekamy więc na pierwszy gwizdek i pasmo sukcesów. 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry