Drugie zwycięstwo kadetów w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza.

Wolscy siatkarze pokonują kolejnego przeciwnika. Jest to drugi wygrany mecz w ramach finałów Mistrzostw Mazowsza kadetów. Nasi zawodnicy w czterech setach wygrywają z KS Metro II Warszawa.

KS Metro II Warszawa - UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie 1:3 (17:25, 25:23, 22:25, 15:25)

MVP meczu: Hubert Grzymała

Mecz podsumowali:

• Wiktor Raczyński - przyjmujący MOS Wola: "To nie był łatwy mecz. Zaczęliśmy dobrze, a później trafiły się nam momenty dekoncentracji, co przeciwnik wykorzystał. Błędy pozwoliły rywalowi odskoczyć na kilka punktów w drugim secie i musieliśmy gonić wynik. Niestety końcówka należała do Metra. Trzeci, pewnie dla kibiców najbardziej emocjonujący set, był wyrównany do samego końca. Cieszę się jednak, że końcówkę wytrzymaliśmy i wygraliśmy 25:23. Czwarty set był już pod naszą kontrolą. Cieszy drugie zwycięstwo za trzy punkty.Dziękujemy bardzo kibicom, czuliśmy ich wsparcie. Zapraszamy jutro o 12.30."
  • Adam Ryczywolski - rozgrywający MOS Wola: "Pierwszy set to od początku dobra gra z naszej strony. Przede wszystkim na zagrywce. Wynik cały czas kontrolowaliśmy i pewnie wygraliśmy set do 17. W drugim secie, uśpieni dość wysokim zwycięstwem w pierwszej części meczu spowodowało, że przeciwnicy zaskoczyli nas. Ta część spotkania to przede wszystkim słabsza nasza gra w obronie, brak asekuracji na bloku oraz kilka błędów w przyjęciu zagrywki. Nasza słabsza gra spowodowała, że końcówka seta była mocno wyrównana i niestety przegrana przez nas. Trzeci set to od początku dobra gra drużyny Metra Famili II. Ich dobra gra zagrywką oraz zbyt czytelna gra z naszej strony spowodowały, że odskoczyli nam na kilka punktów. Na szczęście w porę się przebudziliśmy. Skuteczne ataki z prawego skrzydła umożliwiły nam wyrównanie wyniku. Końcówka seta i dobra zagrywka pozwoliły nam wyjść na prowadzenie 2:1 w setach. Czwarty set to powrót do naszej gry. Skuteczna zagrywka, blok oraz gra środkiem. Od początku set był przez nas kontrolowany. Wygrana 3:1 spowodowała, że plany który sobie obraliśmy przed finałami mają szansę być zrealizowane."

Skład MOS Wola: Bożejewicz Mateusz, Rudnicki Adrian, Witak Bartłomiej, Baran Krzysztof, Grzymała Hubert, Flisikowski Aleksander, Joszczuk Oskar, Bożejewicz Dominik, Ryczywolski Adam, Banasiak Dawid, Raczyński Wiktor, Gieruszka Marcel, Opałka Dawid, Rubnikowicz Patryk, Korzeniewski Jakub, Balcerski Stanisław, Rzońca Tymoteusz.

Sztab szkoleniowy:
I Trener: Marcin Jackowicz
Asystent trenera: Krzysztof Wójcik
Asystent trenera: Damian Włoch
Fizjoterapeuta: Michalina Bujnowska
Statystyk: Franciszek Melaniuk

Jutro o godzinie 12:30 kadeci zagrają ostatni mecz z KS Metro I Warszawa. Trzymamy kciuki za naszych zawodników i zwycięstwo w turnieju!!