Aktualności

19.07.2010

Siatkarze plażowi MOS Wola zakończyli udział w oficjalnych rozgrywkach.

Siatkarze plażowi MOS Wola zakończyli udział w krajowych rozgrywkach. Para Biernat - Linka uczestniczyła w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Kędzierzynie, zaś kadeci zakończyli udział w MP na półfinale w Suwałkach.

 • Para MOS Wola M. Biernat - J.Linka gra w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Kędzierzynie na boiskach MOSiR.
  Para MOS Wola M. Biernat - J.Linka gra w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Kędzierzynie na boiskach MOSiR.
 • Turniej finałowy w Kędzierzynie Koźlu. Gra para MOS Wola M.Biernat - J. Linka
  Turniej finałowy w Kędzierzynie Koźlu. Gra para MOS Wola M.Biernat - J. Linka
 • Duet MOS Wola M.Biernat - J. Linka (w biało czerwonych strojach) na otwarciu mistrzostw Polski w Kędzierzynie.
  Duet MOS Wola M.Biernat - J. Linka (w biało czerwonych strojach) na otwarciu mistrzostw Polski w Kędzierzynie.
 • Para J.Chiniewicz - J.Wiliński sprawiła miłą niespodziankę.
  Para J.Chiniewicz - J.Wiliński sprawiła miłą niespodziankę.
 • Mistrzowie Mazowsza kadetów Dmowski - Trzciński w Suwałkach wypadli trochę poniżej oczekiwań.
  Mistrzowie Mazowsza kadetów Dmowski - Trzciński w Suwałkach wypadli trochę poniżej oczekiwań.
 • Para Justin Chiniewicz - Jan Wiliński w czasie rozgrzewki podczas turnieju w Suwałkach.
  Para Justin Chiniewicz - Jan Wiliński w czasie rozgrzewki podczas turnieju w Suwałkach.
 • Grają w Suwałkach Trzciński - Dmowski
  Grają w Suwałkach Trzciński - Dmowski
 • Dziękujemy trenerowi Norbertowi Okuniowi (wychowanek MOS-u, wicemistrz Polski seniorów w plażówce) za przygotowanie plażowiczów do zawodów.
  Dziękujemy trenerowi Norbertowi Okuniowi (wychowanek MOS-u, wicemistrz Polski seniorów w plażówce) za przygotowanie plażowiczów do zawodów.

 

Finał Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Siatkówce Plażowej
13-15.07.2010r. Kędzierzyn-Koźle
 
Już od południa w miniony, upalny wtorek zaczęły przjeżdżać do Kędzierzyna-Koźla pary juniorów i juniorek, które zakwalifikowały się do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Równikowe temperatury + 35st.C. oraz organizacja na terenie basenów miejscowego MOSiR-u, jak i ranga zawodów znamionowały wiele emocji i sporą liczbę zainteresowanych kibiców, opiekunów, trenerów podglądających „młodych zdolnych” i rodziców.
 
            Środa, godzina 9.00 – otwarcie zawodów i ruszają pierwsze mecze, duet UMKS MOS Wola Jakub Linka i Mateusz Biernat nie potrafił  jednak pokonać parę z Łódzkiego SMS-u Pełka / Lewicki, ulegając przeciwnikom po słabym meczu w swoim wykonaniu 0:2 (12 :21,14 : 21). Powiedzmy, że pierwsze kroki w finale za nami… stres niepotrzebnie udzielił się chłopakom, a wynik powinien być inny, hmmm… szkoda.
Tymczasem Turniej nabierał tempa, przy 40st na słońcu nie było łatwo. Na szczęście organizator przygotował potężny wąż strażacki do polewania boisk oraz dużo wody pitnej, inaczej gra byłaby niemożliwa. Drugi nasz mecz, to nieszczęśliwa potyczka z Parkitnym / Adamskim z Delic-Pol Częstochowy. Linka / Biernat po przegranym pierwszym secie, w drugim zmiażdżyli przeciwników i wyrównali stan pojedynku na 1:1 (19 : 21, 21 :10). Tiebreak był dramatyczny. Linka z Biernatem wydawało się że kontrolowali w dalszym ciągu przebieg spotkania, prowadząc już 13:9, kiedy nagle szczęście przeciwników i wytrwałość w dążeniu do celu pozwoliły im wygrać to spotkanie 2:1 (21:19, 10:21, 18:16). To niestety już koniec tych mistrzostw dla naszych plażowiczów, z zebranych doświadczeń pozostaje wiec wyciągnąć odpowiednie wnioski, wziąć się do pracy i zacierać ręce na następny sezon.
 
 
 
Wyniki Finału Mistrzostw Polski 2010:
1.-     Kantor / Łosiak
2.-     Popek / Księżarek
3.-     Ociepki / Malinowski
4.-     Broj / Bieszczad
5-6.-   Biernat / Sowiak; Kaczmarek / Kaczmarek
7-8.-   Pełka / Lewicki; Budziński / Mariański
9-12.- Bulak / Andryszewski; Kosiak / Kujawiak; Rudol / Stępień; Parkitny / Adamski
13-16.- Biernat / Linka; Piniarski/Tomczyński; Pieper/Hermann; Pętelski/Zieliński.
 
dodał O.N.
 
 
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce Plażowej
Suwałki 3-5.07.2010r.
 
            Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów, który odbył się w Suwałkach w dniach 3-5 lipca 2010r, nie był zbyt łaskawy dla zespołów UMKS MOS Wola Warszawa i obfitował w wiele zaskakujących wydarzeń. Na pewno pozytywem była postawa pary Justin Chiniewicz / Jan Wiliński. Przypomnijmy że wyszli oni z Mazowsza z  4-go miejsca. Przegrana w pierwszym meczu z mistrzami woj. Warmińsko-Mazurskiego duetem Stępień / Rudol (2 miejsce także w Półfinale Juniorów), dodała tylko skrzydeł naszym zawodnikom…
Następnie pokonali kolejno pary: Androsiuk / Butwin (III Podlaskie) 2:0; Sidz / Bołtruczuk (II Podlaskie) również 2:0 oraz Ślizga / Kosiński (III Lubelskie) 2:0, pewnie awansując w znakomitym stylu do grona najlepszych 6-ciu par półfinału mistrzostw Polski kadetów.
 
Niestety w zupełnie innych humorach kończyli pierwszy dzień zmagań nasi Mistrzowie Mazowsza – para UMKS MOS Wola W-wa  Łukasz Trzciński / Tomasz Dmowski, którzy rozpoczęli Turniej od zwycięstwa tylko 2:1, ze sporo słabszą dwójką Jabłoński / Kuryło (IV Podlaskie), następnie przegrana,  która wybiła naszych siatkarzy kompletnie z rytmu 1:2 (tiebreak 16:18) z parą Kamiński / Sulima (II Warm. -Maz) i spadek na prawą stronę drabinki. Potem wygrana 2:0 z Grzesiak / Miąsko (III Warm.-Maz) oraz druga porażka eliminująca z turnieju w meczu z Nowacki / Kasianiuk 0:2 (II Lubelskie) i ostatecznie zajęcie przedziału miejsc 7-8.
 
            Drugi dzień zawodów to wciąż szansa Chiniewicza i Wilińskiego na wywalczenie miejsca w najlepszej 4-ce Półfinału MP Kadetów. Bardzo dobra gra naszych chłopaków w poprzednich meczach pozwalała sądzić,  iż awans wydawał się być na wyciągnięcie ręki…
Niestety, zmęczeni trudami gier dnia poprzedniego, spoczęli lekko na laurach i bez odpowiedniej wiary w sukces - nasi zawodnicy - nie sprostali przeciwnikom, ulegając 0:2 parze Kamiński / Sulima (II Warm. -Maz) z późniejszymi jak się okazało zdobywcami 2-go miejsca na tych zawodach. Chiniewicz z Wilińskim zostali sklasyfikowani ostatecznie na miejscach 5-6.
 
 
Wyniki Półfinału Kadetów:
1.              Stępień / Rudol
2.              Kamiński / Sulima
3.              Skrzypek / Cwaliński
4.              Abel Azis / Ostaszewski
5-6.           Chiniewicz / Wiliński; Nowacki / Kasianiuk
7-8.           Trzciński / Dmowski; Plizga /Kosiński
9-12          Sidz / Bołtruczuk; Perkowski / Nowak; Nowakowski / Szaruga; Grzesiak / Miąsko;
13-16        Androsiuk / Butwin; Jabłoński / Kuryło; Kozak / Pyra; (Juszt / Baran – v.o.!)
 
dodał O.N.
 
 
Trener  szkolenia siatkarzy plażowych w UMKS MOS Wola , Norbert Okuń napisał:
 
Chciałbym osobiście podziękować Wszystkim Chłopakom, z którymi miałem okazję współpracować w tym sezonie, za wytrwałość na treningach, poświęcenie, chęć rozwijania swojej techniki i umiejętności siatkarskich, zaangażowanie w dążeniu do wyznaczonych celów.
Gratuluję Wam wszystkim sukcesów na arenie Mazowsza, bardziej i mniej udanych występów na turniejach  półfinałowych i w Finale Mistrzostw Polski  Juniorów w sezonie 2010 r.
 
Wiem że staliście się lepszymi siatkarzami, mocniejszymi psychicznie i fizycznie, posiadającymi teraz większy bagaż doświadczeń. Życzę Wam Panowie i sobie też, abyście w następnym sezonie plażowym i halowym mieli jeszcze więcej wiary w siebie i we własne umiejętności, jeszcze więcej woli walki – bo tak naprawdę tylko tego brakowało do zdobycia w tym roku medalu. Uwierzcie mi, medale były bliżej niż Wam się wydawało…
 
Specjalne podziękowania również dla Krzysztofa Wójcika za asystowanie i czynny udział w treningach, Pani Ewie Chiniewicz „Opel Nexteam” za udostępnienie boiska treningowego, wszelaką pomoc na miejscu i przy wyjazdach, Jerzemu Lince i  Grzegorzowi Trzcińskiemu -  to w dużej mierze dzięki Wam możliwe są sukcesy UMKS MOS Wola Warszawa.
 
                                                                      Ze sportowym pozdrowieniem
                                                                              Norbert Okuń

 

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy