Chłopcy z rocznika 1998 mistrzami Mazowsza !

Drużyna chłopców z MOS Wola , rocznik 1998 trenera Konrada Copa zdobyła w pięknym stylu tytuł mistrzów Mazowsza 2010 i uzyskała awans do turnieju finałowego Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w Zabrzu. Gratulacje ! Zespół grał w składzie: Daniel Grzymała, Kamil Rusak, Adrian Kacperkiewicz i Mateusz Perkowski.

W dniu 23.05.2010r. w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się finałowe zawody chłopców o Mistrzostwo Mazowsza w mini-siatkówce w ramach rozgrywek Kinder+Sport.
W turnieju wystąpiło 8 najlepszych ekip z województwa mazowieckiego wyłonionych spośród dwóch turniejów eliminacyjnych. Najlepszą „trójką” chłopców z rocznika 1998 została ekipa UMKS MOS Wola Warszawa pod wodzą trenera Konrada Copa w składzie: Daniel Grzymała, Kamil Rusak, Adrian Kacperkiewicz i Mateusz Perkowski.
4.       Polonez I Wyszków

W grupie chłopcy z MOS-u  wygrali 3 spotkania nie pozwalając wyjść rywalom powyżej granicy 10 punktów:

MOS – Metro 25-9
MOS – Ostrołęka I 25-10
MOS – Ostrołęka II 25-10

W półfinale chłopcy trenera Copa zmierzyli się z zespołem MKS MDK Warszawa i po bardzo dobrej grze wygrali 25-9.
W finale zgodnie z tradycją zespół MOS-u musiał się skonfrontować z ekipą UKS-u Plas W-wa. Zawodnicy podeszli do spotkania bardzo skoncentrowani i ani przez chwilę nie dali rywalom nadziei na odniesienie zwycięstwa. Wygrali 25-18 powtarzając sukces z roku ubiegłego, kiedy zwyciężyli w kategorii „dwójek”.

Dzięki wygranej uzyskaliśmy bezpośredni awans do mistrzostw Polski w minisiatkówce ( tylko mistrzowie województwa uzyskują bezpośrednio awans do turnieju finałowego), które rozgrywane będą w Zabrzu.
Po ceremonii dekoracji chłopcy z trenerem i rodzicami udali się na grób śp. Arkadiusza Gołasia, gdzie zapalili znicz i zmówili modlitwę.

Turniej podsumował trener Konrad Cop:

Gratuluję zwycięstwa chłopakom i jestem z nich bardzo dumny. Cieszę się, że wytrzymali presję i potwierdzili, że wygrali wcześniejsze eliminacje nieprzypadkowo. Według mojej oceny rozegrali najlepszy turniej spośród wszystkich dotychczasowych. Wyniki same o tym świadczą, bo oprócz meczu finałowego żadna z drużyn nie wyszła z 10 punktów.
Z nadziejami patrzymy w przyszłość, licząc na jak najlepszy występ na arenie ogólnopolskiej. Rok temu zajęliśmy 4 miejsce, więc chcemy teraz zrobić krok naprzód i z Zabrza przyjechać z medalem. Taki mamy najbliższy cel i aby go zrealizować przepracujemy najlepiej jak umiemy obozy w Stręgielku i w Mławie.

Chłopcy z rocznika 1997 , którzy grali w czwórkach, zajęli piąte miejsce na Mazowszu.