Zacięty pojedynek juniorów młodszych w 1/2 Mistrzostw Polski w Gdańsku

Jeśli to miała być rozgrzewka do dalszej rywalizacji w turnieju 1/2 Mistrzostw Polski, jeśli to miał być ten jeden mecz w którym ulegamy po niesamowitej walce naszych kadetów, to uznajemy to rozstrzygnięcie gratulując siatkarzom z Rzeszowa. Brawa dla determinację i ogromną walkę na parkiecie naszych siatkarzy. Dzisiaj ulegamy 2-3 siatkarzom z Rzeszowa. Jutro jest nowe rozdanie , i nowa szansa . O godzinie 11.00 nasi siatkarze staną naprzeciw UKS SMS Joker Piła. Walczymy razem z Wami!!!

AKS V LO Rzeszów : UMKS MOS Wola Warszawa 3-2 (25:22, 14:25, 25:17, 16:25, 15:12)

Z impetem weszli w set nasi dzisiejsi rywale , ale spokój i opanowanie kadetów MOS WOLA pozwoliło na doprowadzenie do równowagi po 3 a następnie wyjście na prowadzenie 5:4. Co prawda na krótko , bo to rzeszowianie narzucili swój styl gry, powiększając przewagę nad naszym zespołem . Odrodzenie Mosowiaków w końcowej partii pierwszego seta zbliżyło nasz zespół do AKS- u na jeden punkt (22:21). W końcówce szczęście sprzyjało rzeszowianom , którzy zakończyli pierwszą partię 25:22.

W drugiej partii to siatkarze MOSu od początku kontrolowali grę na boisku 4-7, 5-10. Pięciopunktowa przewaga nad AKSem nie tylko dawała komfort gry i ale pozwoliła na spokojniejszą realizację założeń sztabu szkoleniowego (7-12, 8-15) . Przewaga zespołu z Warszawy urosła do 10 pkt (9:19, 11:21, 14:24) i przy zepsutym serwisie siatkarzy Rzeszowa , nasi kadeci zakończyli drugą partię 14:25.

W trzeciej partii wyrównana gra obydwu zespołów od samego początku 6-5, 6-6, 8-8, 10-10. Lepszy fragment gry mają w połowie trzeciej partii rzeszowianie (14-10). Przy stanie 15-10 trener Włoch bierze czas dla swojego zespołu.Ten set nie należy do udanych, rozsypała się w środkowej partii gra siatkarzy MOSu a przewaga rywali kilku punktowa stała się trudna do odrobienia (16-10, 19:13, 21:14, 22-15, 24:17. Partia zakończona wynikiem 25:17 dla AKSu.

W czwartej partii widać na parkiecie MOSu przeogromną motywację i wolę walki. Przy stanie 1-2 dla naszego zespołu widać było determinację przeciwników w ataku i wspaniałą skuteczną obronę Mosu, ostatecznie zakończoną punktem dla warszawiaków. Zdobycie przewagi nad zespołem AKSu na początku seta (6-4, 6-5, 7-6, 7-9, 7:11) pozwala złapać wiatr w siatkarskie skrzydła Mosowiakom. Siatkarski flow łapią siatkarze z Warszawy (8:12, 8:14) odskakując przeciwnikom, którzy przy różnicy 6 punktowej biorą czas dla zespołu. 15 i 16 punkt zdobyty po przerwie przez podopiecznych trenera Włocha potwierdza stan opętania siatkarskiego zespołu w tym momencie. Skuteczni w bloku, uważni na siatce , zdeterminowani, by doprowadzić czwartą partię do końca według swojego scenariusza. (9-19, 11-20, 12-22) W końcówce rzeszowianie odrabiają nie co punkty (14:22), ale najważniejsze piłki zbliżające nasz zespół do wyrównania w setach zdobywają siatkarze Warszawy (15:24, 16:24, 16:25)

O rozstrzygnięciu partii decyduje więc tie break. 3-0 , 4-0, dla Rzeszowa. Przełamujemy wynik skutecznym blokiem (4-1, 4-2, 5-2, 5-3, 6-3, 7-3) Drugi czas dla zespołu MOS przy trzy punktowej przewadze AKSu ( 7-4). Zmiany stron dokonujemy przy stanie 8-5 dla rywali. Odrabiamy punkt (9-5), po chwili skutecznie atakują siatkarze z Rzeszowa doprowadzając do stanu 9-6. Mylimy się w ataku posyłając piłkę w aut, kontrowersje sędziowskie - było po dotknięciu czy też nie, ale po konsultacji sędziowskiej, punkt zaliczony na nasza stronę ( 9-7). Poprawiamy wynik blokiem (9-8). Czas dla zespołu AKSu. Ponownie rzeszowianie odskakują na 2 punkty (10-8). Zbliżamy się na 1 punkt, każdy punkt cieszy jak nigdy (10-9). Mylimy się w ataku (11-9) a po chwili potężny atak naszego zawodnika i ponownie już tylko jeden punkt różnicy (11-10). Wyrównujemy, jest po 11. Rozpoczynamy tą ostateczną partię od nowa: (12-11) dla Rzeszowa, po chwili 13- 11. 13:12 po ataku MOSu z lewego skrzydła. 14 punkt dla Rzeszowa i 2 punkty różnicy, atakujemy,  ale skuteczny blok Rzeszowa rozwiewa wynik meczu. Po niesamowitej walce w pięciu setach ulegamy 2- 3.

Skład MOS Wola: Pawlak Wojciech (kapitan), Bukowski Bruno, Nowik Aleksander, Szlachcikowski Filip, Krzemiński Jakub, Walenciak Dawid, Sioćko Mikołaj, Ciubotaru Wojciech, Borkowski Dawid, Roszkowski Kacper, Satkiewicz Jakub, Drwięga Maciej, Banasiak Dawid, Cieślik Gabriel (libero), Frączyk Jan(libero), Chodorowski Daniel.