Siatkarze MOS Wola wywalczyli awans do II ligi mężczyzn, w świetnym stylu !

Drużyna siatkarzy MOS Wola wygrała po bardzo dobrym meczu z Jaworznem 3:1 i bez porażki zwyciężyła w turnieju finałowym o wejście do II ligi mężczyzn. Gratulacje dla zawodników i trenerów ! Na Rogalińskiej wielkie święto.

MOS Wola Warszawa - MCKiS II Jaworzno 3:1 (25:22)(19:25)(25:14)(25:17)

MOS Wola: Urbański, Schamlewski, Michalak, Nassalski, Szala, Skiepko, Strzeżek (libero) oraz Nikonowicz, Milewski, Biernat, Trzciński.

Wielkie emocje z wspaniałym zakończeniem przeżył dziś komplet publiczności w hali przy ul. Rogalińskiej w Warszawie, na zakończenie turnieju o wejście do II ligi mężczyzn.

Drużyna gospodarzy, niesiona gorącym dopingiem,  pokonała po bardzo dobrym meczu bardziej doświadczony zespół z Jaworzna, który był faworytem tego turnieju.

Dzisiejszy mecz stał na dobrym poziomie, obfitował w wiele bardzo dobrych siatkarsko akcji, a licznie zebranej publiczności dostraczył wielu emocji. W dwóch pierwszych setach toczyła się bardzo wyrównana walka, o każdy punkt. Gospodarze wygrali pierwszą partię, goście byli lepsi w drugim secie.
Od trzeciego seta drużyna gospodarzy grała coraz lepiej i bardziej doświadczeni goście byli chwilami bezradni, wobec bardzo dobrej gry MOS-u Wola. W MOS-ie dobrze funkcjonował blok, ale także wiele świetnych obron w polu dało możliwość do kontrataków. Kilka razy siatkarze z Woli zdobywali punkty doskonałymi serwisami. Trzeci i czwarty set to zdecydowana przewaga zespołu gospodarzy.
Siatkarze trenera Krzysztofa Felczaka grali z każdym setem coraz lepiej i w pięknym stylu wywalczyli awans do II ligi mężczyzn.

Tabela końcowa turnieju finałowego o awans do II ligi:

1/ MOS Wola Warszawa     6 pkt    9:2
2/ MKS MOSiR Jasło           5          8:4
3/ MCKiS II Jaworzno         4          6:6
4/ Spartakus Pyrzyce         3          2:9

Jak podkreślił po meczu trener Felczak jego zespół stanowił bardzo wyrównany monolit, a o sukcesie zadecydowała gra wielu zawodników, a nie tylko pierwszej szóstki. Trener dziękował chłopakom za ambitną postawę i wolę walki.

Warto podkreślić, że drużyna młodych siatkarzy MOS Wola ( zdecydowaną większość stanowią chłopcy z rocznika 1992) bardzo dobrze zaprezentowała się w rozgrywkach o wejście do II ligi mężczyzn. Najpierw siatkarze z warszawskiej Woli wygrali wszystkie mecze w turnieju półfinałowym, tracąc tylko jednego seta. Teraz w turnieju finałowym także wygrali wszystkie spotkania i to w bardzo pięknym stylu.

Na uroczystym spotkaniu, które odbyło się w sali pamiątek klubowych po zakończeniu meczu, prezes UMKS MOS Wola Warszawa Krzysztof Zimnicki dziękował za wspaniałą postawę zawodnikom, trenerom, rodzicom chłopaków. Prezes wyraził nadzieję, że w następnym sezonie zespół MOS Wola po raz siódmy w historii klubu, a po raz czwarty w dziejach męskiej sekcji  siatkówki wystąpi w II lidze.
MOS Wola jest ośrodkiem młodzieżowym i bardziej nastawia się na szkolenie  i udział w rozgrywkach młodzieżowych, niż na start w II lidze, ale udział juniorów MOS Wola w rozgrywkach II-ligowych mężczyzn bardzo podnosi poziom wyszkolenia młodych siatkarzy.

Prezes wyraził nadzieję, że uda się znaleźć sponsorów na udział w rozgrywkach, bo młodzi siatkarze MOS Wola udowodnili , że na to zasługują.