Drugie zwycięstwo siatkarzy MOS Wola w turnieju o wejście do II ligi mężczyzn.

Siatkarze MOS Wola wygrali drugi mecz, dziś 3:0 z MKS MOSiR Jasło w turnieju o wejście do II ligi. W niedzielę o godz.13,00 na Rogalińskiej mecz MOS Wola z Jaworznem o pierwsze miejsce i awans.

Siatkarze MOS Wola wygrali drugi mecz. dziś 3:0 z MKS MOSiR Jasło w drugim meczu turnieju o wejście do II ligi. W niedzielę o godz.13,00 na Rogalińskiej mecz MOS Wola z Jaworznem o pierwsze miejsce i awans.

W sobotę , w drugim dniu turnieju o wejście do drugiej ligi, najpierw Jaworzno pokonało 3:0 (25:18)(25:21)(25:19) drużynę LKS Spartakus Pyrzyce.

W drugim meczu spotkały się zespoły MOS Wola i MKS MOSiR Jasło.

MOS Wola Warszawa - MKS MOSiR Jasło 3:0 (25:20)(25:22)(25:20)

MOS Wola: Urbański, Bartosiak, Trzciński, Nassalski, Schamlewski, Skiepko, Strzeżek (libero) oraz Milewski, Michalak,Szala.

Tylko na początku meczu goście z Jasła objęli prowadzenie i  grając bardzo dynamicznie, ambitnie w obronie, szybko w ataku - zaskoczyli trochę zespół MOS Wola. Przy stanie 10:14 trener Felczak wziął czas. Z upływem gry siatkarze MOS Wola , przede wszystkim skutecznym blokiem, zdobywali serie punktów i siatkarze z Jasła nie potrafili znaleźć sposobu na sforsowanie muru siatkarzy z Woli. Set wyraźnie wygrali gospodarze 25:20.

W drugiej partii widzowie oglądali dość długie momenty ciekawych wymian, efektowne obrony w polu, ale siatkarze MOS Wola utrzymywali bezpieczną przewagę. Dopiero w drugiej częśćci seta nastapił w drużynie MOS-u Wola dziwny przestój i siatkarze MOSiR Jasło zbliżyli się punktami do drużyny gospodarzy. Siatkarze MOS Wola potafili jednak się zmobilizować i w decydujących momentach końcówki uzyskali przewagę. Set dla MOS Wola 25:22.

W trzecim secie siatkarze MOS Wola kilkoma dobrymi blokami zniechęcili zespół gości do aktywnej postawy.Mimo, że siatkarze z Jasła próbowali jeszcze powalczyć i odmienić losy spotkania, to wyższa dojrzałość , dokładność w grze i mniejsza ilość błędów własnych oraz przewaga w bloku dały gospodarzom zwycięstwo także w tej partii.

Tabela po dwóch dniach turnieju:

1/ MOS Wola Warszawa    4 pkt   6:1
2/ MCKiS II Jaworzno        3 pkt   5:3
3/ MKS MOSiR Jasło          3 pkt   3:5
4/ Spartakus Pyrzyce        2 pkt   1:6

W niedzielę w hali przy Rogalińskiej o godz.13,00 mecz decydujący o pierwszym  miejscu i awansie do II ligi mężczyzn.