Aktualności

23.03.2010

Najmłodsi siatkarze MOS Wola walczyli w I turnieju Kinder + Sport

Chłopcy z roczników 1999 i 1998 grali w I turnieju eliminacyjnym Kinder + Sport , który odbył się na Białołęce. Najlepiej spisał się zespół MOS I Wola w roczniku 1998, który wygrał turniej.W sobotę 20.03.2010r. odbył się  I Turniej Eliminacyjny Kinder + Sport mini-siatkówki chłopców z rocznika 1998 i 1999. Turniej rozegrany był w Warszawie na hali przy ulicy Strumykowej 21.

W kategorii „dwójek” z 99 rocznika MOS reprezentowali Aleksander Jass i Krzysztof Godlewski prowadzeni przez trenera Konrada Copa. Chłopcy przeszli fazę eliminacyjną wygrywając trzy spotkania i przegrywając jedno z Polonezem I Wyszków w stosunku 14-16. Niestety w turnieju głównym chłopcom nie poszło już tak dobrze i chociaż bardzo się starali to jednak nie udało im się zejść z parkietu wygranymi.  Ostatecznie zajęli  19 miejsce na 38 drużyn.

W roczniku 1998 MOS reprezentowały trzy ekipy kierowane przez trenera Konrada Copa, któremu w prowadzeniu MOS-u II pomagał pan Paweł Perkowski.

MOS I:   Daniel Grzymała, Kamil Rusak, Adrian Kacperkiewicz i Wiktor Siewierski

MOS II:  Mateusz Perkowski, Franciszek Rydel, Arkadiusz Zgoda

MOS III: Michał Salamon, Bartosz Kutyła i Maciej Kuć

Do turnieju głównego zostały automatycznie zakwalifikowane drużyny MOS I i MOS II, ponieważ w turnieju preeliminacyjnym rozgrywanym w grudniu zajęły miejsca w finałowej ósemce – pierwsze i piąte.

Od fazy eliminacyjnej swoje zmagania rozpoczął MOS III, którego zawodnicy po raz pierwszy występowali w barwach Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego. Chłopcy w pięciu spotkaniach  w czterech odnieśli zwycięstwo i ku wielkiej uciesze awansowali do najlepszej szesnastki.

W ten sposób w turnieju głównym MOS reprezentowały trzy ekipy. MOS I gładko przeszedł fazę grupową wyraźnie wygrywając swoje mecze i awansował do najlepszej ósemki. Niestety sztuka ta nie udała się dwóm pozostałym drużynom. Bardzo blisko wyjścia dalej był MOS II, ale niestety przegrał awans stosunkiem małych punktów.

Młodzi siatkarze MOS-u I rozluźnieni wcześniejszymi łatwymi zwycięstwami ulegli w kolejnym meczu  zespołowi Ostrołęki 12-15. Ten zimny prysznic podziałał na nich motywująco. Chłopcy wygrali swoje kolejne spotkania z Metrem I i Metrem II, oba w stosunku 15-5 i awansowali do półfinału. W półfinałach i finale mecze rozgrywane były już do 25 punktów.  W ½ finału rywalem MOS-u I był zespół Plasu Warszawa. Po bardzo zaciętym i stojącym na dobrym poziomie meczu MOS I zwyciężył 25-22. W finale czekał na nas zespół MDK-u Warszawa. Mosowcy zwyciężyli 25-20 kontrolując wynik spotkania przez cały czas trwania meczu.  

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy