Aktualności

27.02.2010

Legenda wolskiej siatkówki, trener Marian Bińkowski z wizytą na Rogalińskiej.

W piątek w południe w MOS Wola gościł najsłynniejszy trener w historii sekcji żeńskiej wolskiego klubu, Marian Bińkowski z małżonką. Trener Bińkowski zdobył z zespołami dziewcząt MOS-u pięć medali w mistrzostwach Polski, w tym dwa tytuły mistrza Polski.

  • Trener Bińkowski ( z lewej) z małżonką i dyr. Zimnickim.
    Trener Bińkowski ( z lewej) z małżonką i dyr. Zimnickim.

W piątek w południe w MOS Wola gościł najsłynniejszy trener w historii sekcji żeńskiej wolskiego klubu, Marian Bińkowski z małżonką. Trener Bińkowski zdobył z zespołami dziewcząt MOS-u Wola pięć medali w mistrzostwach Polski, w tym dwa tytuły mistrza Polski.

Pan Marian Bińkowski pracował w MOS Wola w latach 1980-1988. W roku 1983 zespół juniorek MKS MOS Wola trenera Bińkowskiego zdobył pierwszy w historii MOS Wola medal mistrzostw Polski (brązowy). Oprócz tego medalu siatkarki trenera Bińkowskiego zdobyły jeszcze dwa tytuły mistrzyń Polski (w latach 1985 i 1987) oraz dwa tytuły wicemistrzowskie.

Do MOS-u Wola pan Bińkowski przybył z małżonką Barbarą, która w latach osiemdziesiątych była kierownikiem drużyn trenera Bińkowskiego i uczestniczyła we wszystkich sukcesach siatkarek MOS Wola. Obecnie państwo Bińkowscy są na emeryturze.

Trener Bińkowski z małżonką przyjęli zaproszenie dyrektora MOS Wola Krzysztofa Zimnickiego, z ciekawością obejrzeli po latach bardzo zmieniony ośrodek . Wróciły wspomnienia.
Trener Marian Bińkowski dostarczył pamiątkowe zdjęcia z lat 80-tych, które będą wykorzystane w powstającym wydawnictwie o MOS Wola.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy