Aktualności

14.02.2010

Drużyna młodszych kadetów MOS Wola na trzecim miejscu na Słowacji.

Drużyna chłopców, rocznik 1994 zajęła trzecie miejsce w Międzynarodowym Turnieju " O Pohar primatora mesta Svidnik " na Słowacji. Zespół trenera P. Najmowicza był na Słowacji na zaproszenie klubu Slavia Svidnik.

  • Drużyna MOS Wola - rocznik 94 na turnieju w Svidniku
    Drużyna MOS Wola - rocznik 94 na turnieju w Svidniku
  • Zespoły uczestniczące w turnieju na Słowacji
    Zespoły uczestniczące w turnieju na Słowacji
  • Wspólne foto uczestników turnieju na pożegnanie, po rozdaniu nagród
    Wspólne foto uczestników turnieju na pożegnanie, po rozdaniu nagródRocznik ’94 na turnieju w Svidniku

W dniach 12-13.02.2010r. młodszy rocznik kadeta (’94) startował w turnieju o „Pohar primatora mesta Svidnik”. Na zawody te chłopcy prowadzeni przez trenerów Piotra Najmowicza i Krzysztofa Wójcika pojechali bezpośrednio z Mławy gdzie przebywali na krótkim zgrupowaniu.

Trener Piotr Najmowicz do Svidnika zabrał następujących zawodników:

Leśniewski Antoni, Oset Tomasz, Dukata Kamil, Sowiński Jakub, Lesisz Patryk, Zackiewicz Michał, Paszak Michał, Olszewski Kacper, Jakubski Bartek, Marszał Dawid, Surdyn Piotr i Szczepaniak Paweł.

Turniej rozgrywany był początkowo w dwóch grupach:

Grupa A:

Stara Lubovna (SK)

MOS Wola Warszawa

Czechowice – Dziedzice

Vranov B (SK)

Grupa B:

Slavia Svidnik

Vranov A (SK)

Iwonicz

Nove Mesto (SK)

Zawodnicy MOS-u rozpoczęli turniej od przegranej 0:3 z Czechowicami - Dziedzicami. Nasi młodzi siatkarze wyraźnie nie radzili sobie z przestawieniem na niższą siatkę (235cm) i popełniali mnóstwo błędów w ataku. Zupełnie inaczej poradziła sobie z tym problemem drużyna z Czechowic, która  była bardzo zmotywowana i grała bardzo ambitnie w obronie.

Kolejny mecz w grupie to spokojne zwycięstwo z drużyną Stara L’ubowna.

Następnie potyczka z drużyną Vranov B i zwycięstwo 2:1 pozwoliło awansować do czołowej czwórki turnieju, która walczyła w grupie finałowej. Tam zawodnicy MOS-u przegrali ze Slavią Svidnik 1:2 i wygrali z Iwoniczem 3:0, co dało im trzecie miejsce w turnieju. Wygrał zespół gospodarzy – Slavia Svidnik przed Czechowicami i MOS-em Wola.

Jak relacjonuje trener Piotr Najmowicz: „ Sprawdziliśmy w tym turnieju wiele rozwiązań. Kilku zawodników dobrze spisało się na nowych pozycjach, chociażby Michał Zackiewicz i Jakub Sowiński, którzy wystąpili jako przyjmujący. Dobrze spisali się również gracze z bardzo małym stażem treningowym. Tu Paweł Szczepaniak jako środkowy bloku może zdecydowanie zaliczyć ten turniej do udanych. Zobaczyliśmy również nasze słabsze strony nad którymi musimy jeszcze sporo popracować i które będziemy musieli wyeliminować.” 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy