Aktualności

06.12.2009

Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy WOLA-CUP zakończony. AZS Olsztyn z pucharem Woli.

Zakończył się Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy WOLA-CUP w kategorii chłopców - rocznik 1997 i młodsi. Startowało 16 drużyn, rozegrano 64 mecze. Zwyciężył w turnieju AZS Olsztyn przed UKS Plas Warszawa i MOS I Wola Warszawa.

 • Zwycięzcy turnieju mikołajkowego WOLA - CUP 2009 - zespół AZS Olsztyn
  Zwycięzcy turnieju mikołajkowego WOLA - CUP 2009 - zespół AZS Olsztyn
 • Mecz o trzecie miejsce MOS I Wola z Piastem Krotoszyn
  Mecz o trzecie miejsce MOS I Wola z Piastem Krotoszyn
 • Mecz o pierwsze miejsce w turnieju AZS Olsztyn - UKS Plas Warszawa
  Mecz o pierwsze miejsce w turnieju AZS Olsztyn - UKS Plas Warszawa
 • Drużyna chłopców MOS I Wola z trenerem Konradem Copem
  Drużyna chłopców MOS I Wola z trenerem Konradem Copem
 • Wspólne foto wszystkich uczestników turnieju mikołajkowego WOLA-CUP 2009
  Wspólne foto wszystkich uczestników turnieju mikołajkowego WOLA-CUP 2009

Zakończył się Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy WOLA-CUP w kategorii chłopców - rocznik 1997 i młodsi , który zorganizował UMKS MOS Wola Warszawa. Był to czwarty i ostatni już turniej siatkówki młodzieżowej klubu MOS Wola w tym roku, w ramach 23. edycji WOLA- CUP. Najpierw we wrześniu rywalizowali juniorzy, potem w listopadzie młodzicy i kadeci, a teraz w turnieju mikołajkowym mini siatkarze.

W turnieju mikołajkowym startowało 16 drużyn, które rywalizowały na trzech bosikach jednocześnie, w nowej wolskiej hali sportowej przy ul. Deotymy. Z drużyn zagranicznych startowały zespoły Aon Hot Volleys Wiedeń z Austrii i Berliner TSC z Niemiec.  Rozegrano 64 mecze , a każdy zespół zagrał osiem spotkań. Zwyciężył  w turnieju AZS Olsztyn przed UKS Plas Warszawa i  MOS I Wola Warszawa.

Uczestników turnieju i zaproszonych gości powitał dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki, który podkreślił, że w młodzieżowych turniejach WOLA-CUP startowało w przeszłości wielu znakomitych siatkarzy jak chociażby reprezentanci Polski  Paweł Zagumny, Paweł, Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman czy Grzegorz Łomacz oraz wielu znakomitych siatkarzy z innych krajów, jak reprezentant Niemiec Bjoern Andrae.
Prezes MOS Wola życzył młodym zawodnikom , by w przyszłości także wyrośli na reprezentantów kraju.

Turniej otworzył zastępca burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy pan Mieczysław Zmysłowski w towarzystwie dyrektor  Gimnazjum nr 48 Marzeny Małaszkiewicz i dyrektora MOS Wola, Krzysztofa Zimnickiego.

Międzynarodowy Turniej "WOLA - CUP" jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków  m.st. Warszawy.

Młodzi siatkarze rywalizowali najpierw w grupach czterozespołowych, potem grali ćwierćfinały w grupach, a następnie półfinały oraz mecze finałowe o poszczególne miejsca. Każdy zespół rozegrał osiem spotkań w turnieju.

W wyniku trzydniowych zmagań ustalono ostateczną kolejność w turnieju, którą ogłosił sędzia główny zawodów , sędzia ekstraklasy pan Henryk Kośla, a warto podkreślić , że wszystkie mecze prowadzili  młodzieżowi sędziowie, juniorzy MOS Wola.

Organizatorzy nagrodzili uczestniczące w turnieju 16 zespołów pucharami, a ten największy, okazały Puchar Woli 2009 zdobyli siatkarze AZS Olsztyn , po zwycięstwie w finale z UKS PLAS Warszawa. W meczu o brązowy medal MOS Wola I Warszawa wygrał z UKS Piast Krotoszyn.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodycze, czekoladowe mikołaje , zaś  zawodników i trenerów trzech najlepszych drużyn nagrodzono medalami, które wręczał wiceburmistrz Dzielnicy Warszawa Wola, Mieczysław Zmysłowski i dyrektorka Gimnazjum 48, pani Marzena Małaszkiewicz.

W plebiscycie trenerów wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach, którzy zostali nagrodzeni koszulkami MOS Wola.

Ostateczna kolejność  drużyn w turnieju WOLA -CUP 2009 dla chłopców rocznika 1997 i młodsi:: miejsce  zespół                   
 1.  AZS UWM Olsztyn
 2.  UKS PLAS Warszawa
 3.  MOS Wola I Warszawa
 4.  UKS Piast Krotoszyn
 5.  MUKS Stoczek Białystok
 6.  Aon Hot Volleys Wiedeń
 7.  SP  56  Łódź
 8.  Berliner TSC
 9.  Wicher Kobyłka
 10.  SP 10 Lechia Tomaszów
 11.  KS Metro  Warszawa
 12.  Junior Stolarka Wołomin
 13.  Wrzos Międzyborów
 14.  SP 222 Warszawa
 15.  MOS Wola II Warszawa
 16.  MOS Wola III Warszawa


Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy