Drużyna młodzików - rocznik 1996, wygrała trzecia ligę i uzyskała awans.

Zerspół młodszych młodzików (rocznik 1996) trenera P. Wasilewskiego wygrał wszystkie mecze w turnieju trzeciej ligi w Wołominie i uzyskał awans do drugiej ligi Mazowsza. Gratulacje !

Młodsza drużyna młodzików MOS WOLA II  (rocznik 1996) prowadzona przez trenera Pawła Wasilewskiego rozegrała w ten weekend (28-29 XI) w Wołominie turniej III ligi młodzików. Chłopcy zajęli 1 miejsce na sześć startujących drużyn i awansowali do II ligi.

Był to już trzeci z serii Turniejów Nadziei Olimpijskich o Mistrzostwo Mazowsza, w których rocznik 1996 startuje jako MOS Wola II.

W poprzednim turnieju MOS Wola II w turnieju II ligi musiał uznać wyższość bardziej doświadczonych przeciwników (w większości z rocznika 1995) i spadł do III ligi.

Obecnie grając w III lidze przeciwko rówieśnikom, młodzi zawodnicy wygrali wszystkie mecze bez straty seta. Jak zapowiada trener Wasilewski celem na kolejny turniej jest utrzymanie w II lidze.

Na zdjęciu stoją od lewej: trener Paweł Wasilewski, Piotr Górski, Kuba Choromański, Daniel Gałęzowski, Kuba Brudziński, trener Konrad Cop, poniżej od lewej: Maks Szatecki, Alek Gardziński, Kuba Mroczek i na samym dole kapitan drużyny Michał Włostowski.

Wyniki meczów:

28 XI (sobota)

MOS Wola II – UKS Plas II Warszawa 2:0 (25-12, 25-13)

MOS Wola II – Junior Stolarka II Wołomin 2:0 (25-23, 25-23)

MOS Wola II – KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie 2:0 (25-9, 25-7)

29 XI (niedziela)

MOS Wola II – KS Metro II Warszawa 2:0 (27-25, 25-14)

MOS Wola II – UKS Olimp II Ostrołęka 2:0 (25-8, 25-13)

Mecz ze Stolarką Wołomin oraz pierwszy set meczu z Metrem Warszawa były bardzo wyrównane. Ich wygranie wymagało dużej odporności psychicznej.

Trener Wasilewski był bardzo zadowolony z dobrej gry swoich podopiecznych, szczególnie z tego, że chłopcy realizowali przedmeczowe założenia taktyczne.

Trener chwalił zawodników grających na turnieju a także pozostałych chłopców z rocznika 1996, którym brakuje jeszcze umiejętności ale z dużym zaangażowaniem pracują na treningach.