Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Minisiatkarki MOS WOLA rywalizowały w Prasko-Północnej Lidze Dwójek Siatkarskich Dziewcząt

W sobotę 21 maja w hali przy ul. Szanajcy 17/19 królowała mini siatkówka. Rozgrywki Prasko-Północnej Ligi Dwójek Siatkarskich Dziewcząt nie mogły odbyć się bez licznej reprezentacji dziewcząt MOS WOLA. 18 osobowa grupa mini-siatkarek MOS WOLA dawała upust swojej siatkarskiej pasji na parkiecie w konfrontacji często ze starszymi rywalkami.

 Do pierwszego turnieju rozstawieniowego przystąpiło pięćdziesiąt siedem zespołów z Warszawy, Mysiadła, Mińska Mazowieckiego, Nieporętu, Kozienic i Pionek. Drużyny złożone z dziewcząt urodzonych w roku 2010 i młodszych ubrane w różnokolorowe stroje ufundowane przez organizatora ligi Dzielnicowy Ośrodek Sportu i Rekreacji Dzielnicy Praga-Północ prezentowały się świetnie.

Zespoły podzielone na dwanaście grup rywalizowały systemem „każdy z każdym” na ośmiu boiskach równocześnie. W sumie rozegranych zostało 138 spotkań. Mecze bardzo emocjonujące i zacięte odbywały się w sportowej, przyjaznej atmosferze przy dużym zainteresowaniu publiczności. Długie akcje, efektowne obrony i skuteczne ataki oklaskami nagradzali licznie przybyli na rozgrywki rodzice, koleżanki i koledzy zawodniczek. Emocji co niemiara, zwłaszcza , że często nasze mini-siatkarki z rocznika 2011 i 2012 stawały naprzeciw rocznika starszego (2010). Tym bardziej postawa naszych dziewcząt MOS WOLA budziła podziw zgromadzonych, które pokazały ogromną waleczność na parkiecie.

Reprezentacja MOS WOLA: Karolinka Michalska, Alicja Balcerska, Karolinka Sidorenko, Lena Głowacka, Dominika Warszton, Alinka Połojańska, Lusia Górecka, Patrycja Wasser, Anika Bogucka, Blanka Bozio, Natalia Martin, Julia Wyszomierska , Klaudia Kacprzak, Laura  Janion, Basia Markowska, Kasia Michorowska, Maja Jóźwik, Zuzia Rączkowska.

Warto jest podkreślić , iż mieliśmy aż 6 debiutantek na turnieju.  Pojawiły sie więc również emocje, a te pokazały , iż w naszych minisiatkarkach drzemie ogromna motywacja. 

Trenerka: Małgorzata Dzido

Serdecznie dziękuję za fantastyczną atmosferę i doping rodziców naszych dziewcząt. Do zobaczenia na kolejnym turnieju !

Na podstawie wyników turnieju rozstawieniowego zespoły przyporządkowane zostały do dziesięciu lig, które 11 i 12 czerwca rozegrają dwie kolejki ligowe. 

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansują m.st. Warszawa i PZU.

 

 

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry