Puchar Woli pojechał do Olsztyna ! UKS Tempo-25 Olsztyn wygrał 23.Turniej WOLA-CUP ' 2009

Tempo Olsztyn pokonało 2:0 MKS MDK Warszawa w finale 23. Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Młodzików WOLA-CUP ' 2009 z udziałem 16 drużyn z 4 krajów. Młodzicy MOS I Wola , trenera Mateusza Osakowicza, zajęli 5. miejsce.

Tempo Olsztyn pokonało 2:0 MKS MDK Warszawa w finale 23. Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Młodzików WOLA-CUP 2009 z udziałem 16 drużyn z 4 krajów. Młodzicy MOS Wola I  , trenera Mateusza Osakowicza zajęli 5. miejsce.

Przez trzy dni w nowej wolskiej hali sportowej przy ul. Deotymy w Warszawie szesnaście drużyn rozegrało, grając jednocześnie na trzech boiskach,  48 spotkań, aby wyłonić zdobywcę Pucharu Woli.

Zwycięzcami 23. Międzynarodowego Turnieju WOLA - CUP 2009 , zorganizowanego przez MOS Wola Warszawa zostali siatkarze UKS Tempo -25 Olsztyn i to oni odebrali z rąk wiceburmistrza Dzielnicy Warszawa - Wola, pana Pawła Pawlaka okazały puchar i złote medale. Olsztynianie, podopieczni trenera Błażeja Kolpego , pokonali w finale turnieju 2:0 (25:20)(25:20) warszawski zespół MKS MDK , trenera Michała Rybaka.

W meczu o trzecie miejsce AZS Olsztyn pokonał Gwardię Wrocław 2:1 i zdobył brązowe medale.

Gospodarze turnieju, młodzi siatkarze MOS Wola I Warszawa zajęli piąte miejsce, zwyciężając 2:0 (25:21)(25:23) Polonez Wyszków.

Najciekawszymi spotkaniami w turnieju były mecze półfinałowe , które stały na wysokim poziomie. W jednym półfinale MKS MDK Warszawa , po bardzo dobrej grze, pokonał Gwardię Wrocław 2:0 (25:23)(25:18). W drugiej parze spotkały się dwa zespoły olsztyńskie, a lepszy okazał się UKS Tempo, wygrywając z AZS Olsztyn 2:0 (25:17)(25:19).

Oceniając poziom sportowy turnieju dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki powiedział:

Każda drużyna startująca w turnieju rozegrała 6 spotkań, co było dużą dawką dla młodych chłopców z rocznika 1995, ale była to świetna okazja dla trenerów, aby w towarzyskim turnieju sprawdzić formę wielu zawodników.
Uważam, że sporo spotkań stało na bardzo wysokim poziomie i mogliśmy oglądać w akcji wielu bardzo utalentowanych i o świetnych warunkach fizycznych chłopców, z których w przyszłości powinni wyrosnąć dobrzy siatkarze.
Życzę im, by osiągnęli taki poziom sportowy, jak startujący w minionych latach w naszym turnieju WOLA - CUP tak znani później siatkarze , jak chociażby Arek Gołaś, Paweł Zagumny, Paweł  Papke, Zbyszek Bartman, Grzesiu Łomacz , czy reprezentant Niemiec Bjoern Andrae oraz wielu innych.

Wszytkie drużyny startujące w turnieju WOLA-CUP 2009 otrzymały puchary, ale ten największy i najcenniejszy pojechał do Olsztyna. Siatkarze trzech najlepszych drużyn otrzymali  z rąk burmistrza Woli medale.

Organizatorzy ufundowali także statuetki siatkarza dla najlepszych zawodników poszczególnych ekip, wybranych w plebiscycie trenerów.

Międzynarodowy Turniej "WOLA - CUP" jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków  m.st. Warszawy.

W turnieju startowały trzy ekipy zagraniczne, które musiały uznać wyższość drużyn polskich, a najwyższy poziom z nich prezentowała drużyna Aon Hot Volleys Wiedeń, która zajęła 7. miejsce i mimo tego, że dwóch znaczących zawodników nagle zachorowało i nie mogło grać w turnieju, wiedeńczycy byli bliscy awansu do czwórki. Trenerką zespołu z Wiednia jest była świetna siatkarka Nina Muradian - Sawitzki, wicemistrzyni olimpijska, jeszcze w barwach Związku Radzieckiego.

Końcowa kolejność drużyn w 23. Międzynarodowym Turnieju WOLA - CUP 2009  i najlepsi zawodnicy w poszczególnych drużynach:

1.  UKS Tempo 25 Olsztyn                                        Michał Augustynowicz