MOS WOLA Warszawa

28.03.2024, 11:42

Kadeci MOS Wola od zwycięstwa rozpoczynają Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski

Pierwsze w turnieju zwycięstwo zapisali na swoim koncie podopieczni trenera Konrada Copa. Niech nikogo nie zmyli wynik 3:0 - dwa sety zakończyły się dopiero po dramatycznej walce na przewagi!

Początek pierwszego seta należał do gości z Gdańska, którzy lepiej spisywali się w bloku. Ważne kontry wykorzystali Patecki i Grzyb (3:6). Stratę zmniejszył Chaciński, który skutecznie atakował z lewego skrzydła i dołożył asa serwisowego (6:5). W kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt, a z dobrej strony pokazali się środkowi obu drużyn - Galiński i Tomal. Przy zagrywce Nowika siatkarze MOSu postawili szczelny trójblok, przez który nie przedarł się Patecki. Na tablicy wyników pojawił się remis 11:11.
Obie ekipy psuły sporo zagrywek, natomiast utrzymywały wysoką skuteczność w ataku. Coraz częściej punktował Nowik, odpowiadał mu Potrykus. Trener Cop wprowadził na zagrywkę Wojciecha Pawlaka i było to znakomite posunięcie. Przy jego zagrywce cenną kontrę wykorzystał Nowik, w kolejnej akcji piłkę w aut posłał Patecki i gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (18:16). O czas poprosił trener Edward Pawlun, ale po przerwie kolejny punkt padł łupem MOSu - Taczała i Chaciński blokiem zatrzymali Potrykusa. W końcu pomylił się Pawlak, ale gospodarze się nie zatrzymywali. Punktowali Chaciński i Nowik, a nawet rozgrywający Kobyliński, który zakończył długą wymianę atakiem z drugiej piłki (22:19). Trefl nie poddawał się i do końca walczył o odrobienie strat. Po błędzie podwójnego odbicia w drużynie gospodarzy o czas poprosił trener Konrad Cop (23:22). Po czasie punkt zdobył libero, Gabriel Cieślik. Po jego przyjęciu piłka wróciła na stronę gospodarzy i wpadła w parkiet. Gospodarze nie wykorzystali jednak piłek setowych, a skuteczne kontry Potrykusa dały setową szansę przyjezdnym (24:25). Setbola atakiem ze środka obronił Tomal, kolejnego - z lewego skrzydła Chaciński (26:26). O drugi czas poprosił trener Pawlun. Po przerwie zagrywkę zepsuł Nowik, ale Chaciński nie mylił się w ataku i na tablicy wciąż widniał remis. Wreszcie seta rozstrzygnęli Tomal i Nowik. Pierwszy znów skutecznie zaatakował ze środka, drugi wykorzystał kontrę atakiem po długiej przekątnej, wreszcie obaj - zablokowali Galińskiego. Pierwszy set zakończył się wynikiem 32:30 dla gospodarzy.

Równie wyrównany był początek drugiej partii. Jako pierwsi na dwupunktowe prowadzenie wyszli gdańszczanie (5:7). Trener Cop nie czekał i od razu poprosił o przerwę dla swoich zawodników. Po czasie MOS błyskawicznie odrobił stratę, punktowali znów Tomal i Nowik. Jednak gracze z Trefla równie szybko zbudowali kolejną przewagę, dzięki skuteczności Pateckiego i świetnej grze blokiem (7:10). Gospodarze znów musieli gonić, i dogonili - Chaciński punktował w ataku, a także pojedynczym blokiem zatrzymał Pateckiego (11:11). Chwilę później, po dobrych akcjach Nowika i Kobylińskiego MOS Wola był już na prowadzeniu 13:12, a o przerwę tym razem poprosił trener Edward Pawlun. Jego gracze wrócili jeszcze na prowadzenie, ale gospodarze kolejny raz odrobili dwupunktową stratę, a po asie serwisowym wprowadzonego na zagrywkę Pawlaka wyszli na prowadzenie 19:18. Trener Pawlun znów postanowił porozmawiać ze swoimi zawodnikami. Po czasie Potrykus i Galiński zablokowali Chacińskiego, na tablicy znów widniał remis, a końcówka drugiej partii zapowiadała się równie emocjonująco, jak decydujący fragment pierwszego seta. Gdańszczanie wyszli na prowadzenie po asie serwisowym Galińskiego, błyskawicznie zareagował czasem trener Cop. W kolejnych akcjach punktowali z jednej strony Krzemiński, z drugiej - Sałata, który zmienił Grzyba. Po ataku Nowika znów bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale Potempa świetnie odpowiedział ze środka (23:23). Blok na Nowiku dał przyjezdnym setbola, ale w ataku nie zawiódł Krzemiński i kolejny set tego niesamowitego widowiska miał rozstrzygnąć się w grze na przewagi. Tym razem emocji było jednak mniej - siatkarze Trefla w kolejnej akcji wpadli w siatkę, a w następnej - niesamowicie skuteczny Nowik wykorzystał kontrę, dając swojemu zespołowi zwycięstwo 26:24.

Ten sam siatkarz asem serwisowym wyprowadził gospodarzy na pierwsze dwupunktowe prowadzenie w trzecim secie (5:3). Od razu o przerwę poprosił trener Pawlun. Po czasie Nowik kontynuował kapitalną serię w polu zagrywki, a jego koledzy punktowali i blokiem i na kontrze. Przewaga MOSu rosła błyskawicznie, kolejną kontrę wykorzystał sam Nowik (8:3). W końcu pomylił się atakujący gospodarzy, a gra wyrównała się. Dla Trefla punkty zdobywali Galiński i Sałata, dla MOSu - Chaciński i Kobyliński. Goście nie tylko nie odrabiali straty, ale zaczęli też mieć problemy ze sforsowaniem wolskiego bloku. To na niej zatrzymały się ataki Potrykusa i Pateckiego, a trener Pawlun był zmuszony skorzystać z ostatniej przysługującej mu przerwy (13:7). Nie na wiele to się zdało, rozpędzeni gospodarze parli do zwycięstwa coraz mocniej. Nie było dla nich straconych piłek, mimo wysokiego prowadzenia walczyli w obronie i nie zwalniali ręki w ataku (18:9). Gracze z Gdańska nie byli w stanie odnaleźć poziomu gry, jaki prezentowali w pierwszych dwóch setach, częściej popełniali proste błędy. Nie mylili się natomiast egzekutorzy MOSu - Chaciński i Nowik raz po raz umieszczali piłkę w boisku rywali. Trzeci set nie miał większej historii, gospodarze wygrali go pewnie, 25:15, a ostatni punkt zdobył Aleksander Nowik.

UMKS MOS WOLA WARSZAWA - TREFL GDAŃSK 3:0 (32:30, 26:24, 25:15)

MOS Wola: Filip Siekierski, Aleksander Nowik, Mikołaj Kobyliński, Kacper Krzemiński, Dawid Walenciak, Oskar Mioduszewski, Stanisław Chaciński (K), Bruno Bukowski, Bartosz Tomal, Mateusz Taczała, Wojciech Pawlak, Filip Szlachcikowski, Oliwier Żabicki (L), Gabriel Cieślik (L).
Sztab szkoleniowy: Konrad Cop, Damian Włoch, Grzegorz Pacholczak, Franciszek Melaniuk.

Trefl: Igor Galiński, Mateusz Gruszka (L), Michał Grzyb, Marcel Kapuściński, Kamil Krasiński, Paweł Landowski, Szymon Patecki, Jakub Potempa, Bartłomiej Potrykus (K), Patryk Rodek, Aleksander Rybak, Ryszard Sałata, Wojciech Więcławski, Oskar Woźny (L).
Sztab szkoleniowy: Edward Pawlun, Ariel Fijoł

Organizatorami Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetów są: PZPS, MOS nr 6 i UMKS MOS Wola Warszawa.
Sponsorami wydarzenia są: m.st. Warszawa, Anbud, Tramwaje Warszawskie, DHL, Grupa PZU, Budimex, Decathlon.
Partnerami technicznymi są: A&O, Centrum Rehabilitacji Sportowej i Staport.
Patron medialny: Informator Stolicy