Aktualności

16.09.2009

Zbyszek Bartman, mistrz Europy, absolwent MOS Wola z wizytą na Rogalińskiej.

Mistrz Europy Zbyszek Bartman odwiedził dziś MOS Wola i spotkał się z młodzieżą, trenerami i zaproszonymi gośćmi. Zbyszek podarował MOS-owi koszulkę reprezentacyjną z mistrzostw Europy. Były autografy, zdjęcia z mistrzem Europy i świetna atmosfera.

 • Pamiątkowy proporzec MOS Wola dla Zbyszka Bertmana od dyrektora Krzysztofa Zimnickiego
  Pamiątkowy proporzec MOS Wola dla Zbyszka Bertmana od dyrektora Krzysztofa Zimnickiego
 • Spotaknie z mistrzem Europy w sali pamiatek MOS Wola na Rogalińskiej
  Spotaknie z mistrzem Europy w sali pamiatek MOS Wola na Rogalińskiej
 • Zbyszek Bartman opiwiedział wiele ciekawych rzeczy o swojej karierze.
  Zbyszek Bartman opiwiedział wiele ciekawych rzeczy o swojej karierze.
 • Portret olejny i koszulka Arka Gołasia w sali pamiątek MOS Wola.
  Portret olejny i koszulka Arka Gołasia w sali pamiątek MOS Wola.
 • Mistrz Europy Zbyszek Bartman ze złotym medalem
  Mistrz Europy Zbyszek Bartman ze złotym medalem
 • Trenerzy Zbyszka Bartmana - Wojciech Szczucki i Krzysztof Felczak
  Trenerzy Zbyszka Bartmana - Wojciech Szczucki i Krzysztof Felczak
 • Zbyszek podarował MOS-owi koszulkę z Mistrzostw Europy i złożył na niej autograf.
  Zbyszek podarował MOS-owi koszulkę z Mistrzostw Europy i złożył na niej autograf.
 • Juniorzy MOS Wola porównują się z mistrzem i patrzą ile im jeszcze brakuje.
  Juniorzy MOS Wola porównują się z mistrzem i patrzą ile im jeszcze brakuje.
 • Zbyszek Bartman z najmłodszymi mistrzami Mazowsza z rocznika 1998.
  Zbyszek Bartman z najmłodszymi mistrzami Mazowsza z rocznika 1998.
 • Gratulacje dla dziecząt z rocz.97 za awans do Zabrza
  Gratulacje dla dziecząt z rocz.97 za awans do Zabrza
 • Fotka mistrzów Polski juniorów, Mateusza i Maćka Behrów ze Zbyszkiem.
  Fotka mistrzów Polski juniorów, Mateusza i Maćka Behrów ze Zbyszkiem.
 • Mistrzowie Mazowsza, chłopcy 96 i 98 oraz trener K.Cop ze Zbyszkiem Bartmanem
  Mistrzowie Mazowsza, chłopcy 96 i 98 oraz trener K.Cop ze Zbyszkiem Bartmanem


Punktualnie o godzinie 12,00 w MOS Wola rozpoczęło się spotkanie z mistrzem Europy Zbyszkiem Bartmanem, który przybył na Rogalińską do swojego byłego klubu, wraz ze swoim ojcem , Leonem Bartmanem.

W świetlicy klubowej oczekiwali zaproszeni kapitanowie wszystkich drużyn MOS Wola, trenerzy, zaproszeni goście oraz wielu przedstawicieli prasy, radia i telewizji.

Honorowego gościa, naszego mistrza Europy powitał i  złożył mu gratulacje z okazji zdobycia złotego medalu Mistrzostw Europy , dyrektor MOS Wola, Krzysztof Zimnicki.

Dyrektor MOS-u przedstawił zebranym przebieg wspaniałej kariery Zbyszka Bartmana. Dyrektor  Zimnicki podkreślił, że Zbyszek rozpoczął przygodę z siatkówką w klubie Metro na Ursynowie, pod kierunkiem trenera Wojciecha Szczuckiego.  Trener Szczucki został zaproszony na spotkanie i uczestniczł w święcie na Rogalińskiej. Z Metrem Zbyszek zdobył dwa tytuły mistrza Polski młodzików.

Po skończeniu wieku młodzika Zbyszek Bartman przeszedł do MOS Wola w roku 2002 i tutaj stał się multimedalistą młodzieżowych mistrzostw Polski. W latach 2003 - 2005 Zbyszek w barwach MOS Wola zdobył siedem medali mistrzostw Polski,  tytuł wicemistrza świata w siatkówce plażowej oraz dwa tytuły mistrza Europy kadetów w siatkówce plażowej i halowej.
Dyrektor MOS Wola powiedział : - Witamy Zbyszka Bartmana już trzykrotnego mistrza Europy, bo jegi tytuł w Turcji to trzeci w jego kolekcji tytuł Championa Europy !

Zabierając głos Zbyszek Bartman serdecznie podziękował wszystkim ludziom, którzy pomagali mu w jego karierze, dziękował swojemu pierwszemu trenerowi Wojciechowi Szczuckiemu, trenerowi MOS Wola Krzysztofowi Felczakowi oraz trenerowi i prezesowi MOS Wola, Krzysztofowi Zimnickiemu.

Nasz mistrz Europy opowiedział kilka ciekawostek na temat swoich treningów w młodziezowych klubach warszawskich oraz o zakończonych mistrzostwach Europy w Turcji, mówił , że już jutro wyjeżdża do Rosji, gdzie będzie grał w klubie Surgut Gazprom na Syberii.

Dyrektor MOS Wola przypomniał zebranym , że dziś mija czwarta rocznica śmierci wychowanka MOS Wola Arkadiusza Gołasia, olimpijczyka z Aten, wielokrotnego reprezentanta Polski. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć wspaniałego siatkarza, patrząc na portret Arka Gołasia i Jego koszulkę reprezentacyjną, które wiszą w sali pamiątek klubowych na Rogalińskiej.

Potem Zbyszek Bartman przekazał na ręce prezesa Krzysztofa Zimnickiego swoją koszulkę reprezentacyjną z Mistrzostw Europy, do kolekcji pamiątek klubowych i złożył na niej autograf.

Dyrektor Krzysztof Zimnicki wręczył Zbyszkowi Bartmanowi  " Honorową odznakę za zasługi dla MOS Wola ", koszulkę klubową oraz proporzec MOS Wola.

W imieniu burmistrza Dzielnicy Warszawa Wola, pani naczelnik Anna Fiszer - Nowacka oraz przedstawicielka Wydziału Sportu Dzielnicy Wola , pani Jolanta Piątkowska przekazały Zbyszkowi Bartmanowi okolicznościowy medal i upominek od dzielnicy Wola.

Następnie rozpoczęła sie seria pytań, wspomnień i odpowiedzi. Głos zabierali trenerzy Szczucki i Felczak, tata Zbyszka ,pan Leon Bartman, który przez wiele lat był działaczem w MOS Wola  oraz goście i przedstawiciele młodzieży.

Dyrektor MOS-u Krzysztof Zimnicki pokazał Zbyszkowi piękne nagrody jakie zdobyli siatkarze MOS Wola w ostatnich dwóch tygodniach, wygrywając turnieje międzynarodowe w Szwecji, w Czechach oraz w Wiedniu. Następnie mistrzowi Europy przedstawiono trzy drużyny najmłodszych siatkarzy i siatkarek, którzy jako mistrzowie Mazowsza niebawem pojadą na finały Pucharu Polski w minisiatkówce do Zabrza.

A potem wszyscy mogli otrzymać autograf mistrza z osobistą dedykacją, były współne zdjęcia i pytania do mistrza Europy.

Po trwającym godzinę spotkaniu Zbyszek Bartman szybko udał się...na następne spotkanie na Ursynów.
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy