Piękne widowisko na Rogalińskiej w wykonaniu drugiego juniora.

Widowisko w pięciu aktach, rozstrzygnięte grą na przewagi. Kto nie widział, niech żałuje. Juniorzy trenera Tomasza Kellera oraz ich dzisiejsi przeciwnicy zgotowali wiele emocji dla licznie zgromadzonej publiczności w hali przy Rogalińskiej. Mecz fazy play off podzielił punkty z przewagą dla juniorów MDK. W piątek rewanż - skuteczny rewanż !

Wyrównany pierwszy set zapowiadał długie widowisko siatkarskie. Odskoczenie rywali na 2 punkty budzi emocje u trenera Kellera. Po chwili doprowadzamy do równowagi po 18 . Gra punkt za punkt do 22 pkt, nie kończymy ważnych akcji w końcówce, popełniamy błędy własne i seta zapisują na swoje konto przeciwnicy (22-25). Pewnie również rozpoczynają rywale drugą odsłonę (1-3)(2-5)(4-7). Odrabiamy stratę do rywali w pierwszej połowie seta , a po chwili tracimy punkty przy nie dość dobrej koncentracji. Na siatce w tym fragmencie gry brylują Olszewski i Krzemiński. Ten ostatni doprowadza do remisu w tej partii po 13, i od tego wyniku ponownie obserwujemy grę punkt za punkt z remisami co chwilę. Po 20 punkcie juniorzy MDKu odskakują na 2 punkty (22-24) by atakiem ze środka zakończyć drugą partię na swoją korzyć. W partii trzeciej ponownie dobre wejście w set dzisiejszych przeciwników (1-4). Asy serwisowe siatkarzy MDKu podcinają skrzydła podopiecznym trenera Kellera, który szybko reaguje biorąc czas dla swoich zawodników. Ustawienie gry od nowa pozwala juniorom MOSu na zniwelowanie przewagi rywali (4-4). Przeciwnicy jak walec zmierzają do podniesienia swojego wyniku (4-6)(6-10)(8-10). Przewaga dwu - trzypunktowa przeciwników utrzymywała się do stanu (14-16). Od tego wyniku odrabiamy straty . W końcowym fragmencie gry zespół Kellera wykazał się niezwykłą walecznością wychodząc pierwszy raz na prowadzenie w tym secie (22-21)(24-21). Partię trzecią kończy Taczała , a zespół MOSu zostaje w grze. W czwartą odsłonę wchodzą siatkarze z Rogalińskiej z dużą motywacją. Obejmują prowadzenie (2-1)(5-3) (7-5). Na 10 pkt przeciwnicy dochodzą do remisu. Losy w trzecim secie od tego momentu zmieniają się co chwile, raz prowadzenie obejmuje zespól MDKu a po chwili prowadzą juniorzy MOSu. Po 17 pkt podopieczni trenera Kellera jakby wrzucili czwarty bieg - Mądra i skuteczna gra pozwala się cieszyć wygranym setem do 19 i tym samym o rozstrzygnięciu meczu decydować miał tie break. Festiwal błędów zagrywki na początku piątej partii albo gra nerwów . Przy stanie (3-5) trener MOSu szybko reaguje biorąc czas dla zespołu. Na fali gry są rywale w tym fragmencie i to oni prowadzą (5-8) zmieniając boisko. Czekamy na impuls w zespole MOSu, który odwróci losy seta. Odrabiamy 4 punkty (8-11) i ciągle gonimy wynik na finiszu. Zbliżamy się na jeden punkt do rywali (11-12) , doprowadzamy nawet do remisu. Ostatnie punkty tracimy po obiciu naszego bloku przez rywali i skutecznej zagrywce. Ulegamy (14-16) i w całym spotkaniu 2-3.

W piątek rewanż na parkiecie przeciwników przy ul. Polnej . Wierzymy, iż nasi siatkarze pokażą kawał dobrej skutecznej siatkówki.

UMKS MOS WOLA Warszawa - MKS MDK 2-3 (22:25, 23:25, 25:22, 25:19, 14:16)

Skład  juniorów II MOS WOLA:

Skład MOS Wola: Walenciak Dawid,  Bukowski B. Olszewski Paweł, Popielski M., Srokosz M., Witkowski Maksymilian, Kuliński Paweł (kapitan), Radowski Damian, Taczała Mateusz, Krzemiński Kacper, Weber B., Gołębiewski Kacper, Nowakowski Jan (libero), Kuchta Julian (libero)