Złoty set rozstrzygnął! Drugi zespół juniorów z awansem do kolejnej rundy play-off

W rewanżowym spotkaniu zawodnicy trenera Tomasza Kellera przegrali 1:3. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 3:0 i w tej sytuacji zwycięzcę musiał wyłonić złoty set. Wygrali go siatkarze MOS Wola, tym samym meldując się w kolejnej rundzie play-off.

W inaugurującym secie szczelny blok, dobre reakcje na atak rywali i lepsza zagrywka dały prowadzenie naszym siatkarzom od pierwszych piłek. W końcówce siatkarze MOSu byli nie do zatrzymania, ostatecznie wygrywając pierwszą partię do 19.

W kolejnych dwóch setach role się jednak odwróciły. Zawodnicy z Ostrołęki zaczęli grać pewniej i z pomysłem. Znakomicie funkcjonowała ich pierwsza akcja i gra z kontry. Nawet najtrudniejsze akcje kończyły się punktami przyjezdnych, którzy wygrali obie partie odpowiednio do 23 i 19.

W czwartej odsłonie toczyła się walka o być albo nie być. Siatkarze z Ostrołęki musieli wygrać, aby otrzymać szansę w złotym secie, a podopiecznym trenera Kellera wygrana tej partii dawała bezpośredni awans. I to było widać na parkiecie. Nikt nie odpuszczał, dopiero w końcówce więcej zimnej krwi zachowali przeciwnicy wygrywając do 25.

Zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji o awansie do kolejnej rundy przesądził tzw. złoty set, który przebiega zgodnie z zasadami tie-breaka. Gra w nim od początku była niezwykle wyrównana. Przy zmianie stron 8:6 prowadzili juniorzy MOSu. Przewagę po skutecznej grze w ataku doprowadzili do końca wygrywając ostatecznie 15:12.

Wielkie brawa za zwycięstwo i awans do kolejnej rundy dla naszych zawodników i trenerów !!

MOS Wola II Warszawa - SPS Volley Ostrołęka 1:3 (25:19, 23:25, 19:25, 25:27) Złoty set 15:12

Skład MOS Wola: Szlachcikowski F., Walenciak D., Olszewski P., Kuliński P., Srokosz M., Radowski D., Taczała M., Krzemiński K., Popielski M., Miecznikowski M. (kapitan), Gołębiewski K., Nowakowski J.(libero), Weber B. (libero)