Aktualności

06.09.2009

Siatkarze MOS Wola wygrali skandynawski turniej

Zespół juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka zwyciężył w Szwecji w turnieju "Future & Friendship", pokonując czołowe zespoły juniorów ze Skandynawii. W meczu o pierwsze miejsce MOS Wola pokonał 3:2 gospodarzy,mistrza Szwecji FVBK Falkenberg.

 • Drużyna juniorów MOS Wola, zwycięzcy turnieju w Szwecji
  Drużyna juniorów MOS Wola, zwycięzcy turnieju w Szwecji
 • Blok MOS-u Wola w meczu z mistrzem Danii, zespołem Gentofte.
  Blok MOS-u Wola w meczu z mistrzem Danii, zespołem Gentofte.
 • Wygrany 3:0 mecz MOS Wola z Koll Oslo z Norwegii
  Wygrany 3:0 mecz MOS Wola z Koll Oslo z Norwegii
 • Mecz decydujący o I miejscu MOS Wola - Falkenberg 3:2
  Mecz decydujący o I miejscu MOS Wola - Falkenberg 3:2
 • Blok MOS-u Wola w meczu z Koll Oslo
  Blok MOS-u Wola w meczu z Koll Oslo
 • Mecz z gospodarzami , Falkenberg był bardzo zacięty i wygraliśmy 3:2
  Mecz z gospodarzami , Falkenberg był bardzo zacięty i wygraliśmy 3:2
 • Wędkowanie całej drużyny MOS-u nad rzeką Atran na łososie
  Wędkowanie całej drużyny MOS-u nad rzeką Atran na łososie
 • Zespół MOS Wola nad brzegiem Bałtyku w Falkenberg.
  Zespół MOS Wola nad brzegiem Bałtyku w Falkenberg.
 • K.Zimnicki i tr.K.Felczak nad rzeką Atran, przy punkcie połowu łososia.
  K.Zimnicki i tr.K.Felczak nad rzeką Atran, przy punkcie połowu łososia.
 • Ekipa MOS Wola w czasie podrózy samolotem do Szwecji.
  Ekipa MOS Wola w czasie podrózy samolotem do Szwecji.

Zespół juniorów MOS Wola trenera Krzysztofa Felczaka zwyciężył w Szwecji w turnieju "Future & Friendship", pokonując czołowe zespoły juniorów ze Skandynawii. W meczu o pierwsze miejsce MOS Wola pokonał 3:2 gospodarzy,mistrza Szwecji FVBK Falkenberg.

Młodzi siatkarze MOS Wola Warszawa przebywali od środy do niedzieli w Szwecji , na zaproszenie klubu FVBK Falkenberg, który jest mistrzem kraju 2009 w kategorii seniorów i juniorów.W niedzielę powrócili samolotem z Goteborga.

Dwa pierwsze dni siatkarze MOS Wola spędzili na trenowaniu, zwiedzaniu miasta Falkenberg, próbowali łowić łososie w rzece Atran oraz rozegrali dwa sparingowe spotkania z drugą szóstką mistrzów Szwecji seniorów.
Trener gospodarzy wykorzystał sparingi z MOSem Wola na sprawdzenie dwóch graczy amerykańskich, którzy być może wystąpią w przyszłym sezonie w pierwszym zespole FVBK Falkenberg. W tych meczach z seniorami górą byli gospodarze, ale z wielu zagrań juniorów MOS Wola trener K. Felczak był zadowolony mimo porażek, szczególnie w drugim spotkaniu, przegranym niewielką różnicą punktów.

Natomiast od piątku do niedzieli siatkarze MOS Wola wystąpili w międzynarodowym Turnieju juniorów  "Future & Friendship", w którym grała czołówka młodzieżowych zespołów ze Skandynawii.

Siatkarze MOS Wola pokonali kolejno 3:0 Raision Loimu z Finlandii , następnie 3:0 mistrza Danii juniorów Gentofte. W trzecim meczu MOS Wola pokonał 3:0 czołowy klub norweski Koll Oslo.

W ostatnim meczu siatkarze MOS Wola spotkali się z drużyną gospodarzy FVBK Falkenberg, która jest aktualnym mistrzem Śzwecji i w turnieju nie przegrała żadnego meczu, podobnie jak juniorzy Woli.
Mecz był bardzo ciekawym widowiskiem, trwał ponad 2 godziny i dostarczył miejscowej publiczności wielu emocji. Gospodarze wzniesli się na wyżyny swoich możliwości i zagrali bardzo dobre spotkanie. Drużyna gospodarzy , według relacji na stronie klubu z Falkenberg, zagrała fantastycznie i na bardzo dobrym poziomie.
Gospodarze zaimponowali świetną grą w obronie, wielokrotnie bronili niesamowite piłki siatkarzy MOS Wola, a sami preferowali bardzo szybką grę.

Trener Krzysztof Felczak wykorzystał gry w turnieju do sprawdzenia wielu zawodników w różnych ustawieniach. Zdaniem trenera jego drużyna zagrała dobry turniej, pokazała wiele udanych zagrań i teraz trzeba popracować nad stabilizacją.
Podobnie jak tydzień temu turniej w Berlinie, tak teraz turniej w Szwecji pozwolił na realizowanie różnych planów taktycznych, ale jednocześnie stanowił element selekcyjny dla szerokiej kadry zespołu juniorskiego MOS Wola.


Jak powiedział dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki, wyprawa do Skandynawii była bardzo pożytecznym sprawdzianem przed sezonem dla drużyny juniorów. Zespół z Woli spotkał się z różnymi stylami gry przeciwników, a organizacja gry w obronie zespołu Falkenberg mogła naprawdę zaimponować.
Zagranicznym trenerom pracującym w FVBK Falkenberg udało się w ostatnich latach stworzyć najlepszy w Szwecji ośrodek siatkarski, a miejscowy klub jest aktualnym mistrzem Szwecji seniorów i juniorów. Widać jednolitą myśl szkoleniową. Główną postacią tego klubu jest trener pierwszego zespołu seniorów, Fin Ismo Peltoarvo. Drużynę juniorów prowadzi zaś Amerykanin Patrick Aparicio.
- Gospodarze przyjęli nas bardzo gościnnie i jesteśmy zadowoleni z pobytu, zakończył dyrektor MOS Wola.

Końcowa kolejność w turnieju "Future & Friendship 2009 ":

1/ MOS Wola Warszawa   PL  4 zwycięstwa
2/ FVBK Falkenberg          SWE  3 zwycięstwa
3/ KOLL  Oslo                  NOR  2 zwyciestwa
4/ Gentofte                     DEN  1 zwyciestwo
5/ Loimu  Raision               FIN   0 zwycięstw

MOS Wola Warszawa grał w następującym składzie:

Chiniewicz Martin

Nassalski Konrad

Schamlewski Mariusz

Trzciński Jakub

Biernat Mateusz

Michalak Michał

Nikonowicz Robert

Skiepko Dawid

Smoliński Przemysław

Strzeżek Bartłomiej

Szala Kacper

Urbański Tomasz

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy