Aktualności

06.09.2009

Chłopcy MOS-u Wola z rocznika 1998 mistrzami Mazowsza 2009 !

Para najmłodszych siatkarzy MOS Wola, Daniel Grzymała - Kamil Rusak z rocznika 1998 , w pięknym stylu wywalczyła tytuł mistrzów Mazowsza 2009 i pojedzie do Zabrza na Puchar Polski.

 • Mistrzowie Mazowsza chłopcy '98, Daniel Grzymała i Kamil Rusak z trenerem Konradem Copem.
  Mistrzowie Mazowsza chłopcy '98, Daniel Grzymała i Kamil Rusak z trenerem Konradem Copem.
 • Autograf od reprezentanta Polski Sebastiana Świderskiego
  Autograf od reprezentanta Polski Sebastiana Świderskiego
 • Mistrzowie Mazowsza odbierają medale i nagrody.
  Mistrzowie Mazowsza odbierają medale i nagrody.
 • Mecz pomiędzy MOS Wola I -, a MOS Wola II.
  Mecz pomiędzy MOS Wola I -, a MOS Wola II.

Para najmłodszych siatkarzy MOS Wola, Daniel Grzymała - Kamil Rusak z rocznika 1998 w pięknym stylu wywalczyła tytuł mistrzów Mazowsza 2009 i pojedzie do Zabrza na Puchar Polski.

 

Dnia  5 września 2009 w hali MOSiR na warszawskiej Białołęce odbył się finałowy turniej minisiatkówki Mazowsza, organizowany przez MWZPS pod patronatem Kinder+Sport.


 W roczniku 1998 , wśród ośmiu najlepszych zespołów wyłonionych w  wyniku eliminacji, uczestniczyły dwa zespoły MOS WOLA . Pierwszy zespół wystąpił w składzie Daniel Grzymała i Kamil Rusak pod kierunkiem trenera Konrada Copa.


Mecze rozgrywane były do 25 punktów, w dwóch grupach po 4 zespoły. Do półfinałów przechodziły dwie najlepsze ekipy z grup. My trafiliśmy do grupy B,w której spotkały się dwa zespoły MOS Wola i dwie drużyny Metra Warszawa.


 

Mecze grupowe Daniel z Kamilem przeszli jak burza wygrywając wszystkie spotkania z bardzo dużą przewagą:

MOS I – MOS II 25-8

MOS I – Metro I 25-8

MOS I – Metro II 25-15


Chłopcy podbudowani wcześniejszymi zwycięstwami za mało skoncentrowani podeszli do pojedynku z zespołem Ostrołęki I. Mecz do stanu 18-18 był bardzo wyrównany dzięki świetnej grze ostrołęczan w obronie. Jednak seria bardzo dobrych zagrywek i udanie kończonych kontrataków Daniela Grzymały oraz dwa udane bloki Kamila Rusaka przesądziły o zwycięstwie MOS-u 25-19.

Trzeba pochwalić chłopców za to , że wytrzymali presję i jak klasowy zespół odskoczyli rywalom w końcówce.


W finale, jak można było się spodziewać po turniejach eliminacyjnych, czekał na nas zespół PLAS-u Warszawa. Daniel z Kamilem rozegrali bardzo dobry mecz, stworzyli wspaniałe widowisko, deklasując rywali  25-9.


Chłopcy zagrali bardzo dojrzale i skutecznie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła popełniając tylko dwa błędy w meczu.

Słowa podziękowania należą się dziewczynom trenera Krzysztofa Czarnołęckiego, które przez całe spotkanie dopingowały zespół i podgrzewały chłopców do walki.Dzięki zwycięstwu uzyskaliśmy bezpośredni awans do mistrzostw Polski w minisiatkówce ( tylko mistrzowie województwa uzyskuja bezpośrednio awans do turnieju finałowego), które rozgrywane będą pod koniec września w Zabrzu.

Z nadziejami patrzymy w przyszłość, licząc na jak najlepszy występ na arenie ogólnopolskiej, choć trzeba jeszcze sporo popracować i przygotować się do turnieju finałowego.


Miłym akcentem podczas turnieju na Białołęce była wizyta reprezentanta Polski Sebastiana Świderskiego, który obecnie przechodzi rehabilitację po zerwaniu ścięgna Achillesa. Sebastian jest ambasadorem turnieju o puchar Kinder + Sport.

Uczestnicy mogli liczyć na autograf i zrobienie zdjęcia z idolem, z czego również skorzystaliśmy i my.


inf.wł. kc
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy